Skocz do zawartości
vvest

ReefMax Szczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Po przeczytaniu bardzo wielu postów, obejrzeniu filmów na YT zdecydowałem się na zakup używanego RM'a. Wybór padł na używkę kolegi z forum.

Zalałem zbiornik dzisiaj wodą RO oraz wodą z innego używanego zbiornika do tego doszło 3kg żywej skały (jutro dołożę 8kg). Jak zwykle pojawia się kilka pytań.

1. Czy po włożeniu skał falownik ma chodzić 24h??

2. Świecić coś w dzień i w nocy czy na razie sobie odpuścić skoro nie ma życia?

3. Dostanę także żywy piasek z używanego zbiornika. Dodawać go od razu?

4. Lać jakieś bakterie?

5. Czy dać coś do 1szej komory? W zestawie dostałem te kulki w siatce. Został mi mały kawałek skały i się tak zastanawiam czy go nie dać na sam dół zamiast tych kulek? Coś włożyć w koszyki (Purigen, siporax etc.)?

To chyba tyle na ten moment. Wybaczcie jeśli powielam pytania, ale tracę dziewictwo jeśli chodzi o akwarystykę :)

PS. To jakiś małż na drugim zdj?

Pzdr

post-26049-0-13180000-1448567374_thumb.jpg

post-26049-0-30945100-1448567595_thumb.jpg

Edytowane przez vvest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. tak 2. w dzień ale raczej teraz krótko 3. Jak wyciągnięty ze zbiornika to należy włożyć 4. Koniecznie lać 5. siporax ja bym włożył, skały raczej nie. Powodzenia w zakładaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. tak 2. w dzień ale raczej teraz krótko 3. Jak wyciągnięty ze zbiornika to należy włożyć 4. Koniecznie lać 5. siporax ja bym włożył, skały raczej nie. Powodzenia w zakładaniu

O wilku mowa,a wilk tuż tuż :). Czyli na noc wszystkie światło out? Leszku jeszcze raz dzięki za wodę :)

Edytowane przez vvest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zalałem baniak do pełna z działającego zbiornika. Doszła skała jak widać na zdj oraz żywy piasek również z działającego zbiornika. W gratisie za co dziękuję dostałem kilka ślimaków oraz miękasy. Wiem, że to może za wcześnie i dostanę po głowie, ale trafiły do baniaka. Pojawiły się kolejne pytania.

1. Odpieniacz ładnie pieni. Czy cały czas ma być włączony?

2. Czy dobrze ułożyłem skałę? Nie kleiłem jej. Położona jest bezpośrednio na dnie. Później poszedł piasek.

post-26049-0-56507600-1448663996_thumb.jpg

Edytowane przez vvest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz ma być włączony. Co do ułożenia skały to jest za blisko ścianek bocznych akwarium, będziesz miał problem z czyszczeniem szyb

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiatrak nad pierwszą komorą chodzi zawsze czy włącza się tylko jak temp wzrośnie? Bo u mnie chodził a teraz zauważyłem, że nie kręci.

Odpieniacz ma być włączony. Co do ułożenia skały to jest za blisko ścianek bocznych akwarium, będziesz miał problem z czyszczeniem szyb

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

skały przekładałem do 1ej w nocy i teraz jest inaczej :)

Edytowane przez vvest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki pewnie są uzależnione od temperatury, musi być sterownik. Ja ma skalara i sam ustawiam przy jakiej temperaturze ma chłodzić.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma wpływ zasolenie na poziomie 1.017 na korale? Niestety spóźnia mi się wysyłka z solą i lecę na wodzie z działającego zbiornika. Pytam ponieważ jeden z miękkich strasznie się pomarszczył (zdj.2) przy okazji proszę o identyfikację. Czy to sinularia? Odżyje? Dzisiaj wlałem jod od Kenta oraz bakterie biodegist. Ciekawe czy to coś pomoże. Czy czymś dokarmiać zoa? Jakieś rady?

Pojawiły się 3 aiptasie, ale na razie nie ruszam. Czy ustawienie cyrkulatora (zdj.1) jest odpowiednie?

post-26049-0-67269200-1448741155_thumb.jpg

post-26049-0-47667900-1448741164_thumb.jpg

Edytowane przez vvest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni ten koral którego nie potrafię zidentyfikować (cladiella?) całkiem się położył i nie wiem czy się podniesie. Zasolenie udało mi się zwiększyć do 1.025. Doradzi ktoś co zrobić z tym koralem? Czekać czy spisać na straty?

