Skocz do zawartości
MateuszD

redukcja babli powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje w sumpie zalozyc miedzy komora z odpieniaczem i komora z pompa powrotna zalozyc potrojna scianke, zeby woda przeplywajac gora-dol-gora pozbyla sie babli.

Pytanie jest, jaki musi byc odstep miedzy tymi sciankami zeby nie blokowalo to przeplywu? Mam niewiele miejsca do manewru, i ewentualnie ogranicze sie do podwojnej scianki.

Czy odstep 1cm miedzy szybami wystarczy? Szerkosc przeplywu to jakies 25cm, przeplyw max 3000l/h (to w teorii, mysle ze bedzie jakies 2000)

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka mam ten sam problem i powiem ci ze komora o 1 cm przekroju nic nie da.z 4-5 cm najlepiej zeby wcisnac w ta przegrode gabke o grubych porach.sam mam 1 cm przegrode a w niej wate aquaela i nic to raczej nie daje.jak zrobisz 2-3 komory o takiej szerokosci to zawsze cos tam dasz i woda wolniej przeplywa niz przy takiej wezszej(tak mi sie wydaje).bedzie miala dluzszy czas do odbabelkowanie sie.:(


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to planowalem zeby byly 3 przegrody i woda przeplywala najpierw dolem (od razu bierze mniej babli), potem gora i wplywala do komory pompki dolem. Nie chce zadnej waty, tylko boje sie ze taka przegroda bedzie miala za maly przeplyw, i calosc wody poplynie gora.

Na stronie Maleva widzialem ze on robil 1 calowe przegrody (ale to przy 2 daje 6cm wymaganego miejsca, a tyle nie mam)

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak wylot z odpieniacza zrobic nad powierzchnia wody i strumien skierowac na mala, podwieszona gabke ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boje sie gabek w sumpie - wydaje mi sie ze to bedzie wylegarnia bakterii, choc moze bede kombinowal.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gagbke raz na tydzien mozna wyplukac.a co do gabki podwieszanej na odpieniaczu na wylocie-mam taka okragle kawalki i woda sobie po niej splywa do sumpa-malo daje u mnie.bable i tak sa.ciekawe moze byc to rozwiazanie ze woda bedzie wyplywala z komory odpieniacza dolem.i raczej nie martw sie ze nie wystarczy taki przeplyw.ja mam w sumpie pompe aquabee 2000/1 jakies 1500-1600 l/h i mam przegrode 1 cm szerokosci i 30 dlugosci.i starcza.i jeszcze wata robi tez opory.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz

Masz racje, ale wystarczy gabka 1cm gruba. Boje sie, ze w zbyt waskich przegrodach woda bedzie tak szybko leciala, ze nie wytraci babelkow tylko porwie je ze soba. Wtedy lepszym rozwiazaniem jest nie miec zadnej przegrody. Mozna tez zmniejszyc przeplyw wody przez odpieniacz.

Osobiscie mam przed pompa zwrotna przegrode z 1cm szpara przy dnie. To w moim przypadku wystarcza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was ale u mnie gąbka kiedy jest zabrudzona to wlasnie produkuje bąble. a juz szczególnie jak jest zalozona na pompe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.