Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są konsekwencja pozostawienia truposza w akwarium?

Ryba zagnieździła się na noc w skale i nie ma opcji jej wyciągnięcia bez wyciągania i łupania skały, co nie wchodzi w grę ze względu na korale i gąbki.

Akwa ustabilizowane, RM.

Miesiąc temu zszedł strombus i z ciekawości nie wyciągałem go żeby sprawdzić jak system sobie poradzi i obyło się bez problemu, lekkie cyjano na skale i to wszystko.

Główne pytanie to, czy może spowodować kraksę akwarium? I jakie konsekwencje dla parametrów wody, amoniak z pewnością, coś jeszcze?


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielkości ryby i ilości ekipy sprzątającej u mnie jak żółtek padł to ekipa porządkowa rozprawiła się przez noc


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wielkości systemu i życia, które może resztki ryby zeżreć. W takim małym systemie jak RM może pojawić się problem z parametrami więc bym nie ryzykował pozostawienie truposza. U mnie jak padła jakaś ryba to śladu po niej nie ma.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie jest sporo wszystkiego, wężowidła potykają się o siebie. Ryba to Pictochromis. System mimo tego, że sprawny jest mały, dlatego mam wątpliwości. To centralna skała w zbiorniku i ruszenie jej może spowodować sporo problemów.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym zaryzykować zostawieniem truposza, niż wyciągać skałę i ponownie ją tam wkładać, ale zleży to od wielkości truposza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach nie widać żadnych zmian, szyby zachodzą trochę bardziej niż zwykle, ale poza tym bez zmian. Wypłynęła sama głowa ze skały, więc zakładam, że cała reszta zjedzona.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach nie widać żadnych zmian, szyby zachodzą trochę bardziej niż zwykle, ale poza tym bez zmian. Wypłynęła sama głowa ze skały, więc zakładam, że cała reszta zjedzona.

U mnie też w małej kostce padł pictichromis diadema, przy okazji się dowiedziałem że mam małego krabika na gapę w akwa. Wciągnał ja do połowy w otwór w skale i zaczal konsumować. 1/4 zjadł, reszte wywaliłem szybko z akwa. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.