Skocz do zawartości
mnap86

Grzybek i algi fluo?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu znalazlem takiego grzybka, rozpietosc kapelusza okolo 2mm. Nie jestem pewien, ale obok chyba zaczyna rosnac drugi, albo jakis paproch, bo jest mikroskopijny. Co to jest?

Jak kupilem skale, to byly na niej algi wapienne, bordowe (widac na foto), ale miejscami byly tez pomaranczowe, nie jakies super zywe/krzykliwe... a dzisiaj zagladam do zbiornika, a tu takie cos pomaranczowe fluo, czy to faktycznie sa algi?

Jak tzreba moga wyciac cropy z pelnych niekompresowanych zdjec.

Te ostatnie sa tez pomaranczowe, ale ciemniejsze i nie swieca, te na fotce 2 i 3 wyraznie swieca na pomaranczowo.

Rozmiar 2/3 to okolo 1mm.

post-22756-0-91854000-1454777510_thumb.jpg

post-22756-0-37055900-1454777514_thumb.jpg

post-22756-0-08227000-1454777518_thumb.jpg

post-22756-0-58669900-1454777521_thumb.jpg

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DOKŁADNIE to samo. Po prostu identyczne. Mowa i o zielonym kapelusiku i o pomarańczowych fluo jajkach.

Zielony nie urośnie większy, szkody chyba też żadnej nie wyrządzi, rozmnażać się u mnie nie rozmnaża, a mam go około 2-3 tygodni.

Pomarańczowe coś też chyba nie szkodliwe, przynajmniej ja nie zauważyłem żadnych zmian. Wydaje mi się rozsiewa jakieś zarodniki na małe odległości, bo najpierw miałem 2 sztuki bezpośrednio obok siebie, a później po 2 tygodniach jest już ich 4-5 w odległości 5 - 8 cm od tych pierwszych. Łatwe do usunięcia, ale osobiście zostawiłem z ciekawości. Jakbyś dowiedział się czegoś więcej o nich, daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielone to acetabularia, po dojrzewaniu zniknie. Pomarańczowe - to umierające krasnorosty, też znikną :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.