Dodatkowo na piasku pojawiły się okrzemki. Nie za szybko?

Na drugim zdj (zaznaczone kółkiem) pojawia się takie coś z włoskami i czarną kropką na środku "głowy". Wychodzi z rurki. Ktoś wie co to może być? Dodam, że na tej skale dużo mam takich rurek.

post-26049-0-28763800-1448911095_thumb.jpg

post-26049-0-95980100-1448911108_thumb.jpg

Edytowane przez vvest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurówki pożyteczne zwierzęta. Zostaw

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o identyfikację. Co to za krab??

post-26049-0-14269500-1449250275_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam jest ale nie widać co. Jak będzie ciemno to powinien wyjsć to wtedy może uda ci się zrobić zdjęcie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo pozytywnie kolejny morszczak w szczecinie Dopinguje :)


  f40376d9932a5de806a7dcc3cb30de53u1612a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo pozytywnie kolejny morszczak w szczecinie Dopinguje :)

Dzięki :). Dopiero się uczę. Mam nadzieję że wytrwam

Ktoś wie co to jest?? Wyłazi z rurki i ma jakby rogi.

post-26049-0-85067600-1449392470_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są ślimaki osiadłe. Mam ich trochę bardzo mnie denerwują bo oblepiają korale "nitkami" którymi pobierają pokarm. Dobrym sposobem jest zaklejenie dziurki klejem do korali... Może Tobie nie będą przeszkadzać.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem że to drzewko.z.lewej ma jakieś białe końcówki. Czy ten koral z prawej czasem go nie poparzyl? Btw proszę o identyfikację.

8e3dd78944ddeb385507bac7ed3605fb.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez vvest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy przybysz :-)

b877e128b21d325e4261bceb6a259c6b.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło 30 dni od zalania. Na ten moment wydaje mi się, że wszystko jest ok. Zauważyłem wysyp glonów na tylnej szybie. Robić coś z tym? Ślimaki czasami się przejdą i zjedzą. Czy robić już podmianę? Na dniach chce kupić drugi falownik bo na piachu i skale w jednym miejscu robi się taki szary nalot. Zauważyłem także na tafli wody taki śluz, nie wiem jak to nazwać. Zatrzymuje się na grzebieniach. Proszę o rady.

post-26049-0-27423300-1451154788_thumb.jpg

Edytowane przez vvest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super extra wyglada. Z kolejnym zdjeciem coraz ladniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawili się nowi goście. Ponawiam prośbę o odpowiedź na poprzednie pytania. Dzięki,

post-26049-0-90422000-1452078340_thumb.jpg

post-26049-0-93203200-1452078512_thumb.jpg

post-26049-0-41425700-1452078566_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monti trochę za wcześnie, aiptasia do usunięcia, cyrkulator na taflę wody w kierunku spływu to kożuch powinien zniknąć, tylną szybę możesz czyścić lub nie. Robiłeś jakieś testy wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 dni ::) , nie za szybko?? ja już 3 miesiące i dopiero myślę o ekipie sprzątającej :)


  f40376d9932a5de806a7dcc3cb30de53u1612a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli testy wyszły ok .to śmiało można wpuszczać życie i nie trzeba czekać 3 miesięcy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Dostanę po głowie, ale testów żadnych na ten moment nie robiłem. Z testów mam PO4, NO3, NO2, NH4. Zasolenie 1.023. Ogólnie akwa działa na wodzie i skale z likwidowanego zbiornika i z tego również zbiornika trafiło życie w gratisie. Monti dostałem w gratisie więc wrzuciłem. Z nowego życia to ukwiał trafił prawie miesiąc temu i to co wkleiłem dzisiaj. Doszedł drugi cyrkulator. Aiptasia strasznie mi się namnożyła. Próbowałem usuwać mechanicznie ale się zwinęła i d*pa. Mam zamiar kupić wunderki jak zelżą mrozy.

Najgorsze lub najlepsze jest to, że po miesiącu nie mając jeszcze rybek itd. zacząłem rozglądać się za większym akwa :thumbsup:

Edytowane przez vvest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.