Skocz do zawartości
PanMandaryn

Znikające wurdermanni

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu zakupiłem w atollzoo 2 sztuki tych krewetek. Pierwszego dnia po wpuszczeniu zniknęła 1 a drugiego dnia nie było już ani jednej.

Nie mam pojęcia co mogło zakończyć ich żywot. W akwa pływa tylko błazenek i łazi wężowidło. na skale tez raczej nieproszonych gosci nie było - skała dojrzała, dwuletnia. Czy możliwe, że te krewetki tak się pochowały i ze skały nie wyłaża.. nawet nocą?

Na dodatek nie znikają aiptasie....

I drugie pytanie: jak duże rosną wurdermanni? bo te z atollzoo miały 1-1,5 cm.. a kosztowały 90 złotych sztuka.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

hej!

Kupilem "az" dwie sztuki od kolegi z nano.Tylko jedna krewetka sie uchowala.Druga pewnie langusta albo krewetka boksujaca upolowala.W chwili zakupu kadlubki mialy dlugosc 3cm w tej samej cene.Jestem zmuszony dokupic min. 2szt. beda wtedy odwazniejsze i zaczna atakowac aiptasie.

Mozliwe ,ze sie pochowaly.U kolegi sytuacja wyglada podobnie.Potrzebuja wiecej czasu ,zeby sie oswoic.Szybko rosna.

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm wczoraj ogladalem te krewetki w sklepie we frankfurcie cena 20 euro to myslalem sobie, ze tak jak w polsce.... ale te mialy ok 5cm oczywiscie korpus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Polsce te krewetki sa drogie. ostatnio tez kupilem ale 4 sztuki - w sumie maluchy bo 3-4cm. do dzis widuje tylko jedna, byc moze reszta zyje, nie mam pojecia


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mandaryn, jakie to wężowidło, bo mi takie zielone upolowało ... mandaryna właśnie :D - niedawno pisałem posta w tej sprawie. Jest potwornie żarłoczne


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twężowidło jest zielone, takie jak u Przemka:

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=OPHM2PAC38

ale jakos nie moge uwierzyć, że to "predator". jest baaaardzo powolne i nawet jak je karmie, tak raz na tydzień płatkami, to je bardzo powoli. Nie wierze, że byłoby w stanie dogonić taką wurdermanni, która potrafi 100cm w 3 sekundy przepłynąć.

a swoją drogą nie wiecie kiedy Przemek będzie miał te krewetki? bo u niego były po 65zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

tez kupiłem w atol-u 2 takie krewetki. Jednej nie widać od poczatku a druga siedziała w dziurze w skale, kiwała sie na boki a wczoraj widzialem jak zaczela spacerować po akwarium i ... co najlepsze zniknela jedna duza aiptasia ... no chyna ze gdzies sie i ona schowała albo przeniosla.


"Pit "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to atollzoo przegina z cenami ... tam nawet czyszczaca krewetka kosztuje 90 zł. Zaczynaja mieć korale twarde ale ceny kosmiczne ... taka 3 cm Seriatopora hystrix - 270 zł !!!


"Pit "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem zaczynac tego tematu, żeby antyreklamy nie robić.. ale masz racje. Ten sklep jest jakiś "dziwny". Mają bardzo mało i bardzo brzydkie koralowce i na dodatek w bardzo wysokich cenach. zapewne długo na rynku się nie utrzymają.. tak jak siren i aquarius.. Niedługo dogonią akwarium farm(cenowo) tylko, że tam są najpiękniejsze korale w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zielonych wężowideł ... ja szybko je wywaliłem z akwarium bo wcinały Xenię i atakowały małe ryby. Aż nie mogłem w to uwierzyć ale to z pozoru wolne zwierze potrafi w momencie przygotować się do ataku na swoją ofiarę. Odradzam ich kupowania do rafy jak i zbiornika z małymi rybami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o krewetki ... to moze i Twoje, może chociaż jedna ... pojawi sie i zacznie wcinac tak jak u mnie :)


"Pit "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pit

Atoll owszem ma niektore ceny z ksiezyca - ale np. jakies ogromnej roznicy w porownaniu z takim Zoofokusem nie widze. Porzadnej dostawy korali nie mieli od bardzo dawna, stad pewnie niska ich jakosc. Ostatnio tez maja szczepki twardych i jak sie pytalem o ceny szczepek to rzucali miedzy 40-60. Hmm polecam gadanie z obsluga ( krotko obciety czlowiek w okularkach lub taka mila kobieta ), a zmyc szefa ( dredziarza :) ). Czlowiek troche dziwny jest. Zeby nie bylo ze heroicznie bronie sklepu jako wielkiego cuda, ale jakis szczegolnie tragiczny nie jest.

Zeby nie bylo OT: swojego czasu ( beda ze cztery miesiace temu) takze wyposazylem sie w Atollu w dwie pepermint shrimp. Poki co ( odpukac ) obie krewety maja sie dobrze, zniszczyly aiptasie i dumnie paraduja po calym zbiorniku. Pewnie jest to tez kwestia wielkosci zbiornika - ciezko im sie ukryc tylko w 100 litrach :) Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężowidło już siedzi w refugium. Teraz chyba znów trzeba będzie ze 2-3 krewety kupić.. a jak to nie pomoże to kupie chelmona i najwyżej akwa FO zrobie :):)

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzialem, ze atoll jest do bani, po prostu jest tam drogo. Tak obsluga jest super ... cos doradza, pogadaja . Wspomniales zoofokus-a .. tam to w ogole jak uslysza ze cos kupujesz np na ebay to sie pienia i zaraz wyskakuja ze to beeee bo oni to moga to sprzedac za tyle i tyle bo sa dystrubutorem bezposrednim. Tak naprawde w W-wie nie ma sklepu , takiego przez duze S, zajmującego sie akwarystyka morska ... moze oprocz tego w hali wola .. ale to juz zupelnie inna bajka.


"Pit "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen : ja kupilem na targowisku od @Bizonika 2 sztuki wundermani po 70 zł sztuka. jak ktos jest zainteresowany to pytajcie go - wiem , ze ma jeszcze jakies sztuki na zbyciu.

Co do krewetek w akwa: ciekawe , ze zaraz po aklimatyzacji (ktora nie ukrywam , ze nie do konca zgodna z zasadami sztuki byla ekspresowa) byly dosc widoczne , co prawda weszly pod skalki, ale byly widoczne, zwiedzaly srodowisko, obydwie po kilku minutach zaczely szczypac co chwile skalki.

natomiast dzisiaj rano bylem w stanie namierzyc juz tylko jedna, dobrze zakamuflowana pod skalka, druga nie wiem gdzie jest. ale gdzie musi bo w akwa oprocz skaly, pustelnika i malego ukwialu (mniejszy od krewetki) praktycznie nie ma nic, wiec nic jej nie zjadlo.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.