Skocz do zawartości
marcelino76

akwa w firmie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam na imie Marcin i razem z kilkoma znajomymi z pracy chcemy załozyc morskie w firmie. Prezes sie zgodził wiec czas zacząć.

Zaden z nas nigdy nie miał do czynienia z akwarystyką morska więc na początek postanowiliśmy ogarnąc troche teorii.Czytamy to forum juz jakieś 3 miechy ale jak wiadomo człowiek sie uczy na błędach więc czas na praktyke.Aby tych błędów było jak najmniej liczymy na waszą pomoc. Kupiliśmy po taniości akwa 112 z panelem,wiem ze nie jest to idealne rozwiązanie ale od czegoś trzeba zacząć,do tego mamy miniflotorek,filtr ro,di,oświetlenie 4 razy 24w t5,pompke cyrkulacyjną maxi jet 600lh.Narazie tyle bo zostaliśmy przychamowani przez brak kaski.Panel umieszczony z boku a w nim 3 komory na odpieniacz,biobale i pompe powrotną.Moje pytania to 1 jaka pompa obiegowa,2 jaka do flotorka,ile soli mniej wiecej kupić na 120 litrów wody i jaką,gdzie dostać dobrej jakości skałe. Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. cyrkulacji musisz miec ok 2000/h soli na 120 litrow pojdzie ok 4 kg ale pozniej bede podmianki wiec kup wiecej, generalnie czym sol drozsza tym lepsza, ja polecam TM. skale dobrej jakosci dostaniesz z dojrzalych zbiornikow .. czasami udaje sie tutaj cos kupic.. pozdrawiam i witam mowego morszczaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Hase, moze poleciłbyś mi jakąs konkretną pompke i czy jedna wieksza czy moze lepiej dwie mniejsze.Mieszkam niedaleko Wawy

i jest kilka sklepów z morszczyzną ale jakoś nie bardzo im ufam.Jak ktoś zna jakiś dobry sklepik to prosze o jakis adresik bede wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa obiegowa-np. aquabee 2000/1

z biobali lepiej zrezygnuj bo to sporo zabawy z nimi

a co do soli to około 10 kg na zalanie i pierwsze podmianki

skałe dobrej jakości kupisz w aqua medicu a pompa do odpieniacza musi mieć około 100-120l/h8


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.