Skocz do zawartości
Darekn12

pyt.odnosnie cyrkulacji

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie czy cyrkulacja powinna byc wbaniaku tak mocna zeby syfek nie mial prawa osiasc na dnie?

ja mam w 125 l obiegowa aquabee 2000/1 o marea 2400.i przyznam ze troszke syfku mi osiada na skalkach lub pod skalka.

jak to jest u was?

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma złotego środka.

Syfek jak się gdzie w jakimś miejscu zbierze to chyba nie ma tragedii. Ale jak wrzucisz no . żarcie i opadnie ono bez wykręcenia kilku ósemek i "szesnastek" po zbiorniku to coś za słaba cyrkulacja.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. zamieszanie jest spore nigdy nie mam tak ze sobie soc swobodnie leci na dno.ale ciut syfku mi sie zbiera i sam juz nie wiem czy nie dodac jakiejs pompki:D

teq pisal w dziale dla nowicjuszy ze ma taka cyrkulacje ze nic na dnie nie ma i to mnie zastanawia.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie. bo planuje dolozyc troche cyrkulacji i co lepiej czy dac jedna marea 6000 czy lepiej dwie 3200. niby cyrkulacja ta sama lae wieksze mozliwosci ustawienia konfiguracji. akwarium dosyc spore wiec miejsce zeby zaczepic to jest.

co wy na to?


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnikiem zawsze bedzie jakas martwa strefa, czy to na dnie czy to na jakiejs skale - po prostu smieci trzeba zbierac - ja mam ponad 40 X pojemnosc zbiornika, a znajduja sie miejsca gdzie zalegaja smieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, jak nie na dnie to na skałach... u mnie jest prawie 70x pojemnosc akwa na godzine i syfek na dnie sie zbiera...


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nalezy tylko pami?ta?, ?e nie wszystkie organizmy lubia jak im 'g?ow?" urywa

jak zawsze wszystko z g?ow? i umiarem


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że u mnie to rozłożone jest na 5 pomp których prawie nie widac ;] większosc wieje pod skały aby nie tworzyły sie martwe strefy, wcale nie mam tak mocnej cyrkulacji ...

niewyobrażam sobie jak by wyglądało moje akwarium gdybym wyjął 2-3 pompki i była by wtedy "przepisowa" cyrkulacja rzędu 20-30 krotnosc akwarium/h


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.