Skocz do zawartości
Tom_Killer

Mandaryn wspaniały

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednie wylegli to były pojedyncze sztuki, robiłem bardziej doświadczenia w zakresie pokarmów, wody, temperatury, oświetlenia po takie nimby trywialne sprawy jak napowietrzanie..

Dziś maluchy z pierwszego wylęgu (w sobotę) nadal pływają. Odławiałem ikrę codziennie przez cały tydzień do jednego zbiornika.

Mam dzis każde stadium mandaryna. Od ikry, poprzez ikrę z ogonkami, ślepe larwy, poprzez malutkie rybki.

Dziś już wiem że z jedzeniem trafiłem, z wodą, temperaturą też. Jedyne co mi jest potrzebne to cierpliwość, codzienne podmianki części wody i jeszcze raz cierpliwość.

Będę czekał teraz na nowe niespodzianki związane z wychowam. Oczywiście liczę się z tym ze za chwile może okazać sie ze jedzenie które podaje spowoduje zaparcie lub inny stan zapalny. Ale myślę ze jak maluchy przeżyją do piątku to nie bedzie takiego zagrożenia.

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje ze sie uda.. Trzymam kciuki :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to będziesz pierwszy w pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa aktualny stan - to już setna ikra, najdłużej udało mi się utrzymać tydzień. Odławiam praktyczne całą ikrę ale problem polega na tym ze ponad połowa jej jest niezapłodniona. Na początku za szybko ja odlawialem i wyległy sie pojedyncze sztuki, teraz liczę do czterech i dopiero odlawiam. Dłużej nie mogę czekać bo sie rozpłynie po zbiorniku.

Wieczorem zmniejszam cyrkulację i obieg do niezbędnego minimu. Powoduje to ze samiec może lepiej ułożyć sobie samce i tym samym zwiększa sie ilośc zapłodnionych jaj.

Walka trwa. Nauczyłem sie przy okazji hodować fito i wrotkę, chociaż coś.

Ooo skłamałem, jest kilka sztuk, jedna ma około 3 dni a druga 7, a te kropki na fotach to wrotka :)

7)

DSC3455

3)

DSC3456

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma 7 dni to chyba coś je! Miałam podobny problem jak próbowałam z gobiodonami. Tu nawet bardzo podobna fotka larwa z wrotkiem dla porównania- od razu widać, że nie ta wielkość.

http://nano-reef.pl/topic/48591-gobiodon-okinawae/page__hl__gobiodon

Próbowałam hodować pierwotniaki euplotes, ale jakoś gobiodony nie były zainteresowane. Przyznaje, że próbowałam może tylko z 10-20 razy, ale żadnych postępów w hodowli nie było.

Moim zdaniem, podstawowy problem to jednak odpowiednio mały pokarm, czyli larwy odpowiednich widłonogów. No ale to najwyższy poziom mistrzowski :)

Trzymam kciuki. Przez Ciebie patrzę właśnie na jajka gobiodonów i zaczynam się zastanawiać...

Moje mandaryny niestety nie chcą nic zrobić.Samczyk jest duzy i tłusty, ale samiczka jest już pół roku u mnie i wcale nie przytyła :(


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK wcześniej widziałem Twój wątek i przeczytałem od dechy do dechy szukając natchnienia. Widziałem Twoje tartaki i mówię sobie kurde podobne:). Młody ten z ostatnich moich fotek dzis jeszcze pływa, czyli każda godzina jego życia to moj nowy rekord. Zaczyna ósmy dzień życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widłonogi tylko wrotka typ s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widłonogi tylko wrotka typ s

Gdzie to wyczytałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w magazynie akwarystycznym zagranicznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.