Skocz do zawartości
Proked

euphylia czy wszystko z nią ok ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj kupiona. w worku było trochę tego śluzu co widać na 1 zdjęciu. Czy wszystko z nią ok ? Zestresowała się jedynie czy jedna z główek to trup ?

post-26465-0-58618200-1455353443_thumb.jpg

post-26465-0-96551100-1455353450_thumb.jpg


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie padnie cała ,pierwszej główki już nie ma

pozdrawiam Jacek

no i szkielet nie jest bielutki więc padła już dawno


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak odetnę tą jedną zdrową główkę to da sie jeszcze cos z niej uratować ?


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"zamroziłeś" w transporcie, albo aklimatyzacja się nie udała (o ile była)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcięcie nic nie pomoże.Jak ma przeżyć to przeżyje, ale marnie to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W transporcie przyjechały dwie szczelnie zapakowane w styroboksie. z pierwszą jest wszystko Ok. Aklimatyzacja była robiona dobre 30-40 min.


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W transporcie przyjechały dwie szczelnie zapakowane w styroboksie. z pierwszą jest wszystko Ok. Aklimatyzacja była robiona dobre 30-40 min.

jaka była temp wody w worku ?

i jak klimatyzowałeś ? ja podłączam kroplówkę (z apteki) na godzinę - półtora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś ? Słabo to wygląda . Wysyłkowo czy widziałeś ją przed zakupem na żywo? W sklepie ,czy od kogoś. Według mnie (patrząc na szkielet)od dawna nie było z nią dobrze. Szkielet w miejscu stykania z tkanką powinien być biały,świeży. druga główka może przeżyć , nie ma potrzeby rozcinać .

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mierzyłem temp w worku. aklimatyzowałem przez dolewanie przez 30-40min po trochu wody z mojego akwarium do worka. Tylko że ona już przyjechała cała w śluzie w worku już tak wyglądała.

Znajomy był w okolicy sprzedawcy i kupił. Poprosiliśmy aby zostały dobrze zapakowane do przewozu i sprzedawca ładnie zapakował całość. Tylko kwestia czy ona zdechła przy transporcie czy juz wczesniej była zdechła. Bo nie wiem czy to moja wina czy ktoś mi sprzedał bubla. druga która przyjechała w tym samym styropacku ma sie bardzo dobrze juz wczoraj po włożeniu zaczynała się pompować.


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zareklamować. W takim wypadku,dobrze jest zrobić zdjęcia jeszcze w worku


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety na to nie wpadłem aby robić zdjęcia w worku. Zobaczymy może coś się uda jeszcze odratować bo ta druga główka lekko porusza się więc jest nadzieja. Dzięki za zainteresowanie tematem, Pozdrawiam


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewniam Cię, że raczej nie przeżyje, reklamuj!


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem Ale ja nigdy korali nie aklimatyzuje i jeszcze żaden nie padł a mam praktycznie same lps dla mnie zbędna robota

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga główka z tkanka ma duże szanse przeżyć, no ale kupowałes 2 wiec zareklamowalbym. Napiszesz z jakiego sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie glowka, ktora juz poszla, nie poszla w worku, a juz przed (tak jak koledzy pisza- gdyby poszla "na swiezo" to szkielet bylby bielutki, a nie jest). Zdecydowanie bylo z nia cos nie tak juz przed wysylka do Ciebie. A co do drugiej glowki- poki co wyglada ok. Ale to tylko jedna glowka, a pewnie placiles jak za dwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga też zdechła, kupowałem od forumowicza nie ze sklepu. Druga nawet się nie napompowała 2 dni po przyjeździe zaczeła uwalniać śluz i wypadła i 2 główka. Forumowicz twierdzi że u niego było wszystko ok, i że wysyłał była ładna. Widząc pozostałe korale i fakt że stale sprzedaje różne euphilie wydaje się że nie sprzedał by bubla. druga euphilia u kolegi ładnie się pompuje i wszystko z nią ok. Dlatego nie wiem co robić jak wyjść z tej sytuacji. załączam zdjęcie rozpadającej się drugiej główki.

post-26465-0-17343200-1455625230_thumb.jpg


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij to czym prędzej bo zafajdasz wodę. To już nie jest do uratowania :( Można próbować lugolem ale nie w tym stadium infekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zaczęło się odklejać wywaliłem.


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś uratowałem swoją ancorę,BJD ją dopadło,leciał z godziny na godzinę.połamałem,zostały strzępy i moczyłem codziennie w płynie lugola na wodze. Z 4 kawałków 2 uratowałem. Może jakbyś wcześniej zareagował i Tobie by się udało...lecz nie chcę Cię nakręcać bo mało która wychodzi z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem zbyt mało doświadczony aby takie zabiegi przeprowadzać. Liczę że to pierwszy z błędów jakie popełnię i pewnie popełnić muszę jako początkujący. Na szczęście dałem za nią "jedynie" 50 zł więc boli ale nie aż tak bardzo. Na przyszłość będę robił zdjęcia korali w workach świeżo po odbiorze. I dla pewności zaopatrzę się w płyn Lugola i Jodynę aby móc szybko reagować w razie jakiś komplikacji. Dzięki wszystkim za zainteresowanie.


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ona mogła też zmarznąć albo poobijać się w tym worze. Tak jak piszesz nie przejmuj się,lecz wcale to nie musiał być Twój błąd ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupil..., ile czasu transportowal ? Nie widzial, ze z nia jest cos nie tak ? Moim zdaniem, jesli koniecznie reklamowac, to u kolegi.

Zapewne odpuscisz i koledze i sprzedajacemu :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.