Skocz do zawartości
lapsiak84

Kuracja Algea X-em

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym zapytać o radę. Dopadła mnie plaga dino. Nie pomaga nic woda utleniona zaciemnienie nic z metod posrednich. Zastanawiam się nad użyciem algea x i tu mam pytanie czy raczej ucierpią na tym tylko jezowice? Czy np ślimagi Berghia, krewetki pistoletowa i czyszcząca też? A najbardziej zastanawiam się nad mandarynami. Mam parkę mandarynów i czy jesli w skałach wyginą różne żyjątka to czy mandaryny sobie poradzą zanim fauna się odbuduje? Dodam tylko, że Mandaryny ładnie podjadają mrożonki.

P.S. czy jeśli już się zdecyzuję na ten radykalny krok to z sumpa mam usunąć biopeletki i serra silicate? Czy te media mogą akurat zostać ?

Edytowane przez lapsiak84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wcale reguły czy coś padnie czy nie. Równie dobrze może paść życie a Dino zostanie lub odwrotnie czy też wszystko na raz. Sam kiedyś stosowałem i nic mi nie padło ani pół krewetki itp. Wężowidła tylko chodziły jak naćpane po szybach i tyle.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz użyłem kiedyś i jedyną stratą było wężowidło


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj...jezeli to dla Ciebie nie problem sprobuj red sea no3po4..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj...jezeli to dla Ciebie nie problem sprobuj red sea no3po4..

to jakiś środek? Może jakiś link możesz podesłać?

czytam ze ten red sea no3po4 to nic innego jak wodka cukier i ocet tak ? Kuracji wodka probowalem to jedyne co osiagnelem to zakwit bakterii w baniaku. A czy ktos mi podpowie czy stosując algea x musze usunac serra silikate? i Biopelet xl ? Czy spokojnie mogą zostać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr wiem, że to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie ale spróbuj nie lać tego badziewia i poczekaj jeszcze. Wiem, ze to nie jest srodek na dino ale chemiclean dawales? Ja po algea tylko zbiornik rozregulowalem. Dopiero jak nic nie robiłem to samo odeszło. Fakt, ze długo to trwało. Na koniec poszło chemiclean i zrobiło się czysto.

Wcześniej próbowałem z zaciemnianiem, wodą utlenioną i czego tam jeszcze nie wymyślono i d*pa. Poddanie się wyszło mi na dobre. Jeśli dobrze pamiętam to olałem zbiornik na jakieś trzy miesiące. Życzę powodzenia

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr wiem, że to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie ale spróbuj nie lać tego badziewia i poczekaj jeszcze. Wiem, ze to nie jest srodek na dino ale chemiclean dawales? Ja po algea tylko zbiornik rozregulowalem. Dopiero jak nic nie robiłem to samo odeszło. Fakt, ze długo to trwało. Na koniec poszło chemiclean i zrobiło się czysto.

Wcześniej próbowałem z zaciemnianiem, wodą utlenioną i czego tam jeszcze nie wymyślono i d*pa. Poddanie się wyszło mi na dobre. Jeśli dobrze pamiętam to olałem zbiornik na jakieś trzy miesiące. Życzę powodzenia

No ja chętnie bym nic nie lal tylko ciagnie sie to juz ponad miesiac. Dino zrobiło sie z okrzemkow ktore nie nam pojecia skąd sie u mnie wziely (krzemiany) a w zbiorniczku nan ich dos wysoki poziom pimimo ze wszystkie filtry jak i zywica wymieniane były regularnie a tds po ro pokazuje 003 a pi zywicy 000.

Tak wyglada moj piach. Odkad pojawilo sie to g... wyjalem z sumpa węgiel oraz AF phosphorate minus i wrzuciłem Serra Sikicate oraz biopeletki xl. Tylko i jedni i drugie siedzi w sumpie okolo 2 tyg a podobno potrzeba około miesiaca zanim zacznie dzialac?

24e3b231359a79e1ed6c161f4ffa5022.jpg

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było znacznie gorzej. Sere silicate też próbowałem a test na krzemiany wychodził poza skalę. Okrzemki u mnie się pojawiają jak zaczyna się okres grzewczy, może dodają wodociągi czegoś na zimę?


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no to mniej więcej w tym okresie sę zaczeło. Jak temu zapobiec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś z Chemiclean? Bo może to jednak cyjano.. Ten środek właściwie użyty uważam za nieszkodliwy (producent nawet podaje, że można go stosować profilaktycznie :) ). Jak już wspomniałem u mnie zakończył walkę z dino. Zresztą w wielu tematach jak ktoś pyta co to za plaga dostaje tyle odpowiedzi, że można się pogubić. Całe opakowanie jest drogie i raczej ciężko to zużyć. Jeśli się zdecydujesz to mogę Ci wysłać tylko oblicz dokładnie litraż. Algea jednak stanowczo jeszcze raz odradzam.

Ja miałem taką plagę, że zaczęo mi dusić korale. Nie wiem może miałem dino i cyjano. Jednego jestem pewien, że jak walczyłem z tym różnymi możliwymi metodami to od tego okresu miałem problemy z paramertami. Np. wysokie NO3 potem problemy z PO4 generalnie rozjechały się parametry na długi czas.

Za dużo kombinowałem i przkombinowałem. Czas wyleczył rany. Lepiej dać sobie parę miesięcy i samo odejdzie. Zresztą tych opini jest pierdylion na forum.

Dodam jeszcze, że oczywiście olałem te opinie i inwestowałem w kolejne metody bo panika była.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś z Chemiclean? Bo może to jednak cyjano.. Ten środek właściwie użyty uważam za nieszkodliwy (producent nawet podaje, że można go stosować profilaktycznie :) ). Jak już wspomniałem u mnie zakończył walkę z dino. Zresztą w wielu tematach jak ktoś pyta co to za plaga dostaje tyle odpowiedzi, że można się pogubić. Całe opakowanie jest drogie i raczej ciężko to zużyć. Jeśli się zdecydujesz to mogę Ci wysłać tylko oblicz dokładnie litraż. Algea jednak stanowczo jeszcze raz odradzam.

Ja miałem taką plagę, że zaczęo mi dusić korale. Nie wiem może miałem dino i cyjano. Jednego jestem pewien, że jak walczyłem z tym różnymi możliwymi metodami to od tego okresu miałem problemy z paramertami. Np. wysokie NO3 potem problemy z PO4 generalnie rozjechały się parametry na długi czas.

Za dużo kombinowałem i przkombinowałem. Czas wyleczył rany. Lepiej dać sobie parę miesięcy i samo odejdzie. Zresztą tych opini jest pierdylion na forum.

Dodam jeszcze, że oczywiście olałem te opinie i inwestowałem w kolejne metody bo panika była.

Cyjano to nie jest na pewno. Brązowe ciągnące się gluty. Jak robiłem zdjęcie to było jeszcze swiezo po zapaleniu swiatła. Także mało było. Gdybyś mógł mi wysłać było by świetnie bo faktycznie całe opakowanie trochę drogie. Tak chemiclean próbowałem. Nie podziałało. Ja każdy środek który stosuję to daję dawkę na równe 140 L i nawet kiedys jak 8 miesięcy temu stosowałem algea x nie była to zaduza dawka. Napisz mi proszę na priv ile byś chciał za tą wysyłkę dla mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.