Skocz do zawartości
Mariusz76

Czy mogę mieć akwarium morskie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich morszczaków !

Mam pytanie. Chciałbym zrobić baniak ok. 200l., lecz nie wiem czy mogę? Problem polega na tym, że 3 dni w tygodniu nie ma mnie w domu. Czy istnieje możliwość tak dobrać obsadę aby posiadanie akwarium morskiego było możliwe (nie chcę głodzić zwierząt).

Może ktoś ma bądź miał podobne doświadczenia?

Mam akwarium 200 l. + sump ok. 60l. Oświetlenie 150W hqi + 2X54W T5, Pompa AM OR2500, Odpieniacz Best 400. I inne niezbędne zabawki.

Za szczere odpowiedzi bardzo dziękuję.

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa automatyczne kamrmniki wiec nie bedzie problemu. Jeden dzien w tygodniu i tak powinno sie nie karmic ryb. Wiele ryb wyzyje na tym co znajda na skale, np mandaryn.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mariusz76 !

Widac, ze juz sie niezle zaopatrzyles.:D Ostro dajesz. Mysle, ze akwarium moze nawet na tym zyskac jak nie bedziesz tam przez 3 dni w tygodniu psocil. Nowy_ciezkozarazony juz Ci o karmnikach powiedzial. Jedyny problem moze byc z malymi albo b.szybko trawiacymi rybkami. Te powinny byc karmione przynajmniej raz dziennie ale mozesz ich nie kupowac lub zaangazowac fajna sasiadke.:D

Bedziesz potrzebowal automatyczna dolewke odparowanej wody i po problemie.

Za tydzien wyjezdzam na 2,5 tygodniowe wczasy i sie zastanawiam czy kogos z zewnatrz angazowac...

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja bym byle kogo nie angażował, tylko kogoś kto już to robił pszez krutszy czas. jeśli masz mozliwość to umieść największe żarłoki w aqwa u kolegi bądż w sklepie


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przenoszenie do kogos bedzie wiekszym stresem i klopotem dla ryb iz jak nie dostana jesc jedne dzien bo sie komus nie bedzie chcialo przyjsc. no chyba z emu sie nei bedzie chcialo przyjsc przez tydzien. aklimatuzacja w worku jak przenosisz i pzniej drugi raz jak wraca. raczej nic przyjemnego dla ryb


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie bylo 8 dni.

Do kieliszka wsypalem suchy pokarm w ilosci duzej :D i dla /poleconej osoby/ zostawilem instrukcje "czwartego dnia od mojego wyjazdu do przygotowanego kieliszka wlac do polowy wode z akwarium, odczekac 10 min. i zawartosc wlac do akwarium"

I wszystko - obsada przezyla :D


Warszawa e-mail piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl skype: piotr_jan_rogalski . . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.