Skocz do zawartości
piona

POMOC!!

Rekomendowane odpowiedzi

Pogadaj z Tomikiem..on to lał..nie wiem jak to wpłnęło na wirki..ale z tego co wiem to w 100% nie pomogło..ale ponoć nie wpływa pozytywnie na reszte życia....


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja la?em levamisol i 100% wirk?w szlag trafi? (za drugim podej?ciem)!!! Pad? mi tylko mandaryn i pseudochromis. Ale to kropla w morzu co mog?o jeszcze pa?? gdybym tego nie nala?.

Beskr?gowce w 100% prze?y?y. Uwa?am ?e jest to jedyna skuteczna metoda walki z tymi syfami. Ja jej nie polecam bo ka?da chemia niesie potencjalne ?r?d?o zag?ady zbiornika ale uwa?am ?e jest to jedyny skuteczny ?rodek. Mo?na to por?wna? do lania Anti-Red'a. Te? jest to chemia a ludzie lej? bez opami?tania i uwa?aj? ?e to super srodek bezpieczny dla rafy.Je?eli jeste? zdesperowany i widzisz jak akwarium z ?yciem idzie ku upadkowi to lejesz wszystko aby temu zapobiec. Ja w?a?nie mia?em taki moment i wszystko sko?czy?o si? super.!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiete slowa Hase:)

stracilem cala obsade ryb i doprowadzalem baniak pol roku do normy. a jedyne co mialo sie dobrze to wirki:).

niestety lewamisol nie wybil ich na 100%.

co do pytania po jakim czasie od podania leku wirki padaja - po paru minutach, i tu rodzi sie niebezpieczenstwo, bo kiedy padaja uwalniaja cala mase toxyn, wiec tak na prawde to nie lewamisol szkodzi ale te texyny.

co do samych wirkow, przybieraja wielkosc plagi jesli w wodzi jest duzo krzemianow, wiec jesli masz juz plage wirkow to sprawdz filtr RO, jesli uzywasz DI sprawdz jej jakosc, wymien na nowa, od dolozenia DI wirki w znacznym stopniu spowolnily opanowywania baniaka, chemi lal nie bede bo i tak w 100% nie pomaga na to, cierpliwie odsysam i czekam na slimaka.

pozdrowionka.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro wypowiem sie w tej kwesti -pamietam dzien jak zastosowałem ANTIRED- co było przed i po ...dalsze uwagi na temat tego srodka opisze szczegółowo-pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie być gołosłownym niech się wypowie BartY on jest świadkiem jak było przd a jak jest teraz.

"tomik" masz 100% racje i 100%pecha. Mnie się udało.

Innaczej nie śmiałbym nikomu tu na nano proponować tego środka !!!!! Zaznaczam że ja stosowałem 10%levamisol 1ml/ 100lwody w akwarium. Czyli dawka 2/5 razy większa niż zalecana. Stosowałem levamisol jeszcze w innym przypadku na inną dolegliwość i ponownie nie zauważyłem negatywnego skutku jego działania. To już ostatnia moja pozytywn wypowiedz odnośnie levamisolu. Wyciągnijcie za i przeciw a potem podejmijcie sami decyzje.

"piona" życzę powodzenia w walce z planariami !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech wypowie się za mnie fotka z targowiska,

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=8522

korale mówią same za siebie, tak wyglądają po kuracji lewamisolem. Przy stosowni tego środka aby zminimalizować ryzyko trzeba się postarać ( odessać maksymalnie dużo wirków – kilkukrotnie, odizolować jeżowce, rozgwiazdy itp. , a po kuracji nie wiem ile 2-3h zastosować węgiel na 1-2 dni.) problem jest z rybami które mogą zjadać martwe wirki. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku,mojch zbiorników pomagało zawsze zwiększenie ruchu wody i pozbycie się detrytusu, nie ujmuje nic ekipie czyszczącej: Synchiropus. picturatus, S. splendidus i Pseudocheilinus hexataenia.

W pozostałych zbiornikach planarie- Convololuteiloba retrogemma przy wysokim KH i dobrym ruchu wody znikały same. Niestety nie znam dobrej metody na walkę z wirkami obsiadającymi grzybowieńce i Eupchylie, przecież nie ustawie ich na wylocie Turbelli .

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowalem lovamisol i pozbylem sie wirków . gdyby pojawiły mi się znowu to też zastosowałbym lovamisol , ale kiedys udzielilem sie w tym temacie na forum i u kolegi źle sie skończyla taka kuracja , teraz nikomu nie doradzam ,widać u każdego inaczej akwa reaguje na ten lek .

po wlaniu lovamisolu wirki reagują praktycznie natychmiast


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem glowne znaczenie ma to ile wirkow jest w akwarium na litr. Jezeli ktos ma wirka na litr, a ktos ma 10-15 wirkow na litr to one toksynami ze swojego ciala zatruja nam obsade. Trudno mi jest stwierdzic to w sposob namacalny poniewaz to taki moje gdybanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lukaszkur :

Niestety nie znam dobrej metody na walkę z wirkami obsiadającymi grzybowieńce i Eupchylie, przecież nie ustawie ich na wylocie Turbelli .

