Skocz do zawartości
TheJoker

Sump do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Jkojk


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie mnie już dosyć ale ja się nie poddaje, walczę dalej. Dzisiaj pomyślałem o czymś zupełnie innym, mianowicie sumpie w obiegu dookólnym. Ale od początku.

Znam już wymiary komina: 26,5x11,5x57 czyli wychodzi nam 17,5 litra brutto

Lustro wody ( pewnie zrobie tak że nie będzie spływało ale co tam) 61x61x2 = 7.5 litra

Rury - zakłądam ok 1.5 litra

Więc spływ wychodzi mi 26.5 litra.

Rysuję od nowa sumpa. Z wymiaru 53x48x40 odcinam bok na dolewkę 21.8 litra.

Pozostałą część dzielę za 3 komory z tym że nie obok siebie a w układzie trójkąta (nie wiem jak wytłumaczyć, spójrzcie na zdjęcie. Zachowałem wymiary tak aby napewno weszły z luzem pompa i odpieniacz. Komora pośrednia oczywiście na kilka litrów siporaxu (wiem uparłem się ale co poradzę). W takim układzie w sumpie zostaje mi jakieś 29,8 litra na spływ.

Zastanawia mnie tylko czy siorax w tym obiegu będzie działał prawidłowo, niby z jednej strony woda będzie wchodziła od spodu a z drugiej spływała górą no ale jak wiemy woda płynie najkrótszą drogą i nie wiem czy to ma do końca sens. Co myślicie?

20151117_183829.jpg

Ostatnie pomiary, zwiększam sump na szerokość o 2cm i wysokość 2cm to mamy 55x48x42.

Dzięki temu dolewka będzie miała 26litrów. Zapas 31.8 litrów. No i wydaje mi się że lepiej będzie radził sobie przepływ przez siporax.

sump%2525202.png

Edytowane przez TheJoker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.