Skocz do zawartości
kaziko

Escenius bicolor... czy przeżyje ?

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem go jakis tydzien temu. przez pierwsze 5 dni byl praktycznie niewidoczny. schowal sie w jakiejs jamce i tylko czasami wystawial główke, po czym znowu sie chowal. zabawna rybka.

przedwczoraj zaczal zwiedzac akwarium i podjadac glony. fajnie. ośmielił się i w końcu coś się w wodzie zaczęło ruszac.

widok mojego akwa ogolnie w prawej czesci, gdzie tu jest escenius ?

151-a_dsc00455.jpg

jak z daleka nie widac to zrobmy zblizenie :

151-b_dsc00454.jpg

jest tutaj :

151-c_dsc00458.jpg

znalazl sobie nową dziure w dużej skałce, dziura jest zaskakujaco gleboka, moze sie w niej caly zupelnie schowac.

w pierwszej chwili nawet sie ucieszylem, bo fajnie to wyglada.

ale z drugiej strony tak sobie mysle, ze jak w tej dziurze siedzi jakis wieloszczet to juz po rybie.

nie przeżyje tej nocy. mało tego bedzie klopot bo jak umrze w sroku to go stamtad nie wyciagne i bedzie bidulek zanieczyszczal wode w akwa...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem juz kilka bicolorow i wszystkie tak sie zachowywaly. Wiekszosc wieloszczetow to padlinozercy. IMHO nie ma sie o co martwic:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, jak nie wieloszczet to moze cos innego.

ten mały robal poniżej miał może z 1mm szerokości i po krótkiej walce uśmiercił ślimaka kilkakrotnie wiekszego od siebie, taki robali mniejszych wiekszych troche mi po akwa chodzi o zmroku...

151-2_dsc00259.jpg


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już drugiego Bicolora pierwszy albo padł i coś go bardzo szybko zjadło lub został zatakowany i bardzo szybko go zjadło.

Musi to być dzienne zwierze bo rano jeszcze żył a wieczorem o 18:00 już go nie było.

Mój bicolor zył w jednej jamie z modliszkową przez 4 miesiące i przezył.

Wyłowiłem modliszkę i po 4 miesiącach go UFO porwało (kurczysyny - do dzis tego nie mogę przeboleć)

Ryba jest BARDZO TANIA ale chyba najlepsza ze wszystkich jakie miałem , wesoła ciekawska i bardzo mądra.

Moja cały czas chwała sie do otworów ale ja zmieniłem to dzięki pąklą/pąkalą (czy jakoś tak) teraz i nowa siedzi tam (stara też tak robiła)

a jest młoda i mała nie lub zbytnio towarzystwa pozostałych rybek unika ich poprzednia nie mogła sie obyć bez swojego przyjaciela (okinawa) były zrzyte i wszystko razem robiły.

Naprawdę wesoła rybka.


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od coś takiego

1144-pakle.jpg

na 100% cos takiego widzałeś nieraz na allegro można kupić ja kupiłem swoje za "groszke" nad morzem :(

A tak wygląda bicolor w "mieszkanku"

1144-pakle  i rybka.jpg

fajnie wygląda co ?? a i małe zainteresowanie jest przez inne zwierzaki:)

Polecam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zwróciłem nigdy uwagi, co to jest dokładnie, albo lepiej z czego to jest ? wygląda na jakiś wapienny szkielet ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są morskie pąkle. Skorupiaki, choć wyglądają na mięczaki. Mają wapienne szkielety.

Trzeba tylko uważać, by nie były sklejone jakimś toxycznym klejem - bo tak sprzedawcy robią czasem, tworząc jakieś wieksze kompozycje na sprzedaż.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escenius nadal żyje :yes na dodatek okazuje sie , że dzieli swoją dziurę z jakimś różowym robalem i zdarza się , że równocześnie obaj wystawiają głowy :).


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh moj ostatnio siedzi w sacropytonie i wygania z niego blazny :) wlazni w niego miedzy polipy i wyglada przez szybe a sacro nic sobie z tego nie robi :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.