Skocz do zawartości
Dolphineq

Nikon D50 Opinie, Uwagi, Plusy, Minusy ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

No wiec stoje przed trudnym wyborem. Z jednej strony mam swietnego canona 350d, a z drugiej strony mam rownie dobrze dzialajacego nikona d50. Wybor jest trudny. Wiele argumentow jest na strone canona 350d, ale rowniez wiele na strone nikona. W skrocie..Nikon wiadomo tanszy, a i obiektyw kitowy znacznie lepszy. Canon z kolei ma lepiej wykonane body i wiadomo parametry lepsze i co najwazniejsze...Menu gorne ma podswietlane..No ale cena...Wszystko sie rownowazy. Tak wiec chcialbym poznac zdanie zarowno posiadaczy nikona jak i canona..Jezeli chodzi o mnie, to bardziej przechylam sie na kupno nikona.

Pozdrawiam. :(


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon :(

pewnie zaraz Alex wpadnie i powie nikon :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie ma tylko to co lepiej lezy w Twoim reku. Jezeli nie fotografujesz codziennie, to nie wiem czy za 5 lat dojdziesz do takiej wprawy, zeby maksymalnie wykorzystac ktorykolwiek z tych body. Pozatym o wiele wazniejszy jest obiektyw od body i na niego najlepiej wydac jest najwiecej. Takze najlepiej idz do sklepu i wez w reke body. To ktore bedzie Tobie lepiej w reku lezalo to wez. Na podsumowanie powiem, ze to fotograf robi zdjecia, a nie aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwiatek :

Canon :(

pewnie zaraz Alex wpadnie i powie nikon :(

to nie takie proste - betonem nie jestem i nie twierdzę ze nikoś jest cacy a canon fuj.

Moim znajomym, którzy czasem mnie pytają mnie jaką kupić PIERWSZĄ lustrankę zazwyczaj polecam Canona 350D(400D) ale od razu zaznaczam żeby zapomnieli o kitowym obiektywie, bo to najprawdziwszy KIT, jeżeli nie mają kasy na dlalsze inwestowanie i nie interesuje ich rozszerzanie systemu to zazwyczaj mówie kup D50 nikona w kicie i masz problem z głowy, jeżeli trafi się amator z ambicjami to namawiam serdecznie na D80 (nawet na D200), z racji ich ergonomii i jakości wykonania.

350tka ma badziewiasty pastik i jest jak dla mnie stanowaczo za mała (ale wiadomo są jeszcze gripy), natomiast na pewno mniej szumi (a to ważne) od 50 nikona, nikoś natomiast ma lepszy kitowy obiektyw i większe wykonane z lepszego plastiku body.

@Dolphineq zanim się zdewcydujesz MUSISZ koniecznie chwycić obydwa aparaty do ręki, jeżeli padnie na nikona to zastanów się jeszcze nad zakupem w tzw lepszym kicie z obiektywem 18-70mm 3.5-4,5 (moge ci dac namiar na sklep netowy gdzie go kupisz relatywnie niedrogo z pewnego źródła ).

Żeby jaeszcze bardzie pokomplikować sprawę Canon wypuścił właśnie nowy korpus 400D będący następcą 350tki, a nikon szykuje D60 zamiast 50tki.

REASUMUJĄC Powtórze tylko za Lukaszem.PL że to nie aparat robi zdjęcia tylko człowiek :(


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex : Byłbym wdzięczny za adres tego sklepu. A jeżeli chodzi o body, to 350d miałem w rękach i nie powiem, żeby mi się źle trzymała, ale jednak było w nim coś co mi nie odpowiadało. Nie potrafię się określić.

Pozdrawiam. :(


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie aparat, a człowiek robi zdjęcia.

Ja jestem zwolennikiem Canona (350D), ale z zastrzeżeniem, że kit to naprawdę słaby obiektyw. Po zrobieniu pierwszych zdjęć będziesz szukał lepszego obiektywu, a to przede wszystkim:

- niemałe koszty

- duży kłopot - wybranie szkła, które będzie miało odpowiednią jakość optyczną i będzie dobrze współpracowało z Twoim body.

Poczytaj wątki o szkłach na www.canon-board.info.


