Skocz do zawartości
Darek S

Świetlówki aktyniczne - jakie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ cena ma znaczenie więc pozostaje mi chyba tylko wybór pomiędzy Coralstarem T5

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_261_263&products_id=4157

a AM T5 Ocean Blue

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_261_263&products_id=4587

Tak naprawdę poszukuję świetlówki superaktynicznej podobnej do Philips TL 03 - tylko że one sa T8 a ja chcę T5

Czy mam jeszcze jakiś wybór i czy ta AM jest superaktyniczna bo nie widzę widma (najlepiej między 380 a 480 nm, ze środkiem na 420 nm)

Statecznik będzie 2*39W T5


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Darek

Z tego co pamietam to ATI BLUE PLUS ma glemboko niebieski kolorek podobny do Philipsa TL 03 tylko o wiele mocniejsza jest ATi:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sylwania swieci identycznie jak Am nie widze zadnej roznicy w barwie.Zarowno AM jak i Sylwania to nie to dla mnie jak powinny swiecic aktyniczne swietlowki ale dobra cena.A philips robi T5 osram rowniez ma t5 barwa l67


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
R@F@L :

Czesc Darek

Z tego co pamietam to ATI BLUE PLUS ma glemboko niebieski kolorek podobny do Philipsa TL 03 tylko o wiele mocniejsza jest ATi:)

ati podobna do tej philipsa, czylli fioletowa, to actynic blue. najwieksza moc jaka robia to 54w. co do porownania, to sa podzielone zdania - ati jest na pewno super, ale philips wcale jej nie ustepuje.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że lepiej dać A TI blue plus efekt podobno bajeczny. Ceny nie są aż tak masakrujące. Popatrz na korale.pl


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, może i masz rację że ATI jest OK.

Tej aktynicznej potrzebuje głównie do zaniebieszczenia Żarnika AM 10000 K

Oświetlenie w mojej 250 l delcie bedzie 150W AM 10000 oraz właśnie 2*39 głębszej aktyniki oraz coś np aquarelle, by jak zgaśnie HQI dało się oglądać przez parę godzin jeszcze. Właśnie na takim efekcie mi zależy.

Wcześniej miałem 18W Aqarelle oraz 2*20W TL 03 Philipsa. Było dobrze, ale chcę zmienić na T5, by było mocniejsze i rzadziej wymieniać świetlówki ;)

Ma ktoś porównanie ATI z AM ?

Co jest bardziej aktyniczne (fluorescencja mojej Clavularii, favitesa, grzybków) ?

Czy AM 150W + 2*39 ATI Blu Plus + mała Aquarelka będzie wystarczające ?

Było tak:

Fotka trochę ciemnawa - w rzeczywistości jest jasniej.

95-mojeakwa.jpg


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz porownanie swietlowek AM do ATi

http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&id=613


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki nr.1,2,4 to swietlowki AM a fotki 3,5,6 to swietlowki ATi a dokladniej zeby bylo to sa to:BLUE PLUS I ACTINIC BLUE akwarium Roman Rozek.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ R@F@L - ale fotki daja po gałach ;)

Myśle ze i tak najlepiej to zobaczyc na żywo

Akurat ja tez musze koło listopad/grudzień wymienić swiatło i chyba dam ATI

a jeszcze jedno pytanko

czy ta swietlowka

http://www.korale.pl/product_info.php/products_id/467?osCsid=2cc1295ce53cdd03a5b5871c9e16472e

to to samo, tylko w "promocyjnej" cenie ? ;)

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_261_263&products_id=1935

jedna i druga to spezial, tylko inny układ 60/40 i 50/50


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek S

Mam teraz aktyniczna sylwania 24W + AM 10000K i 70W HQI 13000K jest OK (biało) ale jak załącze w dzień oswitlenie nocne 24W PC aktynika Osram 67(barwa)

Dopiero widać lekką poświatę niebieskiego.

Wiec zdecydowałem sie na zamontowanie dodatkowo do dziennego jednej świetlówki Philipsa 03 15W (T8) i zobacze jak bedzie to wyglądać (dam fotki )

Całość powinno być gotowe do końća miesiąca (nie mam czasu na zamontowanie oraz brak jak nrazie oprawek do świetlówki


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie obie świetlówki.

Ati Actinic Blue jest fioletowa i korale pięknie fosforyzują ,szczególnie zielony.

Blue plus jest natomiast niebieska bardzo podobna Coralstara.

Miałem dać obydwie do oprawy ale gdy zobaczyłem jak działa Actynic Blue to teraz mam tylko takie.

W tej chwili mam 2x150W (AM 10000k) + 2x39W (ATI) i tego niebieskiego jest troszeczkę za mało, chyba dam jeszcze jedną niebieską. Natomiast po wyłączeniu HQI efekt jest super. Podobny do UV jakie jest na dyskotekach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem do tej pory AM 10K wraz z superaktynicznymi. Zmienilem teraz na ATI i nawet same AquaBlue maja w sobie duzo niebieskiego, a w polaczeniu z Blue efekt jest bardzo fajny. Roznica nie jest kolosalna, ale na pewno za dnia uwydatniaja sie bardzo mocno kolory aktyniczne korali. Clavularia swieci niesamowicie. Woda wydaje sie bardziej jasna. U mnie Caulastrea wydaje sie byc teraz nie zielona, a taka fluorescencyjna, taka jasniutka. Dodatkowo Montipora digitata pokazala, ze jest na niebieskim pniu dopiero teraz. Nie wiem jakie beda przyrosty korali, ale moim zdaniem efekt jest o wiele lepszy. Kosztuja swoje, ale akwarium wyglada inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal S i Lukasz.PL macie jakies fotki baniaczkow??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex zapytaj moze Piotr ma albo bedzie mial na dniach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Alex - Piotr z korale.pl ;)

a ja mam pytanko

bo już się zgubiłem

1. czy ATI aquablue spezial - to jest świetlówka dzienna - biała?

2. ATI blue Plus - to aktynika ?

3. ATI actynic blue to też aktynika????


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue to swietlowka niebieska, o bardzo wysokiej temp. barwy, blue special to ta "bialo-niebieska", actynic blue to ta "fioletowa", podobna do t8 philipsa. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ SZymon - dzięki za wyjaśnienie

Ale teraz następne pytanie

czy jak dam 2x39 blue spezial plus 2x39 blue plus to nie bedzie brakowało "białego" światła? boję się że będzie zbyt niebiesko


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj dwie blue special, jedna blue i jedna actynic blue

ale i Twoja propozycja jest ok, nie bedzie za niebiesko


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.