Skocz do zawartości
Kraszan

Nie kupujcie tej ryby

Rekomendowane odpowiedzi

No i się doczekałem pierwszego morderstwa w moim akwa...

Jakiś tydzień temu kupiłem między innymi rybę Cephalopholis boenack zwaną potocznie Panther Grouper - ja mu dałem ksywkę pancerfaust - czas reakcji na wrzucenie mrożonych krewetek to ok. 0.00000002 sek. oraz przyspieszenie 657654172 m/s2, z możliwością zjedzenia dowolnej ich ilości...

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=CEPSDY0535

Ja mam wersję nadwoziową granatową z fosforyzującymi plamkami.

Miała to być ciekawa ryba, bardzo szybka i zwinna, z zapędami killera, ale ponieważ była mała postanowiłem zaryzykować. Pomijając błazenki była to najmniejsza ryba w akwarium. Identycznych rozmiarów była jeszcze decora. Była bo właśnie pancerfaust pływa z nią w pysku (tzn wystaje mu tylko płetwa ogonowa). Jak on ją zeżarł? Przecież była jego rozmiarów... Cały czas czaję się przy akwa z aparatem ale ciężko go uchwycić. Wygląda teraz bardzo dziwnie - ma brzuch porozpychany w trzech kierunkach i ledwo pływa.

Zaczynam się zastanawiać jak gi wyłowić... Przecież będzie rósł... Strach pomyśleć jak dorówna rozmiarom zebrsomie albo nie daj Boże Imperatorowi... Czy gdyby mi się udało odłowić reflektuje ktoś na tego killera?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Low low bo jutro bedziesz robil foto z blazenkiem w paszczy tej paskudy:-(


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba na parę dni temu pancerfaustowi wystarczy... Ile można trawić rybę swojej wielkości? Mam parę dni na zorganiozowanie jakiejś pułapki. Jak złapię to na razie wsadzę do sumpa - niech zjada węgiel.

Ale ponawiam ofertę - może ma ktoś "skrzydlicarium" i chce jeszcze jednego predatora?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ją wcisnął Harnasiowi :wink Pancerfaust będzie miał doborowe wojenne towarzystwo :wink


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ksztalcie i wielkosci otworu gebowego tej ryby widac juz, ze nie nadaje sie jako towarzystwo. szkoda decory.pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobny przypadek ale z ryba ze slodkowodnego.Pielegnica SA Cichlasoma festae

tzw Red terror lyknela kiryska prawie tej samej wielkosci :) tzn lyknal do polowy bo mu sie zaklinowala....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ta ryba ma szczęki jakby bez "zawiasów" (coś jak wąż). Gdy "ziewa" gęba jej się robi większej średnicy niż ona sama - atak wygląda jak atak szkaradnicy lub czegoś podobnego.

Rybka jest kurde ładna i ciekawa. Bardzo chętnie pobiera pokarm - niestety nie tylko mrożony :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przeceniona jest bo wyjada inne pozycje ze sklepu ;)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym tempie to rzeczywiscie możnaby zbankrutować...Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu ten potwór bez oporów rzucał się na mrożonego kryla! Nawet doba nie minęła od czasu jak zjadł rybę swojej wielkosci i już głodny! To jakaś maszyna do zabijania!

Z niepokojem obserwuję jak pancerfaust mierzy wargatka... Kurde - utrzymanie tej ryby zaraz mnie wyniesie 150zł/48h...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z checia zaopiekowalbym sie tym stworkiem:D

Daj znac na priv czy temat aktualny.

pozdrawiam


Aiptasia killer:)bryopsis problem:( i xenia destroyer:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat aktualny - jak najbardziej.

Niestety kończą mi się pomysły jak typa złapać. Awkarium jest spore - 700l, 120kg LR - konia z rzędem temu kto go złapie. Świta mi jeszcze konstrukcja pewnej pułapki - w niej ostatnia nadzieja.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim baniaku kupilbym sitke z malymi oczkami, spory kawal tak z 1,5x1m(moze moskitiery takie jak z allegro sie nadadza?) Jeszcze ze 2 osoby do pomocy i tak bym kombinowal. Rozstawic po przekatnej szyb bocznych, zeby przylegala do dna i jednego boku. Z drugiej strony przestrzen. Zagaonic ja w strona przednij szyby, docisnac do boku siatke i masz predatora:) Potem delikatnie siatka akwarystyczna zagonic do jakiegos pojemnika i po klopocie:) Uwaga pewnie bedzie skakala! Powodzenia


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błażej :

proponuje ją na żywca złapać;)

Dobre ;)

Jakby co to u mnie za szafą stoi żywcówka na szczupaki .. ;)

No, spining ostatecznie ;)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błażej mam pytanie (od tak na przyszłość)

Takie ryby to tylko na Żywca lecą ??

ja mam jeszcze w szafce 2 Harnasie (nie mylić z naszym z forum) oraz Carlsberga jednego.

Ale jak mówisz że to ma byc zywiec to nie ma sprawy ostatnio w biedronce była promocja po 2,39 zł za puszkę (przy zakupie 4 paku)

Wiec Kraszan leć po Żywca do sklepu i jedno do gardła a drugie przy akwarium stawiaj i na 100% złapisz rybkę

Jak by nie udało sie to jedna puszka do akwarium postaw na widoku i czekaj aż rybka wyjdzie po Żywca ;)

Sory ale nie mogłem sie powstrzymać ;) ;);):yes:haha

Ja swoje rybki łapałem na "zaćme" (wyłączałem światło )

potem dawałem do baniaka troszkę jedzenia i zaczynałem łapać jak sie pojawiały w toni.

A nie były to byle jakie rybki tylko muszlowce ;)

Które wiekszość życia spędzają w muszli po ślimaku i nie wyjdą tak szybko.

tak udało mi sie złapać 80% rybek


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SprObuj z pułapką Aqua Medic jak poluje do nie powinno by problemu, wpuśc do pułapki gupika lub molinezje i masz rybę wyłowioną. Ja tak łapie wszystkie ryby na zbiornikach . Jedyny problem jaki mi się przydażył to Labropsis xantchonata (może byc literówka w drugim członie nazwy) żre tylko polipy sps-ów póki , na szczęście sps-y bronią się i tylko ok 2 tygodnie jest w stanie je podgryzac, później wytwarzają jakąś substancję po której rybie jeśc się odechciewa. Niestety do pułapki z nową Acroprką nie wpływa.

Życzę udanych łowów.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłowiłem swoje dwa frenatusy (ok8cm i 6cm) na haczyk bezzadziorowy. Teraz mają się świetnie i nawet pewnie nie pamiętają tamtej przygody.

Może drastyczne ale nie mogłem sobie pozwolić na demolowanie wystroju zbiornika. Trochę drastyczny sposób ale bardzo skuteczny. I tak wogóle to myślę, że pancer.. ma mocny i twardy pysk i nawet na to będzie trudno go chwycić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde - o tym nie pomyślałem...

Kawałek ryby to on chwyta bez zastanowienia - więc jak w srodku będzie haczyk...

Jaki to jest bezzadziorowy? Taki bez "harpunka" na koncu?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.