Skocz do zawartości
ZiZi

AM X2 4800

Rekomendowane odpowiedzi

To jak z rybami.. nigdy nie wiesz co dostaniesz; ledwo dziala na 2700, mimo, ze mam 12 wentylatorow w kompie... za to mam poprzednika do opchniecia. dziala na 2500/1.47

Glupi pomysl... pewnie nikt nie wie z tego forum o co chodzi... coz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM2 jest cieńki niestety. Lepszy i wydajniejszy jest na 939 na "starych" ddr pc400. Nie wiem po co te 533 ale one kopa amd nie dają. POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno aby pamięć dawała kopa procesorowi ... pamięć to przede wszystkim przepustowośc między płytą , prockiem i urzadzeniami wykonywalnymi

No chyba że się mylę ....hehehe

Tak więc po to te 533 aby doruwnać jak najwyżej prockowi ale co my tu o 533 przecież już walczą 800 tki


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ale kopa moze dawac jak jest maly kesz bo wtedy ta przepustowosc ma znaczenie a dodatkowo jak szyna jest dobrze dopasowana do pamieci to procek moze rozwinac płetwy.

Inna sprawa ze AM2 ponoc ma sie utrzymac troche dluzej na rynku, a DDR robi sie droższe od DDR2 :)

Po cholerke wymieniac 2500 na 2700 ?

nie lepiej pamieci mu dokopsac wiecej.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qbab, ten nowy ma dwa jadra :) i na kazdy rdzen po 1 MB cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys 1 MiB (bo tak to się chyba poprawnie :) zapisuje) było dużo ale teraz :) policz sobie że przy tej szybkości pracy to są ilości starczające na ułamki sekund, dodatkowo ponoć on ma skopany kontroler pamieci w stosunku do wersji na starszym gniezdzie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gniazdo mam 939 :) w temacie po prostu zjadlo literke 'D'

to byla ostatnia chwila na wymiane procka, za jakis czas beda na 939 nie do dostania, pozatym zdecydowanie wzrosl komfort pracy, czasami mam potwierane z 10 okienek, szczegolnie pod linuksem i cos tam sie mieli; dodatkowo ten stary byl na jadrze winchester i jak wiadomo zle wspolpracowal z 4 sztukami pamieci, poprawiono to w venis, no i co za tym idzie takze w toledo, a chce dokupic jeszcze 2 GB ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam w pracy dwie maszynki P4 3.4 GHz (17x200MHz) z 2 GiB ramu i do obliczeń w fortranie jest super :) fedorka chodzi bardzo płynnie nawet ja sie cos liczy (a macierze mam takie ze 90% pamieci jest zajetej)

ale do takiej "domowej" pracy to pod fedroą starcza 800 MHz i 256 MiB ramu (wiem że niektórzy uznają mnie za szaleńca) ale ile rzeczy można na raz robić wydajnie ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zwiększ cyrkulację, dodaj trochę oświetlenia i nie obciążaj tak systemu :) Rób częste podmiany i zastanów się nad zwiększeniem wydajności głownej pompy. U mnie przy o wiele mniej wydajnych urządzeniach wszystko się wyrabia i to w maksymalnej rodzielczności i pełnej palecie kolorów - a wymiary przedniej matrycy mam spore 150x70 cm :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam 2 GB, chce miec 4; ogolnie komputer sie jakos kula, tylko z tym procem troche niewypal, ludzia 4800 na toledo smigaja tak okolo 3GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZIZI powiem Ci tak. Kupiłem sobie laptopa i sam luz :) Naprawdę. Acer ma 1,5 roku. Był cleron m 1.3 256mb i 40 dysk 4200 matryca 15. ZOMDRNIZOWAŁEM go na p. m 1.5 2mb cache 1gb ramu i 80 wd 5400 scorpio.

Niekiedy oglądam cały film i mi się wentyl nie włączy :)

cisza :) To kocham najbardziej


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan ja muszę miec kompa w pracy wydajnego bo jak puszczam obliczenia to czasem sie liczą po klika tygodni :) na takim sprzecie :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario, ja juz przyzwyczilem sie do szumow wentylatorow (12), HDD mam 4 w tym dwa 10 000 obrotow, calosc dosc przyjemnie slychac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sobie Dellika INSPIRONA 9400 jak wiadomo CORE DUO ....śmiga jak wariat i jestem zadowolony co do przegżewanie nic nie zauważyłem bo po prostu wentylków nie słychać a szklana matrycka 17,1 jest odlotowa ;);)


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jerzol_kominiarz :

Ja mam sobie Dellika INSPIRONA 9400 jak wiadomo CORE DUO ....śmiga jak wariat i jestem zadowolony co do przegżewanie nic nie zauważyłem bo po prostu wentylków nie słychać a szklana matrycka 17,1 jest odlotowa ;):D

Szklana matryca mocno odbija ;)

WYMIEŃ BATERIE i nie trzymaj go na kolanach o ile chcesz jeszcze korzystać z życia ;) ;)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.