Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

No to i ja sie troche wam pochwale ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede gorszy od kwiatka skoro leca same "ala Delicje na warsztacie :D

To taka alternatywa do tej zwezki z zakrecaniem na oring`u , ktora sie robi nieco dluzej :wink

blazej.jpg

blazej2.jpg

blazej4.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tutaj male rzezbienie w plexie :D nie moge na swoja DIY "tokarke " narzekac , mysle ze bardzie jbym sie spocil na ciezkiej , duzej :D bez wysilku sobie to tocze , z przyjemnoscia musze powiedzeic i cichutenko bo to bezglosny silniczek ,tylko taki przyjemny szum idzie podczas toczenia , o smrodku palacej sie plexy nie wspomne bo robie to w masce :D ( dosyc przyjemna zabawa )

Ps ; Taki caly przezroczysty reaktor robie tylko kolanka beda z pvc , to bedzie cos w rodzaju - ala shurak pomieszany z Deltem a wyjdzie napewno Swirtek :D

43gf52a.jpg

4hcp1tv.jpg

2vkmhpv.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz jakim klejem kleisz przeźroczyste rury i jak wygiąłeś taki ładny duży czarny stożek (gotowanie w oleju ?). Właśnie się przymierzam do czegoś podobnego ale nie bardzo wiem jak to zrobić.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ZIZI :D ...jutro pogadamy , musze spadac spac , ma mcos waznego z ranca do zalatwienia .

Tutaj popatrz jak robilem ta zwezke , plexe kleje Acryfix`em , Tangit`em jesli maja byc polonczone czesci PVC , czasami tez kleje specjalynm chemikaliem o nazwie Chlorek Metylenu (ale z tym to radze uwazac )

http://www.tiscalinet.ch/meerwasser/zwezkad.avi

http://www.tiscalinet.ch/meerwasser/zwezkai.avi

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko pipa , teraz masz komplecik :D obrecz czarna przyklejona jest do rury , tym samym ogranicza i pozwala na besproblemowe zakaldanei kubka , poprostu cacy :D

Ps; Ta czarna cienka obrecz ma zaledwie 3-4 mm robilem to na mojej tokareczce , a jak :D (niech mi ktos zrobi to na ciezkiej duzej tokarze to postawie flache :D)

zwezkad.jpg

Ps; Nie wiem jak sie bedzei sprawowal bo Ty chcesz do niego dac te pompy Aquamedic`a z ta byle jaka igielka :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ten gość mnie zaskakuje nie dość że pomógł mi w wielu problemach za co bardzo wielkie dzięki to robi teraz coraz ładniejsze cudeńka szczena opada:szok


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie wam pochwale dalej :)

jasne ze jasne :)

misa.jpg

misa1.jpg

misa2.jpg

misa3.jpg

misa4.jpg

misa5.jpg

misa6.jpg

misa7.jpg

misa8.jpg

misa9.jpg

Powiedzcie mi jak dopasowalem mise do srodka rury , a robilem to na ten mojej tokareczce i misa nie ma otwork uw srodku :) kto wie ? misa i sito jest dopasowane idealnie do rury w srodku .

Chyba oglosze konkurs z nagorda dla tego kto pierwszy opisze dokaldnie jak to bylo robione :D

pozdr....

Ps, Caly bedzie z przezroczystej plexy , pozbylem sie tez srubunku pvc i mysle nad kolankami z plexy ale to mi troche zajmie i nie obiecuje ze sie uda :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

Powiedzcie mi jak dopasowalem mise do srodka rury , a robilem to na ten mojej tokareczce i misa nie ma otwork uw srodku :) kto wie ? misa i sito jest dopasowane idealnie do rury w srodku .

Misa i sito sa sklejone razem. Zewnetrzna rura ma widoczne zwezenie od dolu, wiec misa z sitem zostaly wprowadzone od gory (pasowane na wcisk).

Rurka wchodzaca w srodek sita zostala spasowana na wcisk (wstepnie obtoczona na koncowym odcinku, ktory wchodzi w mise?).

Dzieki temu sitko i misa nie obsunie sie nizej (zwezenie glownej rury reakcyjnej), natomiast od gory przytrzymuje caly ten uklad wew. rurka (pasowana na wcisk) :)

Swir2 :

Chyba oglosze konkurs z nagorda dla tego kto pierwszy opisze dokaldnie jak to bylo robione :)

A co mozna wygrac?? :D:):D

P.S. Mam na imie Piotr, jestem nowy i tym samym chcialbym sie przywitac :D.


------------------------- Akwa: ReefMax -------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotr .

nie , nie na przyssawke :) okey mozna wygrac nowke Pompke Aquabee UP2000 /18 watowa lub Marea co wolicie ?

Sformuluej na forum doklanie jeszcze pytanie i chetni moga brac udzial :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi sito było sklejone z lejkiem przed toczeniem to masz rozwiązanie, ale jeśli nie to widzę to tak:

Po zrobieniu lejka pozostaje zewnętrzny płaski kołnierz. Robisz w nim np. 4 otwory w rogach. Do swojej tokatki montujesz płytkę z jakiegoś materiału (sklejka pleksa jak kto woli) i skręcasz oba lelementy razem. Potem dłutko i poszły konie po betonie :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu , no to moezsz to napisac , na forum zostal ogloszony konkurs :) zostalo czesc kasy ze zrzuty na serwer wiec Mariusz wymyslil ze oglosimy jakis konkurs wiec oto i jest :) ( w konkursie moze brac udzial kazdy nawet Olek a w szczegolnosci :):)

Ps ; Jak skleisz sitko z lejkiem to jak przykrecisz calosc poznije do sruby ? musisz to opisac dokladnie jak to widzisz itd ,... zapraszam do konkursu :D

Tutaj jeszez jedna fotka lejka idelanie dopasowanego do rury ... . ale jak to zrobilem ? HA :Djak to mowi Thcshibi ..fiku miku :D

misa10.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PiKo :
Swir2 :

Powiedzcie mi jak dopasowalem mise do srodka rury , a robilem to na ten mojej tokareczce i misa nie ma otwork uw srodku :) kto wie ? misa i sito jest dopasowane idealnie do rury w srodku .

Misa i sito sa sklejone razem. Zewnetrzna rura ma widoczne zwezenie od dolu, wiec misa z sitem zostaly wprowadzone od gory (pasowane na wcisk).

Rurka wchodzaca w srodek sita zostala spasowana na wcisk (wstepnie obtoczona na koncowym odcinku, ktory wchodzi w mise?).

Dzieki temu sitko i misa nie obsunie sie nizej (zwezenie glownej rury reakcyjnej), natomiast od gory przytrzymuje caly ten uklad wew. rurka (pasowana na wcisk) :)

Swir2 :

Chyba oglosze konkurs z nagorda dla tego kto pierwszy opisze dokaldnie jak to bylo robione :)

A co mozna wygrac?? :D:):D

P.S. Mam na imie Piotr, jestem nowy i tym samym chcialbym sie przywitac :D.

Zdjecia troche przeklamuja , rura jest rowniutenka i nie byla zwezana u dolu czy cos tam , rura jest nie tykana .

Misa z sitem nie sa jeszcze sklejone ....(patrz ostatnie zdjecie u gory )chodzi o to w jaki sposob misa zostala rowno dotoczona tak aby wejsc w rure jak to powiedziales na wcisk :D

pozdr....

Ps; Powiem Ci ze czesciowo myslisz dobrze a przynajmniej jedno zdanie jest tam prawda :D pomysl dalej i opisz dokladnie jak to zrobilem a pompka bedzie Twoja :D Wiecej nie moge nic podpowiedzeic bo to jest konkurs , powiem tylko ze nie uzywalem zadnych wynalazkow , tym czym to robilem to ,..hmmmm ta tokarka i w sumie z narzedzi to dluto i na koniec wiertlo 20 mm :D wiecj nie podpowiem.

Myslcie , myslcie .... na koniec jak sie juz dowiecie jak to bylo robione , to sie moze troche nawet posmiejecie bo to jest banalnie proste :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

Zdjecia troche przeklamuja , rura jest rowniutenka i nie byla zwezana u dolu czy cos tam , rura jest nie tykana .

Misa z sitem nie sa jeszcze sklejone ....(patrz ostatnie zdjecie u gory )chodzi o to w jaki sposob misa zostala rowno dotoczona tak aby wejsc w rure jak to powiedziales na wcisk :D

pozdr....

Ps; Powiem Ci ze czesciowo myslisz dobrze a przynajmniej jedno zdanie jest tam prawda :) pomysl dalej i opisz dokladnie jak to zrobilem a pompka bedzie Twoja :) Wiecej nie moge nic podpowiedzeic bo to jest konkurs , powiem tylko ze nie uzywalem zadnych wynalazkow , tym czym to robilem to ,..hmmmm ta tokarka i w sumie z narzedzi to dluto i na koniec wiertlo 20 mm :) wiecj nie podpowiem.

Myslcie , myslcie .... na koniec jak sie juz dowiecie jak to bylo robione , to sie moze troche nawet posmiejecie bo to jest banalnie proste :D

Hmmm, intryguje mnie ten kolnierz na lejku. Dlatego ja mam taki pomysl (patrz rysunek - opisu chyba nie potrzeba) :D

http://www.nano-reef.pl/datas/users/1366-lejek.jpg


------------------------- Akwa: ReefMax -------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piko my o czyms innym myslimy :) tutaj masz wyraznie pokazalem wczesnije w jaki sposob wyciskam te lejki :)

W pytaniu chodzilo nie o lejek a o jego obrobienie , dopasowanie poznije juz do rury reakcyjnej , jego krawedzi dopasowanie , samo wycisniecie lejak przestalo byc problemem juz przez prawie rokiem czasu :)

pozdro...

http://www.tiscalinet.ch/meerwasser/zwezkad.avi

http://www.tiscalinet.ch/meerwasser/zwezkai.avi


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze najpierw zamocowanie w uchwycie od strony, ktora ostatecznie bedzie wklesla, wyciecie tego rowka na krawedzi, potem zamiana, zamocowanie od strony przeciwnej, wytoczenie czesci wkleslej, potem czesci wypuklej az zostanie tylko fragment na srodkowy, a potem obciecie go i wyszlifowanie?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD , tak tez nie bylo robione :) dodam ze zrobilem to banalnie prostym sposobem i nie urzylem zadnych ale to zadnych specjalnych narzedzi , jedynie na koniec musialem urzyc wiertla 20 mm ale i tak musialme go urzyc wczesniej czy poznije bo tam ma wejsc rurka 20 mm czyli wszystko tak jak ma byc :D

Do mojej "toakarki podeszlem tylko z wczesniej wycietym sitkiem i tym lejkiem i czyms moze jeszcze ....? :) ... i wten sposob wlasnie moglem dotoczyc rowniutko lejek do rury :D no myslcie jak go tam umocowalem tak zebym mogl obtoczyc rowna ta krawedz ? dodam ze lejek byl przymocowany tylko w 3 miejjscach i nie na stale :) teraz chyba sie juz domyslicie w koncu :D dobra nic juz nie podowiadam , peirwsza trafna odpowiedz sie liczy .

pozdro....


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.