Skocz do zawartości
Qbajuniorek

"Skromne 54l" cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moja w zasadzie to trzecia już odsłona akwarium morskiego :) Pierwszym moim akwarium morski w życiu było 25l, taki mój mały poligonik doświadczalny. Kilka korali miękkich, krewetka, mały gobiodonek. Potem przekładka na 54l, niewiele więcej ale zawsze ;) i tak jakoś leciało aż do momentu w którym to przestałem panować nad aiptasią, która to przemieniła się w nie małą plagę :( potem doszła jeszcze valonia i to był przełom. Myślałem już nawet nad likwidacją morskiego i powrotem do spokojnej słodkiej wody. Zdecydowałem się jednak na restart i zaczęcie od całkowitego zera.

Akwarium wystartowało 21.11.2015r

*Skała sucha ok 5 kg

*Oświetlenie: 2x24w (sylvania aquastar, actinic) czas świecenia 11h

*Cyrkulacja: 2x koralia nano (myślę nad zmianą jednej na coś mocniejszego bo słabo jakoś dmucha)

*Kaskada: z odpieniaczem DIY

*Grzałka 50w

*Suplementacja AF

*Sól AF reef salt

Przez pierwsze dwa tygodnie codziennie dawałem kropelkę BioS (później kropla przy podmiance)

Od 3 grudnia zacząłem podawać ProBioS i ProF.

Parametry: (Salifert)

NO3- 1

PO4- 0

kH- 7,7

Ca- 360

Mg- 1115

Od wczoraj zacząłem podawać CoralB z resztą suplementów na razie się wstrzymuję.

Życie:

2 błazenki

1 babylonia

1 strombus

1 turbo

1 tectus

1 Lysmata Amboinensis

Korale:

3x acropory

2x montipory

seriatopora hystrix

duncanopsammia axifuga

caulastrea

pavona

pocillopora

Akropora z 3 zdjęcia najlepiej mi na razie rośnie ładnie zaczęła oblewać stopę i polipuje najlepiej z tych trzech, reszta trochę mizerna :/ Reszta korali ładnie przyrasta :) Komentarze mile widziane i te dobre i te złe :)

Zdjecia marne bo fotograf kiepski a i telefonem robione :/

d94f3edc10bffb59.jpg

Najbardziej marna acropora

a9f48aa2bbf6cf17.jpg

0d7a9f17605f976b.jpg

acaddf7ff06c3331.jpg

4947c3abef341e17.jpg

797495585fdd85ff.jpg

ba370fe828b38c6c.jpg

20d93a2a932dda70.jpg

4dec62918ad4bad8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu grubo w takim litrażu bez sumpa acroporki, wydaje mi się że nie będzie łatwo. My mamy 3 razy tyle w obiegu i dość mocno zastanawiamy się nad tym czy warto jakąś acroporę zamoczyć w naszym baniaczku. Ciekawe jak z utrzymaniem Ca bo konsumpcja ze względu na sps na pewno jest. Czy jakoś uzupełniasz, czy tylko podmiany? Trzymamy kciuki za zbiorniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed restartem miałem już akropory :) i ładnie rosły i polipowały jak szalone chociaż kolorków nie miały mega ale ważne że rosły i były zdrowe. Poszukam może zdjęcia jej znajdę to wkleje :) leje ballinga

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ilości balinga ci wychodzą? Czy stosujesz pełnego balinga ? Tak z ciekawości pytam bo też planuje acroporki chociaż ze dwie no może trzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling AF bez strongów, a wychodzi mi w chwili obecnej po 0,4 ml. Podaje trzy płyny w równych dawkach dziele na dwie dawki i podaje jedna rano i wieczorem :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja bym podniósł Ca tak do 430 i MG 1400

Ca 360 to miałem po paru miesiącach nie dodawania niczego, nawet podmian i było słabo montipory talerzowe blakły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) stopniowo będę podnosił

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.