Skocz do zawartości
rufio

Początek :)

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie nie ma się czym chwalić ,tak na początek kilka fotek.:(

1221-akwarium.jpg1221-clav.jpg1221-glon.jpg1221-krab.jpg1221-slimak.jpg


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny układ skałek. Jest przestrzennie. Podoba mi się.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie rufio powaliło mnie z nóg :( Pomysł na urządzenie skały po prostu GENIALNY.

DAWNO nie widziałem tak ładie rozplanowanego i przemyślanego TANKU :(

Normalnie piękny zbiornik. Oby taki pozostał na lata :)

Nie obrazisz się że podchwycę Twój pomył w takim ułożeniu skały? :(


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja gratuluje aranzacji!! Naprawde wyglada to super!!

Oczywiscie to samo pytanie, jak polaczyles skaly?? :(


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze rurka i poawiercana skala i nakladane jeden na drugi kawalek.tylko ciekawe jak ze stabilnoscia?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie, czemu?

bo jest inne :(

czy mi sie wydaje czy powrzucałeś też wapienie???

najbardziej ciekawi mnie jak został przymocowany ten kamol po prawej na górze (a może ktoś go trzymał tak do fotki :( )

pzdr.


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skala ulozona super ... ale

1. tam chyba jest suchy tuf ???

2. malo funkcjonalnie..nie bedzie miejsca na korale

3. chyba troszeczke za malo LR

ale zejefajniutko jesli planujesz baniaczek FO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako rafa bedzie chyba kilka problemow, ale jako FO rewelacja!

Stoi to na podkladkach przysypanych zwirkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,miło słyszeć że się Wam podoba :)Tak od początku wyjaśnie czemu tak,a nie inaczej :DBaniak ma wymiary 120.50.i niestety tylko 40cnn szerokości i to tylko na środku bo to wypukła szyba:)I w mieszkaniu jest to jedyne miejsce gdzie mogłem zmieścić akwarium z tąd też taki kształt i wymiary:)

Cała konstrukcja tak jak przypuszczaliście są mocowane na konstrukcji z rurek PCV.Praktycznie nic nie wierciłem.Mocowane taśemkami do ściskania przewodów elektrycznych.Mając wizję jak to ma wyglądać kupowałem wapień drążony(no niestety kasy za wiele nie było żeby sama LR :))żeby zrobić tą środkową konstrukcję i wklinować pułkę skalna z LR.Ta z lewej to konstrukcja wykonana podobnie ale już ze skałek DIY również w środku rurka PCV i nakładane na nią skałki tak aby powastała taka kons.jak widać i żeby można było wklinować kolejne kawałki LR.Chciałem ukryć całą cyrkulację tak więc w środkowej konstrukcji jest wstawiony trujnik w który z kolei wpięta została głowica cyrkulacyjna.Zasysa wodę z zewnątrz i wpompowuje ją w konstrukcję która jest ponawiercana najwięcej u podstawy tak więc skały są obmywane do okoła.Ta wisząca skałka po prawej najpierw została dopasowana do mojej wizji :)dłutko,młotek ,piła tarczowa:Di podwieszona na żyłce wędkarskiej i taśmach do listewki.

Chciałem uzyskać efekt jak najbardziej przestrzennej konstrukcji.Fakt żywej skały jest niewele bo tylko 12 kg.Ale dojdą jeszcze skałki z koralami.CDN...można kopiowąć nie mam nic przeciwko :(:):( :(


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jes dużo do napisania i zrobienia ale o tym póżnie:)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rufio a gdzie kupowales wapien drazony i w jakiej cenie??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wapień kupowałem w zoologi Nimfa jak znasz ten sklep z Tarnowa,a jak nie to polecam :)a ceny już nie pamiętam dokładnie ale jakieś chyba 14 zł :)pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek z założenia będzie pół na pół czyli trochę korali i rybki:)Koralowce będą obsadzone na konstrukcjach skalnych i generalnie nie mam zamiaru wychodzić poza ich obszar tak aby zachować charakter aranżacji tak jak teraz widać.Z korali największe będą te sinularie których szczepki widać na foto.Może pojawi się w tej strefie gdzie one jeszcze jakiś Sarko.Poza tym zoantarie,różne grzybki czyli wszystko to co raczej się płoży.Chce aby było jak najwięcej przestrzeni do pływania dla hepatusa i żółtka.Z tąd także cały zamysł zabudowy.Prawdopodobnie może jeszcze się pojawić coś więcej skały po prawej stronie u góry czas pokaże.


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś o technice:akwa po przeróbce z doklejonym kominem z lewej strony, oświetlenie dwa razy T5 -54 W.Sylwania Coralstar i Aquastar chwilowo świeci także powerglo Hagena 40W.Docelowo zamiana Powerglo na Philipsa TL03 Superaktyniczną,i jeszczę dodam jedną T5 Aquastar 54W.Odpieniak Weipro SA 2014+AM 2500 igła,obiegowa 2500Atman,Cyrkujacja dwie głowice Aquaela 1100 l/h.UV -własnej roboty 15W.

Postaram się wstawić kilka lepszych fotek żeby lepiej pokazać te konstrukcje.Jeśli chodzi o stabilność to są bardzo stabilne.Nie pozwolił bym sobie na żadną partyzantke wszyskie skałki były po kilka dzesiąt razy dopasowywane tak aby wszystko grało:)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rufio a w ktorym miejscu miesci sie ten slep nimfa i czy jest z czego wybierac jesli chodzi wapien??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak sklep mieści się na wyspkości D.H.Swit tylko po drugiej stronie ulicy.Jest szyld i wchodzisz w bramę między obuwniczym a bodaj Defektem.Ale na stanie teraz wapienia nie ma.Mi przywoził go jakieś trzy lata temu:)Ale lepiej zainwestować w suchą skałe rafową z AM.pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tak przyczepiliście tej martwej skały. Chcę przypomnieć, że kivi też tak zrobił http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=7897 , skała ożyła. Zbiornik kviego to jedenz najładniejszych jakie tu widziałem. POZDRO

rufio PIĘKNY ZBIORNIK

to ile w końcu masz tam tych świetlówek? 3 czy 4?

Kivi ma dwie a korale rosną jak wściekłe.


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mario-sz :)ale to dopiero początki.Niestety świnka skarbonka pusta a tak by się chciało coś podokupywać z życia.A co do świetlówek to są dwie T5 54W i po wczorajszej modyfikacji trzecia świetlówka T8 Powerglo 40W została zamieniona na dodatkową aktynikę Osram Blue.W moich oczach zamiana wyszła na plus:)W przyszłości jedynie myślę dołożyć jeszcze jedną T5 54W.

Kivi wykonał kawał dobrej roboty i to co najważniejsze wcale wszystko nie musi być tak jak potocznie się uważa.

Pozdrowionka :(


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych ujęć ...:(

1221-pa130098.jpg1221-pa130109.jpg1221-pa130115.jpg1221-pa130120.jpg1221-pa140127.jpg


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka to Dascylus Melanurus :(

Dzięki :(


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piętknie na 5 z + :)

Ile czekałes na dojrzewnie skały? Piasek od razu sypałes? POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.