Skocz do zawartości
aj2ak

Gotowe 400L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje zakupić gotowy zestaw i mam pare pytań odnośnie zestawu.

Wymiary akwarium: 101cm X 65cm i wysokośc 58cm

Sump: H=40cm; d=38cm; L=96.5cm i w środkowej komorze planuje DSB z refugium bo sump jest do tego przystosowany i calkiem spory.

Cyrkulacja: 2xJebao WP25

Odpieniacz: Deltec SC1455 skimmer

Pompa powrotna Eheim Compact 5000+ i jest jeszcze taka sama dodatkowa ..pewnie do mieszania soli

Oświetlenie: Arcadia Classica Over Tank Luminaire LED ( http://www.ebay.co.uk/itm/ARCADIA-CLASS ... ZanEk4hOlw ) wersja

Code 1.5W 1.5W 10W Watt Length Width Height

blue RGB 14K

CE80M 18 8 5 89W 820mm 162mm 25mm

I pytanie co do oświetlenia czy sprzedać i zmątować cos nowego? czy moze zostawić i dokupić jakies T5? np 39w-90cm tylko pytanie ile ich i jakich i czy to ma sens?

Prosze o opinie co do set up'u czy taki set up wystarczy w przyszłosci do bardziej wymagajacych korali? Jesli nie to co bym musiał jeszcze dokupić?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wolalbym 10 x 39 W T5, ale sa i zwolennicy innego swiatla.

Mysle, ze odpieniacz z pompa 11 W nie bedzie zbyt silny w 400 litrach..

Sprzedalbym te dwa Eheimy i kupil jedna Red Dragon Mini. To inna kultura pracy i inny pobor pradu, ktory z czasem zwroci wydatek.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten odpieniacz będzie za mały?. Nie zapominajmy jeszcze ze dochodzi skala tak ze zostanie jakieś około 300l.. hmm... co do tych eheim'ów z czasem może wymienię a oświetlenie skoro już takie jest to myślę żeby chwilowo coś do niego dokupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile 39WT5? Tyle ile tylko zmiescisz..


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ... jesli jest juz lampa led prawie 100w to po co mam wciskac na hama t5 ile tylko wejdzie i później płacic za prad i wymiane świetlowek nie wiadomo jakie pieniądze?. Chodzi mi o to żeby światła było wystarczająco.

Co do pomp to taki royal mini to koszt około 1500zł jesli chodzi o porównywalnu Model 3500,3850l/h - moc do 48W, 3m wysokość podnoszeniazł Cena Eheim'a 5000 to 750zł: pobór mocy: 86W,

tak że zeby koszta mi sie zwrócily czyli te 750zł w róznicy prądu 40w to musiał bym jej uzywać dobrych kilka lat... myśle ze lepszym wyborem było by Jebao DC6000. Tak wiem że royal exclusive nie ma sobie równych ale raczej na poczatku przygody z morszczyzna nie bede inwestował w sprzed z najwyższej połki. Myśle ze wiekrzość starych wyjadaczy nie inwestuje w takowy sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to że taka lampa na takie akwarium jest niewystarczajaca dla bardziej wymagających korali. Jeśli chcesz ją koniecznie zostawić to i tak zbyt dużo miejsca na dodatkowe rury nie będzie. Stwierdzenie tyle ile zmieścisz wydaje mi się że jest jak najbardziej na miejscu w tym wypadku ( i tak więcej niż 4-6max nie upchniesz ) Stani proponował 10 ogółem i jeśli ma to być docelowe światło to wcale nie jest jakoś bardzo dużo.

Edytowane przez wojtek-lodz (wyświetl historię edycji)

Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć wymagające korale czyli SPSy to musisz liczyć PRZYNAJMNIEJ 1wat oświetlenia na litr akwarium to absolutne minimum. Jak chcesz miękasy to ten Led powinien wystarczyć.. Zaczynasz swoją przygodę z morszczyzna to musisz się zastanowić w jaki sposób chcesz sie w to bawić. pewnych rzeczy niestety nie da się przeskoczyć..... Chcesz tanio zapomnij o wymagających koralowcach...... Miekkie tez są piękne,

Edytowane przez szogun73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W reefmaxie mialem 70W hqi i 48w t5 czyli 1.1W/l od Staniego wsadzalem szczepki w pastelowych kolorach 2tyg i byly szarobure, teraz mam to samo swiatlo (żarnik i t5) ale 1.6W/l świeże akwa po przekładce a kolory z dnia na dzien sie pojawiają i rozjaśniają. Warto miec duzo swiatla!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.