Skocz do zawartości
Snakecharner

Wysokość max Akwa a zalecana

Rekomendowane odpowiedzi

Sam to przerabiałem . Zmienialem akwa z bezkominowego na z kominem bo zbiornik był po słodkowodnym. Zwiększałem cyrkulację .Mam akwa w pracy w energetyce to parę rzeczy jest gratiś a i kluku ludzi się na inne sklada sprawy. A apetyt na obsadę .Ostatnio sprowadziłem sun koral czarno-niebieski nie fotosyntetyczny. Piękny ale wymaga pracy i miejsca dla siebie. Ale największą przyjemnościa jest nieograniczanie się w obsadzie , ale im ładniejsze tym trudniejsze bardzo często :(


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę posiadasz podobny zestaw 540 L wiec

A jaki masz odpieniacz ?

i jaki obieg .

Jakie oświetlenie .

Jaki okres skała powinna leżeć przed wpuszczeniem życia ?

i czy wtedy ma byc pełne oświetlenie ?

i jak masz rozłożony sump .

Ja mam do przeróbki akwa własnie słodkowodne na sump

czyli wymiary 100 x 40 x 50 wys .

czy nie będzie za wysoki do obsługi ?

I jeszcze jedno ile posiadasz skały a ile masz miec docelowo ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam długie akwa bo 180 ale wąskie bo 50 dlatego tak o ułozeniu skały pisałem . Odpieniacz AM turboflotor 1000 multi , ale dziś jest lepszt wybór niz wtedy.Pompa obiegowa Hailea 5000 litrów ale miałem i OR 3500 i była spoko. Cyrkulacja 11000 ( tunze 6060,marea 4400, i podpowierzchniowa o przerobie 800l). Przy takiej cyrkulacji trzeba odpowiednio grzybki ustawiac bo za mocnej nie lubią a są pikne i napewno mieć bedziesz.Oświetlenie ze względu na długość:HQI 2x150 +1x70 + aktynika 2x36W na t8 jeszcze ale to czas zwiększyć i zmienić na t5.Leżenie skały przed wpuszczeniem zycia to wybór indywidualny . Wpuszczali już coś i po 2 tygodniach(ślimaki) i po2 miesiącach a i póżniej można. Oświetlenie odpaliłem wpełni wraz z włożeniem skały.Trzeba przerobić spokojnie tzw okres dojrzewania akwa.Skały ma około 90 kg i ułożona jest w ściane a szkoda.Ilość zależna od tego co chcesz osiągnać i napewno max to do 20% tzw berlińska filtracja.Sump 3 komory ale to wszystko zalezy co tam chcesz miec np. refugium . Do obsługi 50 cm może być zalezy jak zrobisz stelaż ( wyskość dopasuj by spokojnie sięgać).


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobil wyzsze akwarium czyli 70cm.I mozesz taj jak Witek powiedzial doswietlac HQI 150W,w polaczeniu z t5.Albo samymi T5 bo to spokojnie wystarczy.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że przy wysokości 70 cm da się oświetlić Samymi T5 powiedzmy 10 razy T5 x 54 wat i czy to ma sens ?

Wkładać aż 10 świetlówek ? I czy przy tym oświetleniu będzie można w przyszłości trzymać wymagające korale.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie rezultatow i moim zdaniem nie ma sensu. ci, co decyduja sie na same t5, czy to w postaci belek, czy w postaci lamp, jakie ostatnio wypuscilo ati (mozna umiescic duza liczbe rur) robia akwaria wysokie na 50-55cm.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec nic nie pozostaje jak zamontowac 2 HQI 150 W + 2 x 54 T5. Myślę że to powinno Wystarczyć na początek .

