Skocz do zawartości
Wiesław

Salifert vs. Red Sea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na poczatek chcialbym sie przywitac jakon nowy :D Akwa morskie mam juz pale lat z roznymi efektami w zaleznosci jak pozwalala praca , zycie rodzinne itp. Wracajac do pytanie czy ktos z ma moze porownanie co do dokladnosci w/w testow.

Ps

Jaka jest przydatnosc do uzycia testow saliferta bo przyznam sie ze mam na jod ale nie wiem czy jeszcze jest sens nim robic bo juz troche mam go u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wieslaw.

Kiedys mielismy tu temat "Testy testow". Napewno znajdziesz.:)

Jesli chodzi o mierzenie stezenia jodu - osobiscie jeszcze nigdy nie mierzylem:(( i nie wydaje mi sie to potrzebne. Jod b.szybko sie ulatnia i gdybys go mierzyl 2 godz. pozniej to bys otrzymal calkiem inny wynik.:dontgetit

Natomiast wskazane jest delikatne dozowanie jodu codziennie. Nie mowiac o kseniach i innych koralach, jod potrzebuja rowniez krewetki podczas linienia. Tylko nie wolno przesadzac. Osobiscie daje jedna kropelke na 500 l wody dziennie.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodajesz gotowy preparat jodowy czy moze "samorobke" ? bo juz kiedys czytalem o jodzie z apteki ale nigdy nie stosowalem.Obecnie daje jod z Aquamedika.Nie wiem czy jest moze najleprzy ale taki moglem kupic.

Ps

Sorki ze zdublowalem temat ale jakos jeszcze nie opanowalem tej opcji "szukaj" na tyle dobrze i nie moge sie odnalesc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie temat testów jest u mnie na tapecie :) Z tego co wiem Salifert jest u nas niedostępny i trzeba sobie jakoś inaczej radzić. Głównie interesują mnie Ca, Mg i kH. Używałem Tropic Marin ale cena za kombitest Ca+Mg w porównaniu do wydajności jest moim zdaniem mocno przesadzona, a test na kH jest za mało dokładny. Ostatnio ktoś pisał, że pomiary zooleka były takie same jak TM więc się sastanawiam czy warto przepłacać.

PS. Czy znacie jakiś dokładny test na kH oprócz Saliferta?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesiu - jutro sprawdze jaki jod dozuje.:con i napisze.

To o tych testach jest chyba na 7 stronie.

@Rebciu - a to nie w tescie TM jest tak, ze ile trzeba bylo dodac kropli tyle wynosi KH ? Co tu dokladniejszego potrzeba?:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Wiesiu - jutro sprawdze jaki jod dozuje.:con i napisze.

To o tych testach jest chyba na 7 stronie.

@

dzieki bo w sumie na razie nie mam pomyslu co do jodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W salifercie mamy dokładność dużo większą - z tego co pamiętam do 0,1 kH choć sam przebieg testu jest bardziej skomlikowany. Jak go miałem była pewność, że jest np. 10,4 i koniec, a przy TM lejesz te krople i przy 8 zmienia polor na pomarańczowo-czerwony ale nie do końca czyli jest taki brudny i w sumie nie wiadomo czy 8, czy 8,5, czy 9. Może się czepiam ale dokładność TM mi nie pasuję i szukam alternatywy :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za roznica czy 8,5 czy 9 ? Nie zartuje, pytam powaznie. Dotychczas mi to wisialo:con

I tak zawsze pokazywalo 7.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest osiem to sobię delikatnie podkręcam reaktorkiem w okolicę dziesięciu bo wtedy pH nie ma takich skoków między dniem, a nocą. Chodzi o to aby nie podkręcić sobie kH do 12 bo potem znowu nie wiadomo - może jest 11 i nie jest tak źle :) Ja już niestety taki wredny jestem:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wieslaw

No wiec sprawdzilem ten jod:

to jest mala buteleczka (50ml) Tropic Marin z zakraplaczem. Tam pisza, zeby dawac dziennie 1 krople na 200 litrow wody. No to wedlug starej zasady daje jedna krople na 500 litrow/dzien:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani

Dzieki bardzo.Ja mam jod z AquaMedica ale on jest chyba bardziej rozcienczony.Musze chyba tez rozbic dawke nie na tygodniowa jak pisza instrukcji tylko na dzienno , moe bedzie leprzy efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.