Skocz do zawartości
centka

kilka pytań początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Za parę tygodni uruchomię swoje pierwsze akwarium morskie (250l) także mam parę pytań na które nie znalazłem odpowiedzi w necie (lub znalezione informacje były dla mnie nie jasne)

1) Czy należy odmulać dno?

2) Czy jak kupie żywą skałę to mogą być obecne na niej szczepki korali?

3) chciałbym mieć w akwa głównie ślimaki, kraby i krewetki- czy jak kupie ukwiał to może je poparzyć?

4) Co natlenia wodę (rozumiem że brzęczyk jest niepotrzebny?)

5) W starych morskich akwariach jakich widziałem na szybach i na kominach były takie kolorowe plamy (to chyba jakieś glony czy cuś...) czy można je usuwać czy muszą być obecne?

6) Jak szybko leci woda z filtra RO? Tak jak z kranu czy wolniej?

7) Czy w akwariach morskich mogą wystąpić plagi jakiś żyjątek (tak jak np: ślimaków w akwariach słodkowodnych)

8) Czy lepiej jest kupić jeden większy cyrkulator, czy kilka mniejszych?

9) Czy piasek koralowy pełni w akwa jakąś konkretną funkcję czy jest tylko dla ozdoby?

10) Czy jak już kupię szczepki korali to od pierwszych dni będę je musiał karmić planktonem?

Na razie to wszystko :)

pozdrawiam


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Za parę tygodni uruchomię swoje pierwsze akwarium morskie (250l) także mam parę pytań na które nie znalazłem odpowiedzi w necie (lub znalezione informacje były dla mnie nie jasne)

1) Czy należy odmulać dno? Niczym

2) Czy jak kupie żywą skałę to mogą być obecne na niej szczepki korali? Nie

3) chciałbym mieć w akwa głównie ślimaki, kraby i krewetki- czy jak kupie ukwiał to może je poparzyć? Nie

4) Co natlenia wodę (rozumiem że brzęczyk jest niepotrzebny?) odpieniacz

5) W starych morskich akwariach jakich widziałem na szybach i na kominach były takie kolorowe plamy (to chyba jakieś glony czy cuś...) czy można je usuwać czy muszą być obecne? Można

6) Jak szybko leci woda z filtra RO? Tak jak z kranu czy wolniej? Od 100 do 300 l na dobę

7) Czy w akwariach morskich mogą wystąpić plagi jakiś żyjątek (tak jak np: ślimaków w akwariach słodkowodnych) tak

8) Czy lepiej jest kupić jeden większy cyrkulator, czy kilka mniejszych? 2 - 3 mniejsze

9) Czy piasek koralowy pełni w akwa jakąś konkretną funkcję czy jest tylko dla ozdoby? Filtr

10) Czy jak już kupię szczepki korali to od pierwszych dni będę je musiał karmić planktonem? Nie

Na razie to wszystko :)

pozdrawiam


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.