Skocz do zawartości
adams888

oświetlenie... starcie ostateczne...

Rekomendowane odpowiedzi

Za dwa tysiaki to Ci zalatwie 8 x 39W ATI i to sciemnialna, takze nie przesadzaj :thumbup:

Nie wejdzie mi niestety :-(

Chodziło mi o to, że napisałeś:

A różnica w natężeniu światła jest ogromna dlatego ze Stanim polecamy ATI.

Wtedy 6x39W wystarczy:)

Masz rację, widziałem na własne oczy ;-) Adamo ma w przeliczeniu na W/litr podobnie jak ja a jednak u niego dużo jaśniej przy ati

zaśmiecamy nie zaśmiecamy :) może ciut

ile Cię kosztuje wymiana kompletu świetlówek ? w 2 - góra 3 lata się zwróci :)

Wątpię że w akwarystyce mi się coś zwróci ;-) Wymieniam świetlówki pojedyńczo, co najwyżej parami

Jakoś nie ufam ledom..

Wracając do tematu polecam świetlówki narva blue 2, ostatnio wymieniłam dwie ps na narva i koraliki zadowolone


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób używa t5, widomo: piękne wybarwienie, satysfakcjonujący wzrost korali, względnie niski koszt eksploatacji. Ledom wiele osób nie ufa czy z różnych innych powodów ich zwyczajnie nie używa. Ja uczepie się żarników hqi: nie są już tak popularne jak kiedyś ze względu na koszty eksploatacji, a może jednak lepsze efekty osiąga się przy t5 lub/i ledach? Stani twierdzi, że efekty najlepsze są przy żarnikach hqi w połączeniu z t5, jednak ze względu na rachunki itp. zdecydował się na t5. Jakie są wasze doświadczenia/spostrzeżenia?


220l 100x55x40, SUMP 140l, światło 150w hqi+3x39w t5, nj3000, deltec apf 600, dsb + refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek ma 100% rację - hqi + t5 to najlepsze światło / później samo t5 / później hybrydy t5 + led / później długo , długo nic i na końcu same ledy. Oczywiście to jest mój pogląd na temat oświetlenia ... a miałem wszystkie z wymienionych wyżej źródeł światła. Obecnie jadę na samych t5-kach diy i nigdy bym ich nie zamienił na hybrydę lub same ledy.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na samych ledach (kessil) i nie narzekam, wzrost korali jest satysfakcjonujący. Co do barw to musiałby ktoś zajrzeć do mojego akwarium, ktoś kto dłużej siedzi w tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dołącze sie jeśli można prosze o pomoc i opinie mam zbiornik 200/80/60 świece obecnie 2x maxpect r420r 160watt +2xt5 39 wat blue wszystko rośnie jest ok ale chciałbym zmienić oświetlenie na ATi seri 3. 3x250 wat plus 2xt5 80 watt blue (actinic)gdzie moge kupić taka lampę jaka jest cena i czy warto ??? Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam

Co nikt nie pomoze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.