Skocz do zawartości
yokashin

Pierwszy słony zbiornik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

Jest to mój pierwszy post na forum.

Postanowiłem zamienić kilka słodkowodnych krewetkariów na jedno akwarium ze słoną wodą.

Aktualnie posiadam jedynie płaskie zbiorniki do 40l pojemności.

Myślałem nad kostką o boku 30 lub 35 cm...

Mam też możliwość kupienia zbiornika 60x35x45 szyba o grubości 8mm z tego ogłoszenia

http://olx.pl/oferta...03-IDcMDaF.html

317896719_1_644x461_akwarium-ow-60-35x45-8-mm-eheim-2034-eheim-100w-warszawa.jpg

Czy takie akwarium nie będzie "za trudne" na początek?

Zbiornik nie ma komina ani żadnych otworów.

Czy będzie współpracował prawidłowo z jakimś pudełkiem przelewowym?

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Im większe, tym łatwiejsze w prowadzeniu, bo łatwiej o utrzymanie stabilnych parametrów. Ten kubeł do niczego ci się nie przyda, bo fachowcy twierdzą że do morskiego kubeł się nie nadaje. Policz sobie czy za akwarium i grzałkę warto dać 6 stówek, no chyba że ten kubeł komuś odsprzedasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to z ogłoszenia to całkowicie mija się z celem. Filtra nie wykorzystasz, a za samo akwarium z grzałką w takiej cenie to sporo. Do tego jak wspomniałeś pudełko przelewowe i inne sprzęty. Lepiej już kupić używany kompletny sprzęt od kogoś kto likwiduje akwarium. Ja zaczynałem od 300L, wiadomo czym większe tym łatwiej utrzymać stabilne parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

60x35x45 i 8mm ? po co takie grube szkło ? dla podbicia ceny chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poszukam innego

Z tego ogłoszenia kupowałbym samo akwarium za 250.

Kiedyś miałem słodkowodne 200l i było za duże dla żony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największe jakie dasz rade .... bo potem będziesz załował .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ok poszukam innego

Z tego ogłoszenia kupowałbym samo akwarium za 250.

Kiedyś miałem słodkowodne 200l i było za duże dla żony :)

Jak samo akwarium za 250 to cena nie jest zła (pod warunkiem że poprawnie wykonane). Ja za kostkę 40x40x40 full opti zapłaciłem w e-rybce bodajże 210-220 (z czarną folią na tylnej szybie). Przy okazji wepchnięto mi dwie szyby float na dno i tył, choć tego w umowie nie było.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powolutku sobie kompletuj, ja sam mam szkło 50x30x30 optiwhite (4 mm). Netto wychodzi 45 litrów. Skałę ustawiłem spokojnie i nawet z przodu mam trochę miejsca. Szkło wyszło 100 zł. Dużo też zależy od Twojej wizji ułożenia skały i myślę, że do tego powinieneś dostosować szerokość akwarium. Zobacz na allegro, masz tam fajne oferty szkła optiwhite, nieraz kupisz też w bardzo dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium kolego to sobie zamów , bedziesz miał nowe, bez rys ! cena na zamowienie to około 1,59 L / przy kombinacji 2 szyb opti ( front i bok ) Daruj sobie jakieś profilowane szkła, patrz na głebokość, minimum 50cm...

Nie brałbym pod uwage gotowców typu standard 200L ( gdzie masz 40cm głębokości.. )

200L za duże dla żony ? to zrób trick , wymiary 80x50x50 :) będzie sie wydawało mniejsze , a i tak masz 200L :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...) , patrz na głebokość, minimum 50cm... (...)

oczywiście po to żeby "wpadać" do środka przy byle pracach (zwłaszcza dennych) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście po to żeby "wpadać" do środka przy byle pracach (zwłaszcza dennych) ...

Przy 50 cm? Chyba trochę przesadzasz.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście po to żeby "wpadać" do środka przy byle pracach (zwłaszcza dennych) ...

No, teraz to już płyniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście po to żeby "wpadać" do środka przy byle pracach (zwłaszcza dennych) ...

No, teraz to już płyniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.