Pozdrawiam

na euphylie moge Ci dac dobry sposob - odlewasz wode z baniaka do wiaderka, draznisz euphylie az sie CALKIEM zamknie (wirki siedza wtedy praktycznie jeden na drugim na glowce) wyciagasz ja z baniaka i w wiadrze NAPRAWDE energicznie nia "trzepiesz". euphylii to nic nie robi a wirki odpadaja jak zloto


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam i przyszlo mi do glowy, ze zeby zminimalizowac ryzyko zatrucia toksynami dobrze by bylo przed podaniem levamisolu odessac maxymalnie duzo wirkow, w ten sposob mozna w znaczny sposob zminimalizowac zagrozenie ze strony toxyn.

Duzym problemem tez jest zjadanie nawet przypadkowe padnietych planari przez ryby, ale z tym juz jest trudniejbo martwe dziadoswo unosi cie w calej toni.

Zmoich doswiadczen uwazam , ze wirki to chyba najgorsza plaga jaka nawiedza nasze akwaria, bo walka z nimi sprowadza sie do podawania chemi albo czekania miesiacami na cudowne slimaki, ktore moga juz w pare godzin zakonczyc zycie w pompie.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa "tomik"!!!! To jest pointa tego tematu !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po zabiegu- straty mandaryn ,pensetnik dwuoki,wargatek.Ocalały błazenki hepatus zebrosoma i uwaga!!!WEZOWIDŁA 2 SZT I ROZGWIADA PIASKOWA-pustelniki i kielze o te balem sie najbardziej Dawka jaką wlalem to panowie pól literka roztworu 4% levamisolu na 550 l wody Proszek nabylem w opakowaniu 100g rozrobilem w 1 litrze wody tak doradził mi weterynarz Po wlaniu 5 ml roztworu moje wirki czuly sie oki:D sprawe caly czas pilotowalem z R.I.P.DZIEKI ci kolo za szybkie podanie tel.do siebie:)całą akcje zaczelem koło 20h koło 1 skonczyłem.... to znaczy przez ten czas odpieniacz mixer reaktor wylaczony + oswietlenie.Załączenie ponowne całego sprzętu nastąpiło kolo 2 h w nocy Odpieniacz na poczatku slobo wybijał piane jak na tyle wlanego tego (specyfiku) rono kolo 7 h korale nie specjalny wygląd ryb nie widze-podmieniam 150l wody sól marine kent i co z minuty na minute coraz wieksza lipa ,woda robi sie biala lecz wiem czemu :lampka dodalem pół łyżeczki cukru jako pożywke dla bakterii wyglądalo to tak jak wlączona wytwornica dymu w klubie disco:D:D:D i tak calą niedziele mój baniak wygłądał Poniedzialem, woda krysztal odpieniacz bije jak cholera na zółto to co ocalalo zaczyna plywać ..ehh. zaczynam być spokojny o życie mojej solniczki podmieniam wode ilosc 50 l RYBY żeruja jak cholera korale wszystkie miekie twarde oki ,skala odzyskala dawną barwe -fiolet czerwien itp. po prostu widac glony wapienne .WIrki poszly w pizdziet nie czuje tekiego smrodu jak np. gdy robi sie cos z xenią .Dodam ze stosowalem wegiel aktywny przez 36h NIE STOSUJE zadnych testów bo nie mam ochoty pierd..sie w jakies gdybania choc robilem to przez 1 rok Teraz sam wiem czy jest oki czy nie Jedyne pomiary jakie stale sa u mnie odczytywane codziennie to ph i woda z osmozy przez TDS-meter Podmiany wody regularne jak dla mnie to droga do sukcesu dobre karmienie korali ,ryb -jak u mnie platki czy mrożonki podaje sporadycznie, artemia zywa 90% JADLOSPISU ryb. Korale jedzą mrozone krewetki jak mowa o krewetkach też przezyły tą chemie wody Tu nie mądrych i glupich ,tu nie ma schematu ...jak dzialać - w miedzy czasie stacilem pare korali np goniopory ,euphyllia ankora i dlugo by wymienial cos mi ryby wpiepszało -kilka odmian babek -choć tu sprawce odkrylem to był włochaty wielki krab jego upolowanie zajelo mi 3-miechy Nawiedzily mnie cyjanobakterie, okrzemki,glony sluzowate i te pieprzone wirki .Jakos pokonalem te schody no dodam ze na forum pewniakiem ktoś coś zawsze odpisze i to sie liczy i za to dzieki Jak cos nie tak po kolei napisalem to sorry To co napisalem to jest to co przezylem i niech wszyscy z was dojdą do wlasnych doswiadczen Pozd-piona pieniacz 2 bany

:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.... takiej dawki to nawet ja - zwolennik Levamisolu - bym się obawiał !!!

No ale liczy się efekt końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.