Skocz do zawartości
Harari

Pierwsza porażka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż tak to jest jak się kupuje oczami a nie głową. W czwartek na giełdzie kupiliśmy pięknego korala bez wcześniejszego poczytania o nim i teraz mamy kłopot. Najprawdopodobniej polegniemy na całej linii i zwierzak padnie z głodu. Mowa o Dendronephthya sp. jest piękny ale według informacji znalezionych w necie tylko dla ekspertów. Może ktoś z Was miał doświadczenia z tym koralem i jest w stanie podpowiedzieć coś na temat karmienia? Na dzień dzisiejszy w zbiorniku nie ma ryb, natomiast korale są karmione 2-3x w tygodniu mieszanką własnej produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze pomoge, moze nie:

Link1

Link2

Ogolnie polecam wycisnac z reefkeeping wszystko co sie da. Niestety z tego co przejrzalem to Dendronephthya sp. jest w utrzymaniu piekielnie trudna. Minimalne swiatlo, silny prad wody i podawanie wszelkiego rodzaju mozliwie drobnych pokarmow. Powodzenia w zbieraniu informacji i w hodowli,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tym koralem może byc bardzo ciężko, jeżeli chcesz spróbwac utrzymac tego korala ustaw go w dobrym ale nie za mocnym przepływie, (najlepiej strumioeń wody odbity od szyby). Kolejnym problemem jest wrażliwośc na promienioanie UV, więc koral powinien byc jakl najdalej od światła, najlepiej w jaskni , no i najważniejsze koral ten powinien byc karmiony bardzo często czyli kilka razy na dobę. Z kilku źródeł wyczytałem że koral ten chwyta jedynie żywą zdobycz ( o ujemnym napięciu powieszchniowym ). Czyli możeszecie śmiało odpalac hodowle phytoplanktonu i wzruszac dno w celu wzbicia bakterii ( też żywy pokarm ). Osobiście utrzymałem Dendronepthie 15 miesięcy , po tym okresie zaczeła wyraźnie karlec i w ciągu 2-3 miesięcy padła.

Pozdrawim i namawiam żeby zamiast następnego korala kupic kieszonkowy atlas , polecam "Marine invertabrates" Schimeka


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łukaszkur - nie ma czegoś takiego jak ujemne napięcie powierzchniowe - napisz jak to podali po angielsku to przetłumaczymy ;)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Faktycznie bardzo blado to wygląda. Pozostaje mi wywiesić jedynie ogłoszenie na Targowisku z WIELKIM ostrzeżeniem co do trudności utrzymania tego korala - może ktoś ze znacznie większym doświadczeniem spróbuje go hodować.

Co do atlasu to od samego początku o nim myślimy ale cena nas powala na kolana i odkładamy jego zakup. Ale korzystając z powyższej wpadki chyba musimy się szarpnąć.

@lukaszkur - właśnie przeglądamy ofertę rio.pl ale nie widzę pozycji o której piszesz. Jest Marine Invertebrates dwa tomy ale P. Wilkensa. W sieci ogólnie także nie mogę tego znaleźć (kiepsko szukam ?)

Polecano mi również pozycję Aquarium Corals E.H.Bornemana

Miał ktoś z Was kontakt z tą książką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok odpowiadam Atlas to:"Marine Invertebrates" autor Ronald Schimek , mam dwie sztuki mogę jedną odsprzedac

Ujemne napięcie powierzchniowe to u żywych komórek ujemny ładunek elektryczny na powieszchni komórki to jest na oligokaliksie czyli zewnetrznej powierzchni błony komórkowej.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a książka może byc pod tytułem Pocket expert guide marine invertebrates


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaskur tobie chodzi o potencjał na powierzchni zewnętrzenej komórki a to nie jest napięcie powierzchniowe ;) bo napięcie powierzchniowe to w fizyce (i chemii) dosyć jednoznacznie określona sprawa ;)

Mniejsza jednak o to, Ciekawe to co napisałeś o tym że on je tylko żywe -kto to podaje ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestemk odpowiednią osobą do rad, nigdy nie miałem dendronephthyi, ale... spróbuj przymocować ją odwrotnie ("do góry nogami") w jakimś ciemnym miejscu. Gdzieś czytałem że wtedy są większe szanse powodzenia w hodowli i że ona często tak rośnie w jaskiniach.

- mkaz -


3x24WT5, Unifilter750 sarcophyton, sinularia flexibilis, clavularia, capnella, cladiella, 2xdiscosoma, xenia, montipora foliosa, 2xastrea, 2 dzikie kraby, 8 pustelników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w magazynie Coral nie pamiętam kto napisał ten artykuł ok 5 nr temu mogę sprawdzic, jak dobrze pamiętam mogło byc to też w reef aquarium albo jakimś artykule Sprunga

Przy napięciu faktycznie mogłem się pomylic , dzięki za sprostowanie


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego korala ok roku chyba. Nie wiem jak dokładnie jest z tym jedzeniem żywego ( a raczej niejedzeniem martwego) bo dopóki codziennie karmiłem kentem i innymi to żyło i się rozwijało - szczególnie nocą. Niestety system zacząl padac z przekarmienia, pomimo podawania rurką w okolice korala, zaczęły się problemy z glonami nitkowatymi i natychmiast przestałem karmić, co spowodowało szybką zagładę korala. Na końcu zrobił sie małym glutem i dosłownie zanikł. Moja była czerwonawo-różowa i ten kolor zachował się do końca. U mnie stał w głębokim cieniu pod nawisem. Nie kupię go więcej bo szkoda, chociaż to piękny koral.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.