Skocz do zawartości
falko

Coś pokrywa skałę i piasek + dodatkowe pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i Koleżanki.

Dzięki za przepisy podmianki.

Powiedzcie jeszcze jak podczas podmianki zwiększyć zaslenie bo jest teraz 1.022 - 1.023 max?

Jest ok 200l - wymienie 20l - może zrobię solankę na około 1,030-1,032 i trochę podskoczy?

No i zobaczcie zdjęcie co wyszło na skałe twardy biały nalot jakby glon wapienny. Zobaczcie co to.( było troche na kominie i skrobłem to i wiem że twarde i skrobalne )

Ogólnie na piasku czasem delikatnie piasek różowieje ale zwierzaki rozgwiazda, ślimak i krab przemielą i czasem znika. Jak macie dobre oko to na zdjęciu przy skale widać zabarwienie piasku

Walczę jeszcze z temperaturą bo jest tak 26.5 stopnia - jak spadnie temp. zasolenie powinno skoczyć delikatnie do góry.

No i pH w ciągu dnia tak 15-18 godzina jest 7,7-7,8, Mg 900, Ca 380, KH 8,6-9, NO3 10, Po4 0,03 - reszta ok - SALIFERT - Przypomnę że baniak niecały tydzień po całkowitym przewiezieniu Łódź - Poznań

Ogólnie zwierzeta maja sie dobrze quadri coś szukało po całym baniaku 2 dni a teraz ulokowało sie w dziwnych miejscach że prawie nie widać ich - ale raczej w dobrej kondycji są.Krab nawet wylinke miał - ale szkudzi wiec chyba do likwidacji lub wymiany za krewete.

post-26537-0-10775100-1455311261_thumb.jpg

post-26537-0-55638400-1455311271_thumb.jpg

post-26537-0-53055200-1455311287_thumb.jpg

post-26537-0-08391400-1455311296_thumb.jpg

post-26537-0-07914600-1455311307_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poprawie na większe ale wstawiłem takie 700x500 jeśli nic nie widać powiedzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle mnie to okrzemki,tzn poczatki na piasku.Na skale nie widzę nic.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

różowe to pewno okrzemki

fotki rób np. 1200x 800 , wysyłaj na np. tinypic a tu daj linka do fotki (bezpośrednio do jpg)

przykład

6qp4z567i2qq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za długi poślizg w odpowiedzi.

Sól Preis używam, woda po RODI 000.

Pochłaniacza nie mam, pomiary krzemianów zawsze 0. Salifert

Nie rozumiem.

Ogólnie to jedyne dwa parametry są złe NO3 10-25 (reszta amonowych =0), PO4 praktycznie 0. Podmiany nic nie dają, bakterie nie działają ze wzgledu na PO4 = 0.

Vodki nie zastosuję bo PO4 zero. Karmienie bez płukania, większa ilość a PO4 nie drgnie ( żadnych absorberów nie stosuję )

Korale widzę w b.dobrej kondycji, ryby i ślimaki również, woda kryształ, odpieniacz na mokro ale za mocno nie jest zapaskudzony.

Nie wiem co robić, chyba czekać i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij karmić suchym to PO4 podskoczy.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.