Skocz do zawartości
marking

Lampa Chińczyk full color a brak czerwonego w zbiorniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! :)

Posiadam lampę chińczyka

Full-spectrum-Dimmable165w-led-aquarium-light-for-fish-tank-Coral-reef-Aquarium-Led-Lighting-Marine-plants.jpg_200x200.jpg

jestem z niej mega zadowolony, tak naprawde to 120 W bo drivery są, natomiast teraz tak diody są tak jak widać 6 żółtych (jadna jakaś UV chyba), 2 zielone, 4 czerwone i teraz tak chodzi o kolory koralowców. Otóż po rozkręceniu na maksa niestety kolory są takie, że nie widać czerwonego, mimo że koralowce są tak naprawdę pięknie wybarwione, na samym niebieskim też jest super. Myślałem o tym aby podmienić któreś diody, tylko które mogą odpowiadać za brak widoczności koloru czerwonego? Nie jestem pewien czy nie żółte właśnie.... Może ktoś z Was bardziej technicznie w tym temacie ogarnięty, to będę wdzięczny za pomoc :). Z kolei w farbach bawiąc się wiem, że czerwony z zielonym daje brąz, więc może zielone tak powodują?

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie myślisz, że jakość wody i pierwiastki w niej zawarte sprawiają, że koralowiec ma kolor jaki ma a oświetlenie tylko uwypukla dany kolor?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie z prostego powodu, na świetlówkach ma normalny kolor na samych białych i niebieskich, na zwykłej podłączonej białej lampce aquaela decolight też ma normalny kolor, co więcej ten sam koral w sumpie oświetlany zwykłą lampką aquaela ma normalny prawidłowy kolor. Wina tutaj jest na pewno w którymś kolorze diód niestety. CO więcje przykłądowo blastomussa czerwona nie jest twardzielem, jest po prostu czerwona, discosoma też, a u mnie nie jest czerwona :), tzn jest jak wyłacze kolor, albo jak włoże pod inne oświetlenie. No i ostrzegano mnie przed zakupem o tym, ale nie pamiętam o jakim kolorze, a tak się zbieram z tym już ponad pół roku, bo ogólnie lampa jest naprawdę mega fajna ;). Po założeniu jej automatycznie zniknął z baniaka czerwony kolor koralowców :).

Aaaa dzym i jeszcze jedno.....oczywiście ty masz racje, ale jak zgasze światło to widzę, że polipy są czerwone.... a pod full colorem ledów nie ;-) bez światła też koralowiec ma prawidłowy kolor. Więc któreś z diód muszę wymienić......

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niebieskie przewazaja nad czerwonymi. Nie da sie ze dwoch w srodku wymienic ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani niebieskie nie są problemem, bo w niebieskim oświetleniu korale aż świecą od koloru czerwonych polipów. Miałem możliwość założyć na chwilę taką lampę same białe i niebieskie i też było mega. Problem jest w jednym z kolorów, tylko nie wiem czy w żółtym, czy w czerwonym (chyba nie, bo na chłopski rozum powinien podbijać czerwony kolor polipów), czy w zielonym (i tutaj się zastanawiam bo zielony w końcu z czerwonym daje brązowy jak się farby miesza, to może i w odbiorze koloru polipów jest podobnie).....


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwony do czerwonego nie ciągnie. Miałem takie lampy. w tej cenie nie ma nic lepszego. Obniż lampę.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mozesz wyizolowac koloru na sterowniku to kawalek tasmy i zaklejasz raz jedne diody raz drugie i bedziesz wiedzial ktore psuja efekt (obstawiam kolor zolty lub biale)


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meczein ja mam wszystko pięknie doświetlone, nie o to mi chodzi. Chodzi o to, że kolor czerwony jest słabo widoczny i wygląda bardziej jak brązowy przez jeden z kolorów diód i myślałem że może ktoś będzie wiedział przez który. Kolega mi jeden napisał właśnie, że prawdopodobnie przez żółty. Pewnie zostanie mi zalepianie izolacją diód kolejno żółte/czerwone/zielone, żeby sprawdzić które wymienić na białe, albo niebieskie.

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chyba tą samą lampę a przynajmniej tak samo wygląda ,według mnie problemem są białe diody ,zbyt mocno świecą ,jak skręcisz trochę białe ,to wtedy czerwony jest powiedzmy w miarę normalny przy pełnej mocy jest jakby zbyt mocno prześwietlony ,na niebieskim wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW białe diody w ledach z których korzystamy również się wypalają a dokładniej lumiofor i spektrum przesówa się w stronę cieplejszych barw (sprawdzone organoleptycznie na diodach CREE) co też wpływa na utratę magicznego dizałania miebieskich diód.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mt4m białe czy skręcone czy nie skręcone czerwony jest beeee, dlatego wlasnie podejrzewam ze ktorys z kolorów ;). Obstawiam już praktycznie tylko dwa tzn. żółty i zielony.

Co do wypalania lampa była nowa i ma pół roku nic tam się raczej jeszcze nie wypaliło :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.