Skocz do zawartości
Darekn12

jak zrobic klarowna wode?

Rekomendowane odpowiedzi

witaJCIE,

pomimo gabki w sumpie firmy aquael sredniej grubosci i odpieniacz mam w wodzie non stop unaszace sie drobinki sykfu?co zmienic badz dodac do filtracji?bardzo gesta gabke?sump niewielki ale moze bym cos jeszcze upchnal.macie jakies pomysly co tam dac?bede wdzieczny.

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

po pierwsze , masz dobra cyrkulacje skoro jest w stanie te drobinki podniesc.

pod drugie, czy wiesz ile tych drobinek unosi sie na prawdziwej rafie:), zaczol bym sie martwic jak by mi ich nie unosilo bo to znaczy ze cyrkulacja jest do bani, robaczki draza skale , ryby sr..... itd, jak sie unosza to w koncu trafia do gabki filtracyjnej, to chyba lepsze niz zaleganie na dnie i podbijanie no3

pozdrowienia


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze na poczatek zobaczej jak dziala filtr AM pf 1000 ten z gabka?i dodatkowo zwiekszy sie cyrkulacja.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to akwarium z w miarę świeżą skałą to ciężka chyba sprawa z klarownością wody - tomik dobrze pisal skala jest cały czas dłubana przez robaczki i sporo tego bedzie opadać na dno lub unosić się w toni to juz zalezy od cyrkulacji tyle ze to wlasnie dobrze świadczy o zyciu w akwarium ale nie martw się po 3 latach skała się wyjałowi i bedzie woda klarowna :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki co od rana mam wlaczona lampe uv 5 watt.:(


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w sumi emialem na mysli czy nie dac czegos jeszcze w sumpie kolejnej gestszej gabki zeby wylapywala to?albo rure spustowa w cos wlorzyc-na nia naciagnac?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mario-sz :

no prosze :( znowu coś nowego się dowiedziałem :(

No i co dziwnnego w tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ozonu. Poprawia nie tylko czystość bilogiczno/chemiczną wody, ale i "optyczną"...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
And :
mario-sz :

no prosze :( znowu coś nowego się dowiedziałem :(

No i co dziwnnego w tym jest?

Nie AND źle mnie zrozumiałeś.

Chodzi o to że znowu się dowiedziałem czegoś nowego. POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli są to zanieczyszczenia mechaniczne ze świeżej skały, to pomoże wata filtracyjna.

Już kiedyś o tym pisałem, ale chyba na p.r.a.

Robię to tak: w sumpie np. klasycznym trójkomorowym pod krawędzią przelewową z komory zrzutowej (tam też najczęściej jest wylot odpieniacza) umieszczam półkę (np. z kratownicy Medica lub z rastra lampy jarzeniowej) na którą kładę watę filtracyjną. Wata ta zatrzymuje doskonale zarówno zanieczyszczenia mechaniczne, jak i drobne pęcherzyki powietrza z odpieniacza, które są zmorą niejednego akwarysty.

Gorszym, ale też w miarę skutecznym rozwiązaniem jest położenie waty w kominie tuż przy krawędzi przelewowej. Nie wolno zasłaniać watą całego światła komina, aby w razie przymulenia waty nie doszło do przelania akwarium. Wystarczą paski przy samej krawędzi i kontrola zabrudzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
And :

Jeśli to akwarium z w miarę świeżą skałą to ciężka chyba sprawa z klarownością wody - tomik dobrze pisal skala jest cały czas dłubana przez robaczki i sporo tego bedzie opadać na dno lub unosić się w toni to juz zalezy od cyrkulacji tyle ze to wlasnie dobrze świadczy o zyciu w akwarium ale nie martw się po 3 latach skała się wyjałowi i bedzie woda klarowna :(.

po 2,5 roku moczenia kamieni jest znaczna poprawa :(, ale jeszcze mi trochę syfku leci.

Dorbra cyrkulacja i regularne odciąganie tego co się zbiera na dnie załatwią sprawę.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli masz możliwośc skombinowac gdzieś trochę gazy młyńskiej z jak najdrobniejszymi oczkami to tez polecam - przez gaze bardzo dobrze przepływa woda i bardzo dużo drobin zostaje na gazie. Trzeba czesto czyścić.

Proponuję wykonać nawet jakiś prowizoryczny koszyczek i wyłożyć go gazą młyńską albo skorzystać ze zwykłej siatki do łowienia ryb wyłożyć ją ową gazą i umieścić to w którymś miejscu w obiegu i powinno być gitara ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kombinowalem z wata na ktora spadala woda z komina i to napewno pomagalo. Tylko to wymienianie...:((

Przeszedlem na metode proponowana przez Kraszana i Bibika i po jednym dniu stwierdzilem, ze jest nawet lepsza niz wegiel aktywowany.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sa jakies pierwsze efekty

zakupilem gabke filtracyjna w am

http://sklep.aquamedic.pl/go/_info/?id=406&sess_id=bf40977963f690b0c2e5e94887e2caa2

ta o srednich porach i na razie po 1 kawalku w sumpie woda jest juz bardziej przezroczysta.glownie znieknely nekajace mnie babelki poietrza:D

pozdrawiam

darekn12

hmmm.jednak z bablami to nie taka rozowa sprawa;-(

nie wiem czy gabka sie nasyca po jakims czasie i woda powoli jednak dostaje te babelki do obiegu.zobacze jeszcze jak kupie gabke z mniejszymio porami.poki co mam mniej paprochow ale babelkow jeszcze troszke jest.

pozdro


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada sprawa ozonu z czym sie to je ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.