Skocz do zawartości
loccutus

misiaczki krokodyle skakanki i mobile czyli....

Rekomendowane odpowiedzi

Kto z was używa CB radia w autku ??

Przyznam sie że po 10 latach pauzy zauważyłem ostatnio wysyp antenek na samochodach, więc i mnie wzieło i wracam do bycia "sybirowcem" Własnie kupiłem sobie radyjko do auta i tak mnie zastanawia czy morszczaki mają i używają ??

73 !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja z racji mojego zawodu oczywiscie uzywam. nie potrafie sobie wyobrazic zycia na autostradzie bez cb. pojecia nie macie jak to fajnie jechac iles tam km w konwoju z nieznajomymi kierowcami, klepac pierdoly przez CB, a pozniej zjezdzac w 20 truckow na truck stop i sie przy kawie poznac "oko w oko". TAK cb radiom :()


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chetnie uzywam CB radia. To prawda, ze ostatnio jest wysyp ich na samochodach. Nie dziwie sie, poniewaz nie tylko mozna uniknac policji, ale i korkow, a takze dowiedziec sie jak dojechac na jakas ulice czy do jakiejs miejscowosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy oprocz cb radia i anteny trzeba cos miec?jakies zezwolenia itp itd.?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam CB bo mam badziej siedząca pracę a jak raz na miesiąc jadę w delegacje (odwiedzać naszych odbirców ) ale przedstawiciele mają i sie bawie jak jadę np. do Szczecina , Gorzowa czy Nowego Sącza :(

Fajna sprawa bardzo dużo sie dzieje i mozna o "misiaczki" się spytać.


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nam unia europejska pomogła bo w Polsce oczywiście próbowano utrudnić posiadanie CB.

Obecnie nie są wymagane żadne zezwolenia, warto natomiast mież przy sobie w samochodzie homologację radia i np fakturę zakupu (oczywiście np kserokopie)

Radio nie może mieć wiecej niż 4W mocy i to jest jedyne ograniczenie.

Najtańszy zestaw do auta jaki można polecić to koszt około 300zł.

Do samochodu w sumie ważniejsza jest antena niż radyjko zatem lepeij kupić tani odbiornik a wieksze fundusze przeznaczyć na antene. Śmiało jaki najtańszy a dobry do auta zestaw można polecić znajdujace się na allegro Cobra19Dx4 lub Alan-199A a z antenek wystarczająca bedzie Hustler 100. Przed uruchomieniem warto udać sie do kogoś kto dysponuje miernikiem SWR i zestroić antenke z radiem. czynność ta nie jest droga - kwestia 10zł ale bardzo radykalnie wpływa na jakość łączności.

W teksty sprzedawców o braku konieczności strojenia zestawu nie należy wierzyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.