Nadal się zastanawiam nad odpieniaczem .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswqietlenie powinno być wporządku .Wystarczy nie tylko na początek. A odpieniek bierz firmowy tylko nie przesadż z wielkością . Jest teraz parę dobrych firm więc coś wybierzesz.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiatlo wystarczy tylko na poczatek, jezeli postawisz 70cm wysokie. z czasem, jak wzrosnie apetyt na zwierzaki potrzebujace wiecej swiatla zmienisz na 2* 250w albo dodasz znacznie wieksza ilosc t5. odpieniacz wez jak najmocniejszy. Firma - na ile wystarczy funduszy. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

best 1200p jest niby na 1200 l i jest w miare tani ale jaki jest w żeczywistości to nie mam pojecia. Co myślicie na jego temat.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie malo, tylko nie wiem jak wysokie maja akwaria


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wiec nic nie pozostaje jak zamontowac 2 HQI 150 W + 2 x 54 T5. Myślę że to powinno Wystarczyć na początek "

Wydaje mi sie, ze zamierzasz z czasem hodowac rowniez twarde korale. Pod takim oswietleniem, w 500 l akwa bedzie to mozliwe tylko w gornej czesci. Gdybys podwoil ilosc T5 to przy 60 cm wysokosci akwa (slup wody ok.55cm), bedziesz mogl ustawiac twarde gdzie zechcesz (moze nie wszystkie, ale wiekszosc).

Ale jak sam napisales : na poczatek takie oswietlenie wystarczy w zupelnosci.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano widzialem w Zabrzu w erybka akwa na oko o wymiarach 80x80x200, wlasciciel nie byl pewien :( dla mnie to moglo byc nawet 90x90x200.

byc moze ze wzgledu na problem z oswietleniem, moze dlatego , ze faktycznie jest ekspozycja sklepowa akwa nie zrobilo moze jakiegos bardzo szokujacego wrazenia, ale potwierdzilo to co ktos pisal wczesniej o glebokosci. naprawde głebia zmienia obraz. wraz z odpowiednim ulozeniem skaly i ustawieniu korali powstaje wrazenie ,ze oglada sie wycinek oceanu z rafą , a nie akwarium w ktorym jedna sciana jest zabudowana kamieniami.

na reefcentral kiedys bylo akwa miesiaca ktorego wlasciciel uzyl takiego okreslenia, ze nie chcial ukladac skały w stylu wielkiego muru chinskiego na tylnej scianie, ale chcial odtworzyc widok naturalnej rafy i dlatego wiekszosc skaly ulozyl na dnie w postaci rumowiska na ktorym rosna korale, nad nimi duzo przestrzeni do plywania dla ryb. wlasnie podobne , spotegowane rozmiarami, wrazenie robi to akwa w erybce. ale z drugiej strony. skala musi byc ulozona raz a dobrze na amen, jakiekolwiek dodawanie, przesuwanie tylko chwytakiem na wysięgniku. wyjecie korala ktorego kupowalem z tego akwa inaczej byloby niemożliwe. proporcjonalnie zbudowany czlowiek wzrostu 170cm ma od pachy do czubkow palcow dloni ok 60cm. nie ma szans zeby cos robic na srodku akwa bez wejscia do srodka.

ale generalnie kocenpcja mi sie podoba. głębia to jest to. :(


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na reefcentral.com byl watek o budowie akwa , ktore mnie zachwycilo. daje ono podobne efekty.

bez zgody wlasciciela pozwole sobie opublikowac poglądowo fotki jakie zapisalem na swoim kompie.

nie pamietam wymiarow, ale na oko potrzac na proporcje to moze byc jakies 90x90x50 (?).

151-dsc02135small.jpg

151-dsc02845small.jpg

151-dde4f667.jpg


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko, ale przyznasz ze brakuje wysokosci temu akwa ze zdjec jakby mialo tyle co sciany boczne byloby kompletne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona: no comment, może z wyjątkiem tego , ze komentarz niezbyt smaczny.

@mmedenski: kwestia gustu, może rzeczywiscie mogloby byc troche wyzsze , ale na pewno nie szescian jak dla mnie.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :

mi to wygląda na sracz - po za tym ładne drewno po tak kijowy baniak :(:(:D

Miszczu rządzisz po prostu


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zaluje ze nie zrobil wyzszego akwa, hehe

wydaje mi sie ze te akwa ma przynajmniej 1m x 1m, jesli wysokosc jest 50cm, tak z 30cm w gore i byloby ok.

byloby wtedy bardziej 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :

mi to wygląda na sracz - po za tym ładne drewno po tak kijowy baniak :(:(:D

jak on kijowy to chyba nie ma takiego słowa, które by pasowało do Twojego "Bossie";]


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.