Skocz do zawartości
Kelvezu

Reefmax UK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Słowem wstępu, niespecjalnie jest się czym chwalić w tym momencie, ale pomyślałem, że warto się przedstawić poprawnie poprzez własne akwarium.

Krótka historia, jakieś pół roku temu postanowiłem spróbować sił w akwarystyce morskiej. Okazyjnie znalazłem reefmaxa z piaskiem, skałą, salariasem, strombusem i małym quadri. Cała przeprowadzka poszła sprawnie, oczywiście skok parametrów po przenosinach, NO3 trochę ponad 50, nie najgorzej. Był przepalony jeden z stateczników. Przez dwa miesiące chodziła tylko jedna biała i aktynika. Biała jeszcze fabryczna. Quadri nie przeżył tej całej eskapady.

post-25468-0-35192300-1449335129_thumb.jpg

Na tym etapie moja wiedza, była bardzo skromna i decyzje podejmowane były trochę przypadkowo, stąd dosyć kiepskie ułożenie skały i korali. Teraz już wolę tego nie ruszać, bo zbiornik generalnie działa całkiem sprawnie.

Podsumowując, od początku, czyli pół roku obyło się bez katastrof i dużych skoków parametrów. Nie wiem czy zawdzięczać to dosyć grubej warstwie piachu, to już praktycznie DSB.

Teraz zbiornik rozwija się bardzo ładnie, jest masa skały, filtratorów, rurówek, wężowideł itp, które wspomagają ten dziwny odpieniacz.

Nie mam jakiejś konkretnej koncepcji na ten baniak, traktuję go jako naukę do czegoś większego i zaplanowanego. Stąd mix, grzybków lpsów spsów i zoa. To teraz techicznie.

Woda

SG 1.025

NO3 2 RS

NH4 0 RS

PH 7,8 RS

KH 8 RS

PO4 nieykrywalne Sali

CA 430 Sali

MG 1250 Sali

Sprzęt Fabryczny

Świeci Aktynika fluval, giesemann aquablue+ i jakaś świetlówka aquaela, (to do wymiany za parę tygodni.)

Cyrkulacja, to Koralia 900 i WP-10 ze sterowaniem.

post-25468-0-45183600-1449335721_thumb.jpg

Ryby

Salarias

Błazenek x2

Garbik

Neon goby

Pictichromis porphyrea (jedna z gorszych decyzji, chociaż już się powoli dociera z resztą)

Korale i inne

Duncan

Montipory talerzowe

Sariatopory

Zoa

Palythoa

Discosomy

Bubble coral

Macro Botrycladia

Lysmata debelius

Ślimaki Bumblebee x2, strombus, baylonia, cowrie x2 i masa stomatelli.

post-25468-0-04891200-1449335619_thumb.jpgpost-25468-0-78927100-1449335658_thumb.jpgpost-25468-0-90410400-1449335667_thumb.jpg

Edytowane przez Kelvezu (wyświetl historię edycji)

250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może kilka zdjęć z telefonu.

rm_1.jpg

rm2.jpg

rm3.jpg

rm4.jpg

Parametry trzymają, spsy rosną ale słabo. Doszły dwie dwugłowe euphylie

Edytowane przez Kelvezu (wyświetl historię edycji)

250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dla sps powinienes dolozyc ze 2 swietlowki, jakiej soli uzywasz? Dozujesz jakies mikroelementy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instant Ocean, posmianki 10% co tydzień, dwie raczej nie wejdą w pokrywę :) Seriatopory i Monti rosną, nic wymagającego nie planuje. Zastanawiałem się tylko czy nie podbić trochę NO3 dla lpsów.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.