Skocz do zawartości
kaziko

Wielki Mały Ukwiał

Rekomendowane odpowiedzi

151-copy of __dsc00311.jpg

dostałem go razem ze skałą. podobno ent.quadricolor.

wymiary ok 10mm wysokosci, moze 15-20mm średnicy.

od poczatku czyli ok 10.dni jak go mam wyglada prawie tak samo czyli jak na zdjeciu. wędrowniś. przebyl już calkiem dluga droge po akwarium, co przy jego rozmiarach jest niezlym wyczynem.

pytanie, czy ktos mial doswiadczenie z tak malymi ukwialami ? chodzi mi o informacje czy to normalne ,ze nie rozwija swoich macek, ze chowa sie pod skala - nie wiem czy przed swiatlem , czy cyrkulacja mu nie odpowiadala...

karmic go ? nie karmic ? nie widac u niego nawet otworu gebowego. jak sie chowa takie mlode ukwialy, narodzone nie przez podzial... :wink


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie takiego samego ukwiałka o podobnych rozmiarach jak moneta 2zł

na początku przez pierwsze kilkanaście dni chodził i często nawet nie wiedziałem gdzie on jest:), teraz cały czas jest w jednym miejscu

karmie go co najmniej raz na tydzień krylem i artemią


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć też miałem podobnego (już nie ma go)

Około stycznia kupiłem go na początku go dokarmiałem potem błazenki go polubiały i same coś mu tam nieraz dawały.

Potem padł jednen błazenek następnie dokupiłęm do pary i padły oba.

Cały czas był zamieszkiwany przez błazenki.

Jak padł ostatni to już nie chciałem kupować baznów ze sklepu (bałem sie i myślałęm że coś mam w akwarium - rybki żyły nawet ponad miesiąc i jadły a potem bum ...)

Jak zabrakło błaznów umwiał zrobił sie ciekawski i zwiedzał akwarium parząc przy tym korale.

Następnie po miesiącu zwinoł sie i siedział w ciemmnym miejscu.

Zdażyła sie okaza kupienia błazenków to zakupiłem ukwiał przeniosłem blisko błazenków (nie zainteresowały sie) ale one wybrały xenie i grzybki włochate.

ukwiał karmiłem jak jak Raffy pisze co tydzien nieraz co dwa.

Jednak pozostał zwinięty pod skałami.

Przełożyłęm go do 16l (tam gdzie siedzi modliszka)

i skończył tam swoje życie.


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy : jak go karmisz ?

rozpylasz dookola ?

moj nie ma czym lapac pokarmu. zreszta to moj pierwszy ukwial wiec nie wiem w ogole jak sie je karmi.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kieliszku płucze mrożonke potem zasysam ją strzykawką i wstrzykuje mu do papy ;)

przyokazji karmie krewetki które uparczywie próbują wydziobać pokarm z paszczy ukwiała


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ukwial jak widac na fotce nie ma łapy. on nawet nie ma sladu paszczy. ;)

jak on je?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś dziwny ten ukwiał, do dzisiaj wyglada tak samo jak miesiac temu. siedzi jak taki mały naparstek. na dodatek wyglada jakby unikal swiatla bo laduje sie caly czas pod skalki. prąd wody musi byc tez mały bo jak jest troche silniejszy to gostek zaraz szuka nowego miejsca. przy tej okazji juz nawet zaliczył pompke, ale zatrzymał sie na oslonie wlotu i na szczescie nie wciagnelo go do srodka. po 15minut wrocil do zycia i od razu zaczal dawac dyla gdzies pod skalki. czy to na pewno ukwial ???


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one czsem długo nie rosną a jak wystartują to czsem za za czybko rosną:( to reczej buble tip anemone czyli w/w ale powinna mieć pażydełka w kształcie bombli


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pożyjemy , zobaczymy, wlasnie jako bta byl mi sprezentowany razem ze skałą. może obecność błazenków mu pomoże się otworzyc?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co mam z nim zrobić. siedzi caly czas gdzies pod skałą, albo z tylu na szybie. unika swiatla, trochę jakby schudł, nadal sie nie rozwija, nie wiem jak kurdupla nakarmić bo niczego nie chciał przyjąć jako pokarm. jak go pobudzić do działania ??


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.