Skocz do zawartości
-z-

chory nemo

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

mam od okolo miesiaca dwa nemki. Wszystko bylo w porzadku (no moze oprocz tego ze olewaja ukwiala) do wczoraj. Wczoraj zauwazylem jakies biale plamki, dzis jest juz gorzej. Wyglada to troche jakby choroba bialych plam, ale tez chyba nie do konca.

Ponizej zdjecie, niestety bardzo marnej jakosci:

1438-nemek.jpg

Ryby maja apetyt, parametry wydaja sie nie byc zle. Zamieszczam wyniki tego co mierze: sol 35, twardosc 6-7, ph ok. 8, temp 25-26st, Ca 480, N02 0, NO3 ok 1.

Prosze napiszcie co moge zrobic.

Moge odlowic do drugiego akwarium (15litrow), ale kompletnie nie mam do niego osprzetu, wiec chyba tez odpada.

Oprocz ryb sa korale miekkie, pustelnik, krewetki czyszczace, wezowidlo, rozgwiazda piaskowa i ukwial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie odchod?przezroczyste czy normalne?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam pojecia - od kiedy je mam, jeszcze ani razu nie udalo mi sie zobaczyc ich kupek... Ostatnio ciezko u mnie z czasem spedzanym przed akwarium :)

ps. Widzialem zdjecie ryby chorej na chorobe bialych plam - to raczej napewno nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej sklanialbym sie do tego ze sa kuliste, chociaz sa i takie, ktore sa bardziej podluzne.

Powiedzialbym tez, ze troche wygladaja jak hmmm... pryszcze. Nie wiem czy odstaja dlatego ze jest to cos na skorze, czy moze sa zaraz pod skora.

W tej chwili nie moge powiedziec nic precyzyjniej, bo zgaslo swiatlo, ale nawet jak sie palilo to ciezko mi to bylo jednoznacznie okreslic... :) Wlasnie glownie problem w tym, ze jakos nie moge dopasowac tego do zadnej z chorob opisanych w ksiazkach ktore posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie czy czasem w transporcie Ci nie zmarzły troszke bo to może byc objaw Oodinium lub czy nie wprowadziłes ostatnio jakiegoś zwierzaka który mógł by zmarznac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.