Skocz do zawartości
guzalki

Biopallets all in one pytanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z racji startu nowego akwarium ( starając się nie popełniać poprzednich błędów ) mam pytanie do użytkowników tego rodzaju paletek.

Czy przy starcie filterka należy podawać bakterie, a jeśli tak to jakie? Myślałem o biogro 123 ale z tego co widzę nie jest sprzedawany w mniejszych butelkach, a w przypadku akwarium 140 l w obiegu to chyba nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, warto. Dzięki nim szybciej Ci te paletki "zaskoczą". Bakterie te występują w opakowaniu 250 i 500ml. Przechowując je w lodówce powiedzmy, że zagwarantujesz sobie, że wytrzymają te pół roku od pierwszego otwarcia butelki.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie bo tez chce wystartować na tych pelletach czy biodigest bacteria bedą dobre i czy potem tez trzeba wspomagać filter bakteriami jak tak to czy często? Bo. Teraz leje ampułkę przy podmianie co dwa tyg i czy tez dawać bakterie przy tych pelletach tak często czy tylko na start?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bakterii to temat rzeka. Jedni chwalą te inni tamte. W każdym razie warto od czasu do czasu zasilić system świeżyzną :) na pewno nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie. Pamiętaj tylko aby dostosować ilość zasypu w reaktorze jak już zaskoczy.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam używam pelletek aio ale w połączeniu z np. Samo aio zbijało mi fosforany do niewykrywalnych wartości natomiast no3 stanęło na poziomie 10-20. Wiadomo że to zły stosunek no3 do po4 i posilałem się fosforanami w płynie.

Ogólnie ... to testowałem większość dostępnych na rynku bakterii ale ciężko coś konkretnego powiedzieć - u mnie z pelletkami słabo działał zeobak... biogro? ... chyba działały bo mniej syfu na skałach było w porównaniu z poprzednimi. Obecnie testuję FM b-blend i b-therapie więc się jeszcze na ich temat nie wypowiem.

Oczywiście można podawać małe dawki bakterii z pożywką - z pewnością przyśpieszy to zaskok. Mnie start zajął ponad 2 miesiące pomimo wspomagania wódką i biogro.

Po rozkręceniu się pelletek porcję bakterii leję tylko przy podmianach tj. co dwa tygodnie.

Tak jak Prospero napisał można kupić flaszki biogro 250ml produkuje je ta sama firma co pellety więc może warto zainwestować. W wątku Waldka możesz znaleźć dużo cennych informacji co do działania bakterii AF z pelletkami - chyba u niego to dobrze zagrało więc może warto spróbować ten zestaw.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.