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnij Dolphineq, że kupujesz SYSTEM, a nie tylko body. Stojąc jakiś czas temu przed podobnym dylematem uzbrojony w wiedzę teoretyczną która spowodowała zawężenie moich zainteresowań do 3 modeli, postanowiłem że decyzję podejmę dopiero jak je wezmę do ręki. Chyciłem ... i już wiedziałem :(


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu udowadnianie czy odpieniacze deltec są lepsze od prizm itp. :(

Powiem tak: Mając NIKONA D70S z wielką chęcią przesiadłbym się na D50. Powód: Jest mniejszy :(

Nikt mi nie powie że NIKON robi o 100% lepsze fotki od Canona i vice versa.........

Róznice minimalne ....

Zależy od czasu, iso i WIELE innych czynników

POZDRP


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godz?c si? z @aleks'em mog? jedynie doda? ?e pos?ucha?em , kupi?em D70 i dobre obiektywy i nie ?a?uj? , a ?e zarazi?em przy okazji c?rk? to oddaj? jej D70 a kupuj? D200 , i tu dobra wiadomo?? ...obiektywy wsp?lne :(


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączając się do dyskusji zapytam , nie znacie na dolnym śląsku (najlepiej) dobrego serwisu, który naprawiłby mi mojego olympusa c770 uz ,bo dziadyga sie spsuł (nie reaguje na włączanie):((

pozdr


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie fajne testy na http://www.dpreview.com/

Jest tam też test nowego SONY Alfa mający wszystko co najlepsze było w minolcie w podobnym przedziale cenowym.


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Akwaryści!

Fotografujac akwarium w wielu przypadkach wychodzi sie z czasami naświetlania znacznie poniżej przyjętych zasad czas/ogniskowa, który powinien być wyższy niż 1/1. Fotografując akwarium z ręki zchodzimy znacznie poniżej, przez co zwiększa się ryzyko poruszenia zdjęcia.

Nikon D50 strasznie wali lustrem o pryzmat podczas robienia zdęcia, na wskutek tego duzo zdjeć wychodzi poruszonych. Podobnie, ale z mniejszym skutkiem D70. Ktoś powie - użyj statywu! Zgoda. Ale pod warunkiem że to będzie ciężki manfrotto.

Canon eos350 z kolei ma szybszy autofocus i spokojniejszy jest podczas robionego zdjęcia, tylko że tak jak wyżej czytałem, robi wrażenie jakby miał się za chwilę rozpaść w dłoni:)

Jeżeli chodzi o nikona ma ciekawostkę w postaci ręcznego pomiaru balansu bieli, który przydaje się podczas fotografowania akwarium, gdyż automat sobie z tym nie radzi.

Postrafiam wszystkich akfarystów!


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Canona 350D i jestem bardzo zadowolony . Co prawda nie miałem wcześniej innej lustrzanki więc trudno mówic o porównaniu. Obiektyw , który był w komplecie to rzeczywiście nieporozumienie, ale jak dołozyłem obiektyw 24-105 Canona to fotki wychodza super.Jecze jedna drobna uwaga przy wyborze aparatu , zwróć uwage czy aparat posiada matryce CMOS , to jest duża różnica w porównaniu z RGB bo nie ma szumów. To jest opinia profesjonalnego fotografa z firmy reklamowej, którego gościłem u siebie a nie moja.

Jestem jeszcze za mało doświadczony żeby udzielac rad, ale 350D ze swojego skromnego doświadczenia polecam.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew jeżeli chodzi o szumy to w najnowaszych generacjach aparatów różnica pomiędzy CMOS a CCD jest praktycznie niezauważalna.

@mario-sz to co ty odbierasz za wadę (gabaryt) dla mnie jest bardzo ważną zaletą. Myślę że znajdziesz wielu chętnych, którzy się z tobą zamienią na D50 zerknij na forum nikona http://forum.nikon.org.pl


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Alex :( Nie mam zamiaru się zamieniać :(

TYlko z perspektywy czasu TERAZ kupiłbym D50 POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex może Cię zaskoczę ale powiem tak jak bym miał sobie kupować to albo sony (bo mam sporo obiektywów minolty) albo pentaxa bo szkła są super jakościowe a i niedrogie. jak by ktoś inny kupował to jeśli by miał mało kasy i nie potrzebował sporej czułości np tak 400 by było zazwyczaj max a 800 bardzo rzadko to poleciłbym system olka bo szkła jakie on daje w wersji kit to jest cos pięknego o dwie kalsy wyprzedzają moim zdaniem inne syetmy (tzn szkła kitowe w innych systemach)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony w życiu już nie kupię. Niech lepiej zostaną przy telewizorach......

Mam kompakcik P10 nie jest zły.

Ale serwisowi SONY POLSKA już dziękuję. Nie kupię nic co nazywa się SOSNY.

Aparat zaczął nagrywać filmiki z przydźwiękami. Na statywie spoko. Ale w ruchu to tak jakby procek świrował. 3 razy go wysyłałem, CD z źle nagranymi filmikami i LIPA. Za każdym razem UNS (usterki nie stwierdzono) Albo: przydźwięki zgodne z ustaloną normą.

Ręce opadają.............i mały też

NIGDY WIĘCEJ SONY!!

Tu macie przykładowy filmik: http://www.studiobit.pl/~mariusz/film.MPG

DLA SONY TE DŹWIĘKI KTÓRE BYŁY NAGRYWANE W ASOLUTNEJ CISZY TO "NORMA"!!!!!!!!!!!!!! Norma? Tego się słuchać nie da! a przez pierwsze pół roku było DOBRZE!

NIGDY WIĘCEJ SONY!! NIGDY WIĘCEJ SONY!! NIGDY WIĘCEJ SONY!! NIGDY WIĘCEJ SONY!! NIGDY WIĘCEJ SONY!! NIGDY WIĘCEJ SONY!! NIGDY WIĘCEJ SONY!! NIGDY WIĘCEJ SONY!! NIGDY WIĘCEJ SONY!! NIGDY WIĘCEJ SONY!! NIGDY WIĘCEJ SONY!! NIGDY WIĘCEJ SONY!! NIGDY WIĘCEJ SONY!!


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario-sz wiesz ja powiem tak - kupujesz aparat to fotografuj :( kupujesz kamerę to filmuj.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPOKO. Ale rozumiem, żebym im kit ładował. ALe siedzę w elektronice kilka dobrych lat. NA codzień sprzedaje aparaty, komputery......

i od tego czasu SONY straciło DOBREGO klienta.

I to nie indywidualnego w mojej osobie. Po porostu SONY zdjąłem z półek.......

TAK niekpometentego serwisu od lat nie widziałem

Mam na półkach 5000 sztuk pozycji różnego towaru. Dziesiątki dystrybutorów.

I tylko z SONY spotkałem się z taką ignorancją......


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory że się wetnę w posta ale mam pytanko do expertów

czy warto kupić aparat Fuji 6500 lub 9500/9600

są to aparaty do 2 tyś paramatry mają OK wygląd też ale jak ma to sie do Canona np S3 - dodam że mam teraz Canona A70 i jestem zadowolony ale aparat ma już swoje lata i nadejdzie czas zmiany na coś nowszego i lepszego


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej cenie to ja bym jednak w lustro szedł :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

alex może Cię zaskoczę ale powiem tak jak bym miał sobie kupować to albo sony (bo mam sporo obiektywów minolty) albo pentaxa bo szkła są super jakościowe a i niedrogie. jak by ktoś inny kupował to jeśli by miał mało kasy i nie potrzebował sporej czułości np tak 400 by było zazwyczaj max a 800 bardzo rzadko to poleciłbym system olka bo szkła jakie on daje w wersji kit to jest cos pięknego o dwie kalsy wyprzedzają moim zdaniem inne syetmy (tzn szkła kitowe w innych systemach)

absolutnie mnie nie dziwi twoje podejście do Pentaxa, choć to w Polsce bardzo nie doceniana marka, a szkoda bo rzeczywiście potrafią robic rewelacyjne szkła, choć też mam wrażenie że na razie trochę pozostają w tyle w technologii cyfrowej (na marginesie zaraz wypuszczą nowy model lustra, który może to wreszcie zmienić i nieźle zamieszać na rynku ), ale Sony bym sobie darował.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony napisałem dlaczego - mam trochę fajnych szkieł do minolty a sony ja wykupiło. Ale na razie się wstrzymuję :( wolę założyć "srajtaśmę" (czytaj średni format) i się bawić spokojnie, niż kupić kolejny aparat i znowu się męczyć :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.