Skocz do zawartości
Waldi

jak odróżnić szkło Pilkington od guardian

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie,jak odróżnić te dwie firmy gołym okiem

bo jak wiadomo guardian ma dużo tańsze szkło


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie o google mi chodzi

ale czy ktoś praktycznie miał do czynienia


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy mamy atestowany miernik przepuszczalności światła do szyb, jak są obydwie szyby obok siebie to bez problemu, po świętach jak znajdę próbki szkła to zrobię fotki

Edytowane przez marksman (wyświetl historię edycji)

400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kolego nie o google mi chodzi

ale czy ktoś praktycznie miał do czynienia

raz

zależy jaka gruba szyba

dwa

zależy jaka długa szyba

im grubsza i dłuższa tym lepiej/bardziej widać równicę - a jaka jest różnica ? widać na fotkach ..

np na stronie firmy

https://www.pilkington.com/en-gb/uk/products/product-categories/special-applications/pilkington-optiwhite

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ci to pomoże ale ja miałem guardian, rzeczywiście przepuszczalność większa niż float ale w porównaniu do opti pomylić się nie da. na oko poznasz je po zielonkawym zabarwieniu szkła patrząc po grubości.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma problem bo nie wie jakiej firmy dostał szkło


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ,tylko że ceny między nimi się znacząco róznią


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ,i taki dostawca akwarium może nam powiedzieć że skleił nam z Pilkingtona

a tak naprawde wykonał je z gorszej jakiściowo i o połowę tańszego Guardiana co nie?

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem takie fotki,może coś komuś to mówi

post-9905-0-30798800-1450947139_thumb.jpgpost-9905-0-40238200-1450947127_thumb.jpgpost-9905-0-47522100-1450947189_thumb.jpgpost-9905-0-48221100-1450947171_thumb.jpgpost-9905-0-67417900-1450947152_thumb.jpg


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkła kolorowego i z różnymi powłokami jest pewnie ponad 100 gatunków i nawet w firmie rozróżniają je po naklejce na paczce oczywiście nie wszystkie np. Clear opti soft coat pilks rożne rodzaje Bio clean nie wspomnę o SN tego jest z15 gatunków . Na zdjęciu cieżko rozpoznać to zależy tez od światła. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie,jak odróżnić te dwie firmy gołym okiem

bo jak wiadomo guardian ma dużo tańsze szkło

Guardian wcale nie ma dużo tanszego szkła .Wręcz przeciwnie ceny sa podobne . Guardian to nie szkło lecz producent tak jak pilkington . Gurdian ma swojej oferdcie wiele gatunków szkła nie tylko szkło flaot czy też odbarwione .

Dobrze widzę o które akwarium chodzi .To Ci powinno wszystko wyjsasnic z jakiego szkła są fronty akwarium.U mnie takich przekrętów nie ma .

16baf5c4400b108f.jpg

Jedyna osoba która wykazała się tutaj znajomością w tematyce to silvia. Waldek zagłęb wiadomości związane z optyką i wpływem padania swiatła na szkło oraz jego przenikania przez kanty w określonych warunkach .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w Google jest wszystko tylko ciekawe jakby jechała tafla wiezina na botero czy by ja rozpoznał inaczej fotki inaczej na stole i przy rożnym padania światła. Ja jestem glasskaterem i wszystkich rodzaji szkła sie nie zna tyle tego jest.a wiadome chyba ze jak bedzie 4 opti to ma inna przenikliwość światła hak 15 mm długa a krótka tez różnica także ciężko stwierdzić na fotce przynajmniej mi. Pozdrawiam i nie chciałem nikogo urazić

A dodam ze najładniejsze szkło ma Saint gobain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guardian wcale nie ma dużo tanszego szkła .Wręcz przeciwnie ceny sa podobne . Guardian to nie szkło lecz producent tak jak pilkington . Gurdian ma swojej oferdcie wiele gatunków szkła nie tylko szkło flaot czy też odbarwione .

Dobrze widzę o które akwarium chodzi .To Ci powinno wszystko wyjsasnic z jakiego szkła są fronty akwarium.U mnie takich przekrętów nie ma .

16baf5c4400b108f.jpg

Jedyna osoba która wykazała się tutaj znajomością w tematyce to silvia. Waldek zagłęb wiadomości związane z optyką i wpływem padania swiatła na szkło oraz jego przenikania przez kanty w określonych warunkach .

o i to jest fachowe podejście do tematu

ja tam sie nie znam na tych wszystkich firmach prod.szkło

ale akurat kolega silvia,nie wykazał żadnej znajomości merytorycznej tematu bo nie napisał nic w temacie

a google to chyba każdy ma w kompie ,już bardziej widać że kolega grzegorz falkowski ma jakieś tam pojecie w temacie

pytałem tylko bo mnie kolega z Lęborka poprosił ,nie jest na forum

więc powiedziałem zapytam

ja mam akwarium kurcze tak naprawde nie wiem z jakiej firmy jest szkło

mam 15mm frontową szybę rózniącą się od boków ,pleców i dna czyli jakieś jasniejsze bo patrząc na krawędz jest błękit a nie zieleń

ale czy ja wiem czy to opti czy jakieś inne białe szkło pojęcia nie mam

wiem natomiast że Guardian i Pilknington to 2 różne producenci ;)

i Pilkninton ma optiwhite

a Guardian jakieś tam inne o nazwie białe

szklarzem nie jestem więc nie będe się sprzeczał

ale dobrze że są spece tematu

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.