Skocz do zawartości
Timur

Pustelnik wyłazi z akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano znalazłem mojego pustelnika siedzącego na szklanej półeczce ponad lustrem wody. Nie wiem ile tam siedział ale generalnie nic mu sie raczej nie stało. Zrobił to po raz pierwszy odkąd go mam czyli po 4 miesiącach. Wylazł po kawałku skały który znajduje sie jakieś 3 cm pod powierzchnią wody. Ponieważ nie wiem czy nie bedzie powtarzał tych wyczynów chciałem zapytać czy jest to u nich normalne/nagminne bo nie mam ochoty znaleźć go na podłodze w stanie "gotowym do gablotki" :)

a tak to ewentualnie zrobie jakieś przemeblowanie lub zabezpiecznie (a może warto by było wogóle zrobić wystającą skałkę gdzie mógłby siedzieć na powierzchni jak ma ochote ?

pzdr


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mialem lepszy przypadek. siedze sobie przy kompie, patrze na kolumnie lezy jakis glut. patrze i patrze i zastanawiam sie co to moze byc.....slimak neritia!! kolumna stoi tak ze dwa metry od akwarium i na wysokosci 60-70cm. slimak wrocil do wody i zyje do dzisiaj. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jak widze z emi slimak wychodzi nad wode to sobie mysle-pewnie mu woda nie odpowiada ze zmyka z niej:D.a sa jakies powody czemu zwierzaki wychodza z wody?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie pomyslalem, ze lubi muzyke;)

a powaznie - nie ma pojecia, dlaczego wylaza, na pewno nie dlatego, ze im nie odpowiada


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BO neritie właśnie lubią sobie wędrować i poznawać dalszą okolicę :)

Ja swoja ze 3 razy ratowałem z podłogi, bo nocą lubiła lunatykować poza akwa, aż kiedyś nie zdąrzyłem .......


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pustelnik dzisiaj również wyszedł na spacerek. W południe żona znalazła go dwa metry od akwarium na podłodze, niezły miał spacerek, najpierw musiał wygramolić się z akwarium a potem zabawił się w skoczka i skoczył sobie jakieś 1,5m na podłogę. Po włożeniu do akwarium znowu gdzieś się schował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.