Skocz do zawartości
alexw200

Odpieniacz własnej konstrukcji - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały dylemat, chciałbym skonstruować odpieniacz, niestety akrylowe rury dostępne w Polsce mają 250 mm przekroju, większe są nieosiągalne, i teraz moje pytanie - czy można zrobić odpieniacz o przekroju kwadratowym?? czy istnieją jakieś przeciwskazania co do takiej konstrukcji??

Jeżeli ktoś spotkał się z takim tematem proszę o jakieś sugestie.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polsce mozna kupic rury akrylowe dowolnych wymiarow

poszukaj sklepow majacych firme "george fisher"


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janku, ale jestem troszke na bakier z niemieckiego:D a pozatym faktycznie mają wszystko8)

Więc teraz zaczynam poszukiwania "george fisher" - dzięki Marx


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam ze jest sklep np w Gliwicach, ale z Chelmna to raczej daleko :)

poszukaj strony domowej fishera (ja nigdy nie moge zapamietac ich adresu) i tam powinna byc lista dystrybutorow


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest plastiks. Nie pamiętam nazwy tego zakładu,ale kupowałem u nich kilka razy.Łatwo tam trafić. Wyjeżdżając z Gdańska w kierunku rafinerii, jest dosyć ostry zakręt w prawo. Na samym zakręcie jest droga w lewo i tam trzeba pojechać. Firma mieści się na terenie serwisu Scani,albo DAF nie pamiętam,ale na pewno jest tam duża reklama serwisu i tam się kieruj.W razie problemów pisz na adres pianoclub@wp.pl bo na serwisie nie bywam codziennie. Jeżeli interesuje Cię budowa odpieniacza to zapraszam do skorzystania z moich doświadczeń. Mam co prawda 10 razy mniejszy zbiornik, ale odpieniacz który zbudowałem sprawdza się doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatomka

A moze tu bys podzieli sie swoimi doświadczeniami napewno wielu ludzi by skorzystało - ja napewno

z góry dzieki


******************************************************* MOJE ALLEGRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zamaist kupować nową rurę zastosować rurę z lampki w której jest woda bąbelki i plastykowe rybki??.

Widziałem ostatnio taką na giełdzie gdzie sprzedają sprzęt z wystawki uszkodzony miała brzęczyk więc gość sprzedawał to cudo za 20zł (pewnie by z 5 zł stargował) Rura miała ok 120 cm wysokości i ok 10 12cm średnicy akrylowa.

Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ tylko że alexw200 potrzebuje rury do odpieniacza, którego wydajność będzie taka, że odpieniłby wodę pewnie u 50 % akwarystów w Polsce :D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.