Skocz do zawartości
Tynio

Lysmata wurdermani i amboinensis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ma ktoś moze takie krewetki u siebie w akwarium ?

Jako że mam troszke api... chce zakupić sobie parkę wurdem... a mam już parkę amboinesis i są zdeko agresywne strasznie męczą mi moją krewetkę tańczacą i niestety musiałem juz odsprzedać (szkoda zwierzaka)

JAk to sie ma w waszych akwariach i czy zaryzykowac i kupić niby to ten sam podgatunek (czy jak zwał tak zwał)

Czekam na wasze opinie - sprawa dosyć pilna


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Wundermani i Debeliusa. Wydaje mi sie, ze to przez Wundermani jeden Debelius stracil wasika. Jezeli bierzesz je aby zwalczyc aiptasie to sa swietne w jej zwalczaniu tylko trzeba je przeglodzic nawet i do dwoch tygodni :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz właśnie chce to zwalczyć (te aiptasie)

Bo niby nie mam tego wiele ale jak odłonie skałkę to dziadostwo to siedzi pochowane.

Chiałem kupić jedną ale chyba jednak lepiej bedzie sie czyć we dwie moja tańcząca niby jedna była ale przez 2 dni chodziła razem z Lysmataki (gdzieś czytałęm że te tańczące są towarzyskie i z innymi krewetaki potrafią dobrze żyć) a potem zdradziły ją i wąsy ucinały reularnie.

nie wiem jak wundermani pobiera pokar (oraz Dedelisy) ale te moje po chamsku podpływają do węzowidła i wydzierają z "macek"

Co ciekawe Lysmaty boją sie mojej najmniejszej rybki i krewetki ;) (babka z pistoletową)

Dodam że pozostała obsada nie przeszkadza pistoletowej i babce tylko te krewetki.

Na początku babka atakowała mandaryna ale on ją zlewał i dała sobie na "luz"


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki tańczące w naturze żyją w dość sporych grupach. To sa bardzo towarzyskie krewetki i uwielbiaja swoje towarzystwo.

Wundermani sa krewetkami, ktore na pewno lubia swoje towarzystwo, ale i chetniej jedza w towarzystwie aiptasie. Wedlug mnie wiekszosc ludzi pisze, ze nieskutecznie z nimi walcza, ale u mnie zaczely aiptasie jesc po dwoch tygodniach glodowki. One sobie swietnie znajda jedzenie w skale. Co do smialosci czy tez niesmialosci tych krewetek. U mnie jak rece wloze do akwarium to wchodza mi na palce, a jak zobacza pipete (ktora karmie LPSy i korale miekkie) to juz wogole tancza i skacza. Nie sa to krewetki plochliwe i w swoim towarzystwie dosc chetnie pokazuja sie w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że wundermani atakują stadnie na aiptasie - czyli jak kupisz tylko 2 szt. to raczej dużych okazów się nie pozbędziesz. Teoria jest taka aby wundermani żyły w stadkach min. 5 szt.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Ja tylko dodam, że wundermani atakują stadnie na aiptasie - czyli jak kupisz tylko 2 szt. to raczej dużych okazów się nie pozbędziesz. Teoria jest taka aby wundermani żyły w stadkach min. 5 szt.

Dla mnie nawet niech takie małe jadzą a dużą ja sie jak coś to zajmę.

Tylko że nawet jak bym chciał kupić 3 sztuki to już niezłe krewetkarium będzie u mnie w akwarium (teraz mam 5 krewetek w 144l- z panelem)

i bardziej sie boje czy sie zgodzą ze swoimi kolegami (drugimi krewetkami) niż czy wyjedzą mi wszystkie aiptasie - one mają ją trzymać w szachu ;)


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, ze dosc duzo bylo by krewetek, ale jezeli chcesz wytepic aiptasie to mimo wszystko minimum dwie czy tez trzy sztuki powinienes kupic. Najwyzej zostaw sobie Lysmaty amboinensis i Lysmaty wurdemanni. Ewentualnie mozesz komus wurdemanni odsprzedac za jakis czas, ale takiej grupce bedziesz musial mimo wszystko pomagac z aiptasiami. Zabijajac te wieksze. Ja zabijalem wszystkie co widzialem, ale krewetki i tak poradzily sobie swetnie i powyciagaly te nowo powstale aiptasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w akwarium wundermani , debeliusy, czyszczące jedną boksującą i uwaga 25 szt krewetek z naszego pięknego bałtyku i wszyscy zyją sobie spokojnie . mam też oczywiście jeszcze kilka wunder na zbyciu jak by co


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamoo

Krewetki już zamówiłem tylko na potwierdzenie czekam

Tak tylko jaki Ty masz litraż a jaki ja ;)

będą 2 sztuki mam nadzieje że moje czyszczące nie "dokopią im"

A jak bedzie zadyma to polecą na targowisko

Myśle że w tak małym akwarium uda im sie pochować gdzieś i tylko w nocy na jedzonko wychodzić

@Lukasz.PL

Teraz tak pomyślałem że jak będą sie bać tych moich czyszczących to na jedzenie nie będa wychodzić i może zgłodnieją troszkę.

A jaka wielkość jest tych Wunderów ??

Bo moje czyszczące są wielgachne (około 7-8 cm bez wasów) i co jakiś czas mają wylinkę aż sie boje jak będą wyglądać za 3-4 miesiące (mam je około roku )


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie trzy wundermani, dwa debeliusy, dwie amboinensis i boksującą.

Problemy sprawiała tylko boksująca (przycinała wąsiki krewetkom i była agresywna w stosunku do ryb), ale już się "dotarły" i jest OK.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.