Skocz do zawartości
Darek S

Układam skałe i krew mnie zalewa :

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przeniosłem całe życie do nowego akwa. Jest prawie identyczne tylko większe. I nie moge ułożyć skały tak jak była. A podobał mi sie stary układ. Pamiętam kilka newralgicznych punktów, porobiłem fotki mam 1000 zdjęć na kompie i lipa. Zawsze coś wystaje nie tak, nie pasuje, za wysoko , za nisko.

Kurcze, kilkanaście kamieni i nie mogę trafić.

Chyba ułożę jak popadnie, bo już nie mam siły.

Czy tylko ja tak mam ?


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie skonczylem ukladas skale w nowym baniaku... ulozulem i za pierwszym podejsciem mi sie udalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomocne jest zakupienie wiertła 1/2" i nawiercenie nim skałek. Poźniej osadzić szarą rurkę 1/2" w najcięższej skale i nawlekać kolejne skałki na rurkę. Można stworzyć piękne konstrukcje.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 1 dzien wolny od pracy i co ???? spedziłem dziś z 5 godzin nad baniakiem ,rece wymoczone do bulu @ andrniew ma racje przy układaniu weż pod uwage że korale sie roznosna ........ a i po ułozeniu zmienią swoją forme przyrostu

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem pod uwagę przyrost. Zresztą i tak są juz dość duże, więc ustawiam skałę w niektórych miejscach docelowo razem z koralowcami a w innych moge sobie powolic na troche luźnego miejsca, lub zaplanować jakieś miejsca pod nowe okazy.

Już mi przeszła cholera, więc idzie składniej i mniej nerwowo ;)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to normalne.

jest prawo:

"skała podniesiona i przeniesiona z miejsca zmienia swoje wymiary"

W związku z tym NIE DA się ułorzyć skały dokładnie tak samo.


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek z tego co pamietam miales akwa 200l a teraz jakie bedziesz miec???


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to mało rozsądne co zrobiłem ( z uwagi na koszty i nakład pracy) ale z 200 udało się powiększyć tylko do 250. Większe nie wejdzie w mój kąt. No i sump też nieco większy.

Zmieniłem, bo chciałem mieć większą przednią szybę. Było 80cm długości w delcie a teraz jest 96 w prawie identycznej delcie i co najważniejsze różnicę WIDAC ;)

No i przebudowałem sumpa, by refugium z wężowidłem było z przodu.

Jestem zadowolony ze zmiany ;)

Fotki wrzucę za parę dni jak się uporam z ustawieniem skałek.

To ze zmianą objętości skały to któreś chyba prawo Murfiego ;)

Przypomniałem sobie, że jak miałem minirafkę z kilkoma kamieniami i musiałem je wyjąć by wywalić kratki spod spodu a potem ułożyć spowrotem tak samo to mi zeszło z godzinę, by było identycznie ;)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj dokładnie taki sam problem. Przenosiłem zbiornik w inne miejsce. W tej chwili korale mam wrzucone luzem do akwarium, syf w całym mieszkaniu i ogromną chęć żeby się tego wszystkiego pozbyć.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.