Skocz do zawartości
Lukasz.PL

Tani jod.

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wiele osob dozuje jod, ale plyn Lugola jest drogi, na ten w aptece wymagana jest recepta, a jest jeszcze tanszy i prostszy sposob.

Bylem wczoraj w chemicznym u nas w Radomiu i pytalem o jod. Pani powiedziala, ze za 100g I placimy 18 zl chyba, a za jodek potasu tez cos kolo tego. W kazdym badz razie nie jest to duzo zwazywszy na ilosc ile plynu Lugola mozemy miec. Teraz wystarczy to odwazyc w aptece, wydziale chemicznym na uczelni albo w domu czy gdzies i samemu zrobic sobie plyn Lugola.

Nie potrzeba zezwolen ani nic, a taka wielkosc wystarczy nam na lata.

Acha. Mowie o czda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100g jodu za 18zl?????? za 10g buteleczke jodu metalicznego do receptury place w hurtowni okolo 30zl. na pewno spelnia wieksze wymogi co do czystosci, ale ja Lugola do akwarium z takiego jodu jak piszesz to bym nie wlewal. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co zawrcac sobie dupe robieniem jodu jak mozna poprosic lekarza i bez problemu wystawi recepte na lugole.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za buteleczke lugola, bodaj 300ml zaplacilem z recepta piatala:) Bez bodaj 20 sie placi, ale znajomego lekarza ma chyba kazdy:) Wystarcza na baardzo dlugo i na pewno jest czysty. IMO nie mieszalbym sam.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej jest jednak isc do znajomego lekarza :-) W koncu jesien nam idzie i czesto przeziebiamy sie :-)

Ciekawy jestem jednak, ze niedosc ze czystosc czda to jeszcze zabrudzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej aptece Plyn lugola bez recepty 30 zl za 100ml, wpadne chyba jednak do lekarza:)


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szukacie bezsensownych oszczędności

Żeby jeszcze na zbiorniki 1000 litrowe to rozumiem, ale na 200-300 litrów to szkoda czasu, fatygi i nerwów jeśli okaże się, że coś jest nie tak jak powinno

Nie lepiej poszukać taniego prądu ? :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest cel dodawania do wody odczynników w klasie cz lub czda. Przecież są one dużo czystsze niż preparaty używane do robienia soli (poprostu nie wierze że w jakiejkowiek soli są preparaty w czystości chociażby cz, bo kosztowałaby ona kilka razy więcej)


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sszkoda zawracac sobie tylek za 5pln mam 100ml plynu lugola i starcza na dlugo. jak ktos chce moge sie za darmo podzielic bo mam jeszcze sporo.


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac post mowilem o alternatywie do plynu Lugola z apteki, jezeli ktos nie mial by recepty na niego. U mnie bez recepty nie sprzedadza, a bylem z ciekawosci w 3 aptekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad zakupami z receptą - mam przed sobą płyn Lugola produkcji Krakowskiego COELu (opakowanie 40 g, roztwór wodny 10 mg J i 20 mg KJ na 1 g płynu, kosztowało 2 zł w hurtownii) i na opakowaniu jest napisane: "Produkt leczniczy wydawany bez recepty"

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie - szukanie oszczednosci rzedu 5, 10 czy nawet 20zl to totalne nieporozumienie.

Przeciez ta butelka plynu Lugola to chyba na pol roku starczy, a wiadomo co kupujemy.

Nie trzeba miec znajomego lekarza, wystarczy lekarz, a nawet weterynarz (chociaz to tez lekarz :()

Powiedziec wprost o co chodzi, i po sprawie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.Ja powiedzialem lekarce na jaki cel mi to potrzebne i mam 500 ml za 5 zl. Tylko faktycznie musi byc zaznaczone ze do uzytku zew. bo przy wydawaniu nawet sie pytala w aptece. Nie wiem czy nie bylo na recepcie (nie zwrocilem uwagi) czy dla pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.