Skocz do zawartości
Fireblade

Gotowy zestaw Blau 130 l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podjąłem decyzję o zmianie akwarium na mniejsze. Oczywiście decyzja nie była łatwa i dość długo z nią walczyłem no, ale w końcu zapadła.

Obecnie chce kupić gotowy zestaw Blau Cubic Compact na LED-ach

Pojemność tego akwarium to 130l

Mam pytanie czy ktoś ma podobny zestaw i może się więcej wypowiedzieć

Jakieś wady? Coś powinienem dokupić?

Czekam na konstruktywne wnioski proszę nie pisać nie likwiduj, bo nie warto itp.

Decyzja już zapadła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej według mnie oryginalny odpieniacz w tej kostce nie należy do najmocniejszych. Ja u siebie wymieniłem na Hydor 250.65.

Wysłane z SG 6 Edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej według mnie oryginalny odpieniacz w tej kostce nie należy do najmocniejszych. Ja u siebie wymieniłem na Hydor 250.65.

Wysłane z SG 6 Edge

Dzięki za radę cenna uwaga

Też się zastanawiałem czy odpienniacz wydoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny daje rade ale przy większej obsadzie należałoby go wymienić. Przy zmianie na Hydor 250.65 obudowa wymaga małej modyfikacji- troszkę trzeba ja podpilowac bo inaczej odpieniacz nie wejdzie do komory ;-)

Wysłane z SG6 Edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

ja mam takie akwarium zalane od 3 tygodni, co do odpieniacza to jak przedmówca napisał jest słabe, mam w planach kiedy ekipa będzie kompletna zakupić hydora,

u mnie problemem jest grzałka w ostatniej komorze, w której panuje 25 stopni a w całym akwarium około 23... wiec prawdopodobnie będę musiał grzałkę wsadzić do akwarium głównego co mi się nie usmiecha...

dość problematyczne jest też czyszczenie czyścikiem magnetycznym przedniej szyby i tego "załamania" ale powoli prawo lewo i po czasie jest ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć,

ja mam takie akwarium zalane od 3 tygodni, co do odpieniacza to jak przedmówca napisał jest słabe, mam w planach kiedy ekipa będzie kompletna zakupić hydora,

u mnie problemem jest grzałka w ostatniej komorze, w której panuje 25 stopni a w całym akwarium około 23... wiec prawdopodobnie będę musiał grzałkę wsadzić do akwarium głównego co mi się nie usmiecha...

dość problematyczne jest też czyszczenie czyścikiem magnetycznym przedniej szyby i tego "załamania" ale powoli prawo lewo i po czasie jest ok:)

Hej nie wiem dlaczego masz problemy z temperatura? Ja w ogóle nie używam grzałki i mam 25.5 przy uchylonej pokrywie. (między innymi po to żeby odpieniaczowi dostarczać świeże powietrze z pokoju w okresie zimowym gdzie wietrze pokój aby wyrównać ciśnienie atmosferyczne ) Jakie stosujesz oświetlenie?

Wysłane z SG6 Edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...) u mnie problemem jest grzałka w ostatniej komorze, w której panuje 25 stopni a w całym akwarium około 23... (...)

a pompa obiegowa jest w tej samej komorze i działa ? bo to trochę dziwne

Jeżeli "ten model tak ma" zamiast przenosić grzałke to ustaw 1* wyższą temp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzałkę mam w ostatniej przegrodzie wraz z pompą obiegową, też myślałem zeby podwyższyć temperaturę na grzałce:) bede musiał dzis coś pokombinować,

a mam jeszcze pytanko z natury technicznej, ile wody lejecie? tak żeby wszędzie była podobna wysokość lustra wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej temperatury

zastanawiam sie czy czasem nie masz za słabej pompy obiegowej ? ( bo tak nie powinno być )

masz standardową pompę obiegową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.