Skocz do zawartości
barbara

SIARCZEK MAGNEZU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie,chce zapytac gdzie moge kupic SIARCZAN MAGNEZU MgSO4x7H2O poniewaz magnez mi spadl do 1020 pozostale skladniki bailinga mam tylko nie wiem gdzie kupic ten siarczek pozostale parametry sa takie

08.10.06

PH - 8,25

NO3 - 5

NO2 - 0

KH - 8(twardosc jest chyba troche za niska ???)

Zas.1026

Ca - 500

Mg - 1020

NH3 - 0

Prosze o odpowiedz

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POCH

http://www.poch.com.pl/katalog-produktow,1,2,M

Wystarczy czysty, nie musi być CZDA

Twardość jest dobra, jesli nie spadnie to nic nie rób. . Zasolenia nie zwiększaj, bo w większości akwariów utrzymywane jest między 1,022 a 1,025


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siarczek lecz SIARCZAN ale podanie go bez chlorku magnezu (MgCl2 x 6H2O ) nic nie da spowoduje tylko zachwianie równowagi stosunek podania i tak musi wynosić 1:8 a w Twoim wypadku musisz dokładnie podać wg obliczeń i wzoru podanego na tej stronie :

http://home.arcor.de/chronz/aquaristik/tips_tricks/berechnungen.htm

Jeśli nie poradzisz sobie podaj ile masz litrowe akwa a Ci podam dokładnie w jakim stosunku i ile musisz rozpuścić MgCl2 x 6H2O i MgSO4 x 7H2O i jak dłuo masz podawać

Jeśli będziesz kupowała oba składniki to ilość odpowiednio 1 część SIARCZNU i 8 CHLORKU bo w takim mniejwięcej stosunku będziesz podawała

Kup oczywiście roztwór uwodniony bo łatwiej go rozpuścisz


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mieszkasz?

Dokladnie, jak jak Jerzol napisal, to jest siarczan, a nie siarczek.

Pamietaj takze ze nalezy wolno podnosic magnez aby sie nie wytracal. Ja na 50 litrow wody podawalem 10ml rano i 10 ml wieczorem roztworu MgSO4 i MgCl2 (oba uwodnione) przez 14 dni aby podskoczyl z 1040 do 1280, ale to tez zalezy od tego co masz w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma u Ciebie sklepow chemicznych? Idz na wyzsza uczelnie, najlepiej na politechnike, wydzial chemii i zapytaj skad biora.

Ewentualnie zadzwon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest o WIELKI !!!!;)


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)_o:D:D:drink

BTW, to nie daloby sie tego kalkulatora jakos spolszczyc ? wie kto jak sie takie cus robi ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie dokładnie to samo ale kiedyś to znalazłem w sieci i choć kozystałem z Twego linka (@Wildtom) to moze się przyda bo polski : http://www.kominiarz-jerzol.pl/index_pliki/MORSKIE/KALKULATOR/Kalkulator_Ca_Mg.xls


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.