Skocz do zawartości
ladyjj

Wydanie drugie, poprawione (220l)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od prawie 20 miesięcy prowadzę, myślę że z powodzeniem reefmaxa i jak to zwykle bywa, przyszedł czas na coś większego.Tym razem już wszystko po bożemu, czyli sump, proste szyby i normalny odpieniacz :SatisfiedZestaw prawie kompletny kupiony na forum, więc na razie nic nie zmieniam, zobaczę jak wszystko będzie się sprawdzało w praniu.

Akwarium full OW, 80x55x50, sump 4-ro komorowy, komin zewnętrzny

lampa Aqua Medic Ocean Light 150W HQI + 2x T5

Odpieniacz od Twistmana z pompą AquaBee

obieg DC 3000, nad cyrkulacją jeszcze się zastanawiam, na razie 1 RW4, grzałka 250W

Zalane w zeszłym tygodniu, skała na razie w nieładzie. Dziś wsypałam piasek.

Nie ma się jeszcze czym chwalić, ale to taki fajny moment :smiling:

Cały czas zastanawiam się jak i kiedy przełożyć życie z reefmaxa. Nie chcę przekładać całej skały, żeby nie zagracić, ale większość korali jest przyrośnięta. Poza tym mam bardzo dużo xenii i mimo, że jest piękna, to zaczyna mnie już mocno wkurzać.

Wszystkie pomysły mile widziane.

post-23322-0-88075200-1449499954_thumb.jpg

post-23322-0-89223500-1449499964_thumb.jpg

post-23322-0-60239600-1449499980_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to świeża skała czy już dojrzała? zalałeś świeżą solanką?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta w zbiorniku świeża, ale chcę dołożyć swoją dojrzałą, chociaż trochę. Solanka też świeża, ale przekładając z reefmaxa będę miała kilkadziesiąt litrów starej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 55cm to wysokośc czy gł ,chce postawic podobne akwa i waham się 55cm gł i 50 wys czy lepiej 55 wys. a 50cm gł długość 80cm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 to głębokość, 50 wysokość. Jak dla mnie idealnie, żeby dosięgnąć dna. 5cm wyżej i byłby problem, a jestem dość wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to świeża skała czy już dojrzała? zalałeś świeżą solanką?

Sorki za offa ale autor wątku to kobieta :p

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dz za odpowiedż ,daje do obserwowanych bo za nie długo startuję z takim samym akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asia a jaki żarnik masz w lampie chodzi mi o firmę i rodzaj :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sama nie wiem. W tej chwili świece minimalnie tylko świetlówkami, ale zarnik podobno i tak jest do wymiany. W ogóle to mój pierwszy kontakt z HQI. Czy też są lepsi i gorsi producenci zarnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie żarnik aqua connect performance14000k, ale chcę zmienić na giesemanna tylko jeszcze nie wiem Coral czy Crystal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle lubię jak jest mocno niebiesko w akwarium. W związku z tym jaki byś mi zarnik polecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle lubię jak jest mocno niebiesko w akwarium. W związku z tym jaki byś mi zarnik polecił.

Jeżeli lubisz niebieski kolor to szukaj cos powyżej 14000k, jest trochę marek produkujących żarniki.

PS. Ciężki wybór z tymi żarnikami a ceny są dosyć wysokie :smoke: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawiam się głównie na LPSy. Dla mnie rafa musi falować, ale na pewno pojawi się też kilka prostych SPSow , zoa i grzybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asia, z tą skałą to... porażka :) No weź no coś fajne skleć aby cudnie wyglądało bo kosteczka fajna a przy tym świetle to już nie masz żadnych ograniczeń i możesz szaleć do woli :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. To zdjęcie robiłam kiedy skala po prostu sie moczyla. Potem ułożyłam z niej 2 wyspy i wsypalam piasek. Jak sie wyklaruje, to wrzucę zdjęcie. A ostateczna wersja i tak powstanie jak dołożę to co chce zachowac z reefmaxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offa ale autor wątku to kobieta :p

mobilnie

zwracam honor nie zauważyłem,


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie telefon Ci tak poprawił. Nie ma sprawy. Zresztą przywyklam. Tu niestety nie ma zbyt wielu kobiet i posty typu "koledzy pomóżcie " są na porządku dziennym. Chociaż jak tak teraz mysle, to powinniście nas tu na rękach nosić ;-)

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie zapowiada :) jestem ciekaw jak to HQI będzie wyglądało, nigdy nie mialem ale wydaje mi się że jak lubisz niebiesko to żarnik coś koło 18-20k,

ps. nie pozbywaj się asterin ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą zdjęcia po opadnięciu pyłu. HQI świeci bardzo fajnie. Na 2 zdjęciu na dnie widać trochę bliki. W rzeczywistości jest ich więcej. A o asterinach pamiętam. Nie czyszczę tylnej szyby w reefmaxie, żeby były wypasione ;)

post-23322-0-51962000-1449823701_thumb.jpg

post-23322-0-47988100-1449823715_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie:) Akwawium rewelka, jakiej barwy w końcu te żarniki wybrałaś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Asiu :) fajnie to wszystko wygląda i kibicuje Ci... :)dodaje wątek do ulubionych. Jakiej soli używasz?


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarnik na razie jest stary, po niedzieli planuję zakup nowego. Na razie robię research. A sol od początku mojego reefmaxa to kent. I tu tez :-)

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po przeprowadzce. Na razie jeszcze bałagan z koralami, ale przez ostatnie dni ciągle moczę ręce w akwarium i na razie postanowiłam dać odpocząć zwierzakom i swoim dłoniom. Przełożyłam większość skały z reefmaxa i zrobiło się fajniej. Na razie mam jedną pompę cyrkulacyjną i powiem szczerze, że jak dla euphilii itp jest akurat. Ale chyba powinno coś dmuchać za skałą, żeby się syfek nie odkładał? Kupiłam też żarnik 20000k. W akwarium pływa obecnie 7 ryb, 2 błazenki, pterapogon, escenius bicolor, magnifica, babeczka cinctus i mandaryn, który na szczęście wcina mrożonki. Przy przekładaniu bicolor w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął. Okazało się, że został w skale i było sporo nerwów, zanim pojawił się znikąd w nowym akwarium. Zastanawiam się co dołożyć z ryb. Osobiście wolę więcej małych niż 1 dużą. Sugestie mile widziane. A z koralowców będę powolutku szukać fajnych LPSów

post-23322-0-34977900-1451909305_thumb.jpg

post-23322-0-07021900-1451909335_thumb.jpg

post-23322-0-59414200-1451909345_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.