Skocz do zawartości
robbi2708

Test na KH duża rozbieżność

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj nowy test na KH i wyszedł wynik 10,9dkH Zdziwiła mnie wartość więc zrobiłem test na starym salifercie i okazało się że wychodzi 8,9dkH. Testy powtórzyłem po 3 razy i wyniki były powtarzalne.Daty przydatności 11.2019 i 06.2020. Jak zinterpretować taką różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj te wyniki i podziel przez dwa..hehe. Tak na serio to albo tyle są warte testy kropelkowe albo jeden z testów jest do bani. Obstawiam drugą opcję. Może jest jakiś morszczak w Twojej okolicy co odwiedzi Cię ze swoim testem (najlepiej tej samej firmy) i porównacie wyniki. W tych testach jest płyn kalibracyjny w komplecie, zrobiłeś to?

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płynie wychodzi taka sama rozbieżność.I jak tu wierzyć testom.A i w nowym teście nie było płynu wzorcowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń. Co znaczy, że na płynie wychodzi taka rozbieżność? Jeśli właśnie wychodzi no to "jesteś w domu" bo już wiesz jak odczytywać. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Płyn kalibracyjny ma pokazać przy jakiej barwie ma nastąpić odczyt.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płynie o wartości 6,7 wyszło 9,6 i 7,7.Teraz pytanie czy można wierzyć płynom wzorcowym, bo jeśli tak to mierząc nowym testem odejmę 2 dkH i będzie git.A co jeśli płyn ma taką dokładność jak sam test to wszystko mija się z prawdą i nie wiadomo jaka jest prawdziwa wartość kh. Ciekawe czy ktoś jeszcze zaobserwował taką różnicę wyników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewien na 100%, że robisz test poprawnie?

Test na płynie testowym powinien zawsze wyjść tak samo.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien(kilka paczek zużyłem).A co do testu na płynie to jak widać w linku,też nie wyszło tyle ile jest napisane na pojemniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien(kilka paczek zużyłem).A co do testu na płynie to jak widać w linku,też nie wyszło tyle ile jest napisane na pojemniku.

On nie robił testu na płynie testowym, test wykonywał na wodzie z akwarium.

Czy jeśli robisz test na wodzie z akwarium wychodzi Ci inna wartość za każdym razem?


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.