Skocz do zawartości
Miodo89

zmiana z 30 na 70l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam następujące pytanie.

Planuje odpalenie zbiornika 70l i przeniesienie zycia z 30.

Wodę jeśli sie uda będę mieć z działającego zbiornika, jednak w30litrach mam 3kg skały oraz podstawowe życie briareum, parazoa, sinularie i rhodactisa.

Planowane jest dołożenie kilku kg skały i tutaj przejdźmy do sedna żywa czy sucha? Jak bezpiecznie przenieść życie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rybki jakieś masz ? jak dołożysz żywą skałe to może dojrzewanie będzie "łagodniejsze"

.Do 70 wlej wode którą dostaniesz , podnieś temperaturę do 25 stopni, wrzuć "nową" skałe a potem resztę z 30.Możesz dolać Microbe-Lift Special Blend lub Prodibio Biodigest 1 ampułka

Edytowane przez alghar37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. W 30l raczej ciężko z rybami. Mam właśnie dylemat 30l wody z mojego akwa plus reszta od kogoś i zastanawiam się czy dać nowej żywej odgazowanej czy zastąpić ją suchą? Poza koralami mam tam dwa ślimaki.

No dobra a czekać ileś dni zanim przełoże życie z 30l?

Edytowane przez Miodo89 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn możesz mieć 2 akwa równocześnie ? koral sa na osobnych skałkach? ja bym wszystko wrzucił do 70 z nową żywą skalą ,

jak chcesz to możesz w 30 zostawić korale a skałe i czesc wody do 70 z nową skała .Jak "dojrzeje "70 " korale z 30 do 70

, pamiętaj że w obu akwach musi być 25 stopni , cyrkulacja i lampy

, do 70 wlej jak chcesz trochę Microbe-Lift Special Blend lub Prodibio Biodigest

a jaka lampa do 70 ?

i jakie wymiary 70 ?

Edytowane przez alghar37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuję bardzo.

Tak korale są osobno każdy na mniejszym kawałku

3x 20w dwie niebieskie jedna 10k tymczasowo t8 z czasem zmiana na t5 lub ledy wymiary akwarium 60/38/35

Temperature mam stałą 24stopnie w pokoju

Edytowane przez Miodo89 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ;) Mam taką przesiadkę za sobą więc mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami :)

Po pierwsze to bez pośpiechu i na hura. Woda, którą będziesz miała od kogoś będzie miała inne parametry niż ta w Twojej 30'tce. Jeśli tak po prostu przełożysz skałę czy życie to narobisz sobie strat. Jeżeli chcesz przejść całą akcję bez większych przygód z ewentualnym ponownym dojrzewaniem i masz (jak wywnioskowałem z wcześniejszych odpowiedzi) możliwość tymczasowego prowadzenia dwóch zbiorników jednocześnie to proponuję zrobić kilka mniejszych a częstszych podmian i nazbierać sobie więcej własnej niż czyjejś wody w 70'tce. Nie musisz od razu zalewać akwarium po sufit :) zawsze możesz sobie powoli uzupełnić ewentualną różnicę.

Co do skały, sugerowałbym odgazowaną żywą skałę. W mniejszych akwariach sucha skała to pozorna oszczędność, nie warto bawić się w takie dojrzewanie.

Wszystko zależy od tego jak szybko chcesz zakończyć całą akcję :) Jeżeli Ci się z jakichś sensownych przyczyn śpieszy to zbierz w 70'tce trochę własnej wody (tak z 30l to nie problem), wpakuj tam skałę i zostaw na jakiś czas. Jeśli wszystko będzie ok to przenieś skałę i jeszcze trochę wody z 30'tki. W między czasie będziesz mogła pokombinować z aquascapingiem ;) Na końcu wystarczy przenieść życie i gotowe (oczywiście z aklimatyzacją jak byś przenosiła między zupełnie innymi zbiornikami). Trochę zachodu ale warto.

Edytowane przez adiC (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.