Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Moja mała 72l rafa (którą się pochwalę wkrótce) ma już kilka dni i powoli widzę początki dojrzewania (w zbiorniku sama sucha skała makro, tymczasowo jeszcze bez piasku). Jak narazie do czyszczenia szkła używam (nowej) gąbki do naczyń, mam też już odpakowany ale jeszcze nie użyty skropak Tetry z żyletkami. Zastanawiam się co mi z takich akcesoriów bedzie jeszcze potrzebne. Myślałem o dużej pipecie do odmuchiwania skał i piasku w celach czyszczących, oraz o małej do karmienia w późniejszym czasie korali, oraz o odmulaczu. Nie wiem czy warto zaopatrywac sie w czyscik magnetyczny a jesli tak to czy podkladać pod niego jeszcze dodatkowo jakąs cienką włókninę żeby przez przypadek nie porysać szyby? I czym czyścicie przy piasku? Jak dno odmulacie przy podmiankach to jak zabezpieczacie się przed utratą piasku, czy poprostu po jakimś czasie uzupełniacie piasek? Czy jakieś akcesoria przydatne mi będą jeszcze w najbliższym czasie? Może jakieś szczypce chirurgiczne?

Podpowiedzcie pełni wiedzy forumowicze:) pozdrawiam


Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurka od balonika ~40cm+strzykawka robi za pipete i odkurzacz.

Czyscik tunze nano z dokupionym metalowym ostrzem, świetnie skrobie i nie ma szansy na porysowanie szyb.

Oświetlenie nocne daje mniejszą szanse na wyskakiwanie ryb w nocy.

Metalowa penseta im dłuższa tym lepsza.

Odmulacz nie, raczej cyrkulacja i zwierzęta dbające o czysty piach.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabka do mycia naczyn moze z czasem "zmatowic" szyby, do czyszczenia jest czyscik magnetyczny z nozykami lub skrobak, ktory masz.

Lepiej nie kupuj glupotek, tylko zacznij kompletowac testy (patrz Salifert). Najwazniejszy jest refraktometr. Warto pomyslec nad automatyczna dolewka.

Skale przedmuchasz skierowujac na nia na chwile strumien z pompy a w 72 litrowym akwarium siegniesz wszedzie bez szczypiec.

Korale nakarmisz strzykawka z testow, takze pipetka tez nie bedzie potrzebna.

Do czyszczenia piasku przydadza sie zwierzeta a pierwsze ewentualne odmulanie moze warto zrobic za rok lub dwa, takze odmulacza bym teraz nie kupowal, sa wazniejsze wydatki.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - dzięki za rady. Zakładając temat akcesoria - dokładnie o akcesoria mi chodziło:) Testy Salifert, refraktometr, pH meter, tds meter już mam:) Co do dolewki to będzie to mój rozłożony w czasie kolejny zakup.


Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.