Skocz do zawartości
mateuszzadka

Royal Exclusive Bubble King 200 DIY - potrzebna pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam w planie zrobić kopię odpieniacza Royal Exclusive Bubble King 200 Mini. Mógłby mi ktoś doradzić w sprawie poprawek, które można by było wykonać ? zrobiłem rysunek z wymiarami, tylko nie jestem pewien czy napewno są one dobre. Ma może ktoś ten odpieniacz i mógłby mi podać jego prawidłowe wymiary?

post-25681-0-88329200-1456265580_thumb.jpg


58a515c6e561679929f3101fcc274b2du1074a940.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fotka z miarką?

A poza tym jak chcesz robić identyko jak oryginał,to pompę tez musisz mieć o podobnej wydajności.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rura gl,20cm,w kubku 11/11cm,ale srednice musisz i tak dobrac do pomy,jaką pompę planujesz dać?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to za słaba na takie rury.Zrób na rurach 18cm/10cm,reszta wymiarów moze zostać.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze nie kupileś jeszcze pompy,to weż ta najmocniejszą Tunze 9430,i zostaw rury jakie planowałeś.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sztuka zrobić kopie body, nic ci po nim jak nie będzie tam odpowiedniej pompy. Wielu robi odpieniacze na podobieństwo BK i co z tego jak nikt nie pokusił się o rozkminienie co w pompie piszczy. Cała magia tam własnie tkwi a nie w body.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sztuka zrobić kopie body, nic ci po nim jak nie będzie tam odpowiedniej pompy. Wielu robi odpieniacze na podobieństwo BK i co z tego jak nikt nie pokusił się o rozkminienie co w pompie piszczy. Cała magia tam własnie tkwi a nie w body.

witam

Właśnie body to nie wszystko , ja mam body WS 250 , lecz pompę dokupiłem sam .Jest to pompa RD Bubble-King 2000.Powiem krótko ,to jest to.

Pozdraswiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sztuka zrobić kopie body, nic ci po nim jak nie będzie tam odpowiedniej pompy. Wielu robi odpieniacze na podobieństwo BK i co z tego jak nikt nie pokusił się o rozkminienie co w pompie piszczy. Cała magia tam własnie tkwi a nie w body.

Jedno i drugie jest tak samo ważne,sama pompa tez pienić nie będzie,a jak kolega da pompę o podobnej wydajności,to powinno być dobrze,wiadomo ze oryginalna pompa charakteryzuje się nie tylko dużą wydajnością,ale tez kulturą pracy(cisza)i trwałością,i za to też się płaci.

Najwyżej odpieniacz będzie pracował w mniejszym akwarium niż może to robić oryginał.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem że pompa jest ważna, ale jak napisał Paniek to i to jest tak samo ważne, co z tego, że będziesz miał porządną pompe jak body będzie źle wykonane. Widziałem kopiie tego odpieniacza na innej pompie niż oryginalna i dawał rade. Moim zdaniem najważniejszym elementem w pompie jest wirnik i zwężka. jeśli to dobrze wykonasz to odpieniacz będzie ładnie pienił z dobrym body :) popatrzcie na WhiteSkim od Sebastka, dają rade na pompach Jebao :)


58a515c6e561679929f3101fcc274b2du1074a940.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele odpieniaczy daje radę, ale BK jest jeden i bez znaczenia jest body, istotą jest konstrukcja pompy. Chcesz być taki bystry i kopiować to zrób już coś dobrego, bo wersja mini jest mało szczęsliwa, ze względu na dostęp do pompy przy czyszczeniu.

napisał Paniek to i to jest tak samo ważne, co z tego, że będziesz miał porządną pompe jak body będzie źle wykonane.

więc Ty będziesz miał dobre body ze złą pompą


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] mam w planie zrobić kopię odpieniacza Royal Exclusive Bubble King 200 Mini. [...] zrobiłem rysunek z wymiarami, tylko nie jestem pewien czy napewno są one dobre. [...]

rysunek z danych producenta:

1f425c2e0d250c4b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten rysunek, tylko potrzebuje wymiary rur wewnetrznych w kubku i komorze reakcyjnej


58a515c6e561679929f3101fcc274b2du1074a940.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem poza domem, więc nie zmierzę ...

nie uważasz, że rysunek jest proporcjonalny ? rozmiarówka średnicowa rur PMMA wyznacza granice.

... body i kubek na odpad, to fi 200 [mm] > na moje oko fi rury pianowej, to 120 - 130 [mm].

wobec powyższego, średnica rury kierującej pianę do kubka, to fi 150 - 160 [mm] ...

oczywiście dywaguję.

na pewno ktoś uczynny zmierzy i poda Ci szukane wymiary ... :flower:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz identycznej pompy jak oryginalna to nie musisz robic identycznych wymiarów,rure w kubku dal bym max 10-11cm,do tej pompy Tunze.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to najbardziej mi pomogłeś, dzięki wielkie :)

jak już sklecisz tą kopie i zaczniesz się denerwować na konstrukcje tego body to wspomnisz moje posty, że lepiej było wybrać inny model. Praca ta sama a komfort serwisowania zupełnie inny.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.