Skocz do zawartości
lukisc

Pseudanthias z wrzodem na skórze

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w idetyfikacji co to może być. Wygląda jak wrzód i rośnie, wczoraj była delikatna kropeczka, a dzisiaj już odstaje jak cysta.

SG - 1,026

Kh - 7,8

Ca - 420

Mg - 1230

NO3 - 1

PO4 - 0,09

post-23223-1446409570,07_thumb.jpg

post-23223-1446409581,99_thumb.jpg

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia kiepskie ale możne być to Limfocytoza ale reki sobie tez nie utnę :/

jakieś inne objawy zaobserwowałeś , te guzek jest tylko jeden czy zaobserwowales tez moze jakies na pletwach ? :)

Edytowane przez Moorecki1994 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robione telefonem. Jest tylko ten jeden guzek, rybcia zachowuje się całkowicie normalnie, do jedzenie pierwsza, podkreśla ciągle swoją dominacje w stadzie. Inne ryby czyściutkie. Może doktorek jej to wyskubie?

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robione telefonem. Jest tylko ten jeden guzek, rybcia zachowuje się całkowicie normalnie, do jedzenie pierwsza, podkreśla ciągle swoją dominacje w stadzie. Inne ryby czyściutkie. Może doktorek jej to wyskubie?

Pozdrawiam Łukasz

Jeżeli diagnoza jest dobra to lepiej żeby doktorek tego nie tykał bo jest to choroba wirusowa i zęby się czasem przez to nie zaraził bo on skubie ale pasożyty.

Opcje teraz są dwie albo czekać i podawać porostu więcej witamin itp i obserwować czy znika bo bywa ze samo znika a jak nie będzie znikało to odłowić rybcie i delikatnie spróbuj zdrapać guzek paznokciem lub małym nożykiem i jeśli masz to można tez czymś zdezynfekować potem to miejsce. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to samo przeczytałem w książce co kupiłem " Choroby ryb w akwariach morskich" , nie sadziłem, że tak szybko się przyda. Najlepiej było by ją złapać ale jak,.mega płochliwa jest.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to samo przeczytałem w książce co kupiłem " Choroby ryb w akwariach morskich" , nie sadziłem, że tak szybko się przyda. Najlepiej było by ją złapać ale jak,.mega płochliwa jest.

Pozdrawiam Łukasz

ta wiedza która Ci przekazałem jest własnie dokładnie z tej książki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe czyli warto było kupić, a ja najpierw temat zrobiłem, a potem do książki spojrzałem :)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I juz po zabiegu ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty nie ma opcji żeby go złapać, jak na razie pływa i zachowuje się normalnie